Izrael próbuje zalegalizować pedofilię – Avi Maoz

2 Maj 2023

Wiek przyzwolenia w Izraelu wynosi 16 lat dla obu płci, ale może wynosić nawet 14 lat, pod warunkiem, że obie strony wyrażą na to zgodę, a różnica wieku nie przekracza 3 lat.

Izrael próbuje zalegalizować pedofilię - Avi Maoz

Członek Knesetu Avi Maoz podczas głosowania w sali zgromadzeń Knesetu, izraelskiego parlamentu w Jerozolimie, 28 grudnia 2022 r.

 

Izraelski skrajnie prawicowy poseł Avi Maoz oskarżył Ministerstwo Sprawiedliwości o próbę normalizacji pedofilii w kraju poprzez zmianę izraelskich przepisów dotyczących wieku przyzwolenia.

Obecnie wiek przyzwolenia w Izraelu wynosi 16 lat dla wszystkich płci. Wiek ten może jednak wynosić nawet 14 lat, pod warunkiem, że drugi partner seksualny był nie starszy niż trzy lata, a obie strony wyraziły na to zgodę.

Jednak według Avi Maoza, Ministerstwo Sprawiedliwości stara się zmienić to na pięcioletnią różnicę wieku.

“19-letni mężczyzna może utrzymywać stosunki seksualne za obopólną zgodą z 14-letnią dziewczynką i nie zostaną mu postawione zarzuty karne” – powiedział Maoz.

Przyrzekł, że nie dopuści do uchwalenia tej ustawy.

“Pedofilia jest zboczeniem”, powiedział Maoz. “Pedofilia jest obrzydliwym zjawiskiem i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że dzieci Izraela nie zostaną porzucone z powodu takiej czy innej agendy”.

 

Avi Maoz i pedofilia w Izraelu

 

To nie pierwszy raz, kiedy Maoz wspomina o pedofilii jako potencjalnym problemie państwa żydowskiego.

We wtorkowym przemówieniu poseł partii Noam wspomniał o tym, jak półtora roku temu ostrzegał, że państwo Izrael może zalegalizować pedofilię w najbliższej przyszłości, przytaczając przykłady różnych krajów na całym świecie, które jego zdaniem “osłabiają” swoje stanowisko w tej sprawie.

Ponadto powołał się na nowy raport Organizacji Narodów Zjednoczonych, w którym wezwano do dekryminalizacji niektórych przestępstw seksualnych i wspomniano, że organy ścigania powinny uznać, że osoby poniżej 18 roku życia są w stanie podejmować decyzje dotyczące zachowań seksualnych za obopólną zgodą.

Avi Maoz potępił to jako “porzucenie dzieci na rzecz chorobliwych żądz dorosłych”.

Poseł z partii Noam został wybrany do Knesetu na platformie mocno krytykującej politykę LGBTQ+ i często wypowiadał się krytycznie wobec członków społeczności LGBTQ+. Obejmuje to stwierdzenie, że jest “przepełniony wstydem” z powodu faktu, że obecny przewodniczący Knesetu Amir Ohana jest gejem.

Według raportu Ynet z grudnia 2022 r., partia Noam od kilku lat śledzi osoby LGBTQ+ pracujące w izraelskich mediach i prowadzi ich czarną listę.

Avi Maoz odnosił się również do członków społeczności LGBTQ+ jako “zboczeńców i pedofilów”.

Jednak kwestia wieku przyzwolenia jest tematem dyskusji w krajach na całym świecie i obejmuje całe spektrum polityczne. Jest to również kwestia, która często nie ma znaczenia dla debaty na temat praw osób LGBTQ+.

Izrael ma również historyczne problemy związane z pedofilią i przestępcami seksualnymi. Według raportu Matzof Association z 2020 r., każdego roku w Izraelu działają dziesiątki tysięcy pedofilów, co prowadzi do około 100.000 ofiar rocznie.

Zdecydowana większość przypadków pozostaje niezgłoszona, powiedział przedstawiciel Matzof.

Według raportu CBS z 2020 r. wraz z Jewish Community Watch, wielu pedofilów w Izraelu to żydowscy imigranci, którzy szukali schronienia w kraju na mocy prawa powrotu.

Jednym z najbardziej niesławnych przypadków jest australijska dyrektorka szkoły haredi Malka Leifer, która uciekła do Izraela po tym, jak wyszły na jaw zarzuty, że wykorzystywała seksualnie uczniów.

Po długiej batalii prawnej Malka Leifer została ostatecznie poddana ekstradycji z powrotem do Australii, gdzie niedawno została skazana.

Źródło: Israel is trying to legalize pedophilia – Avi Maoz

Zobacz na: Apel Pedofila O „Kartę Praw Seksualnych Dziecka”. Dr John De Cecco: Karta praw seksualnych dziecka
Seksualizacja dziewcząt wiąże się z powszechnymi problemami ze zdrowiem psychicznym u dziewcząt i kobiet