Aktywiści twierdzą, że Izrael staje się “bezpieczną przystanią dla pedofilów” dzięki przepisom zezwalającym żydom na legalny powrót.

Jewish Community Watch twierdzi, że w ciągu ostatniej dekady 32 pedofilów przeniosło się z różnych krajów na całym świecie do Izraela.

30 listopad 2016

Aktywiści twierdzą, że Izrael staje się "bezpieczną przystanią dla pedofilów"

Aktywiści obawiają się, że Izrael staje się bezpieczną przystanią dla pedofilów dzięki obowiązującemu w tym kraju wyjątkowemu Prawu Powrotu dla żydów z całego świata.

Osoba pochodzenia żydowskiego z dowolnego miejsca na świecie może szybko uzyskać obywatelstwo Izraela, podobnie jak jej małżonek, dzieci i wnuki.

Poprawka do ustawy z 1954 r. zakazuje przyjmowania “osób z kryminalną przeszłością, które mogą zagrażać dobru publicznemu“, ale działacze twierdzą, że osoby molestujące seksualnie wymykają się spod kontroli.

Izrael staje się bezpieczną przystanią dla pedofilów ze względu na wyjątkową możliwość imigracji tam dla wszystkich żydów z dowolnego miejsca na świecie” – powiedział w rozmowie z The Independent Manny Waks ofiara przemocy seksualnej, założyciel grupy Kol V’Oz.

“Zapewnia to stosunkowo wydajny i skuteczny sposób na uniknięcie sprawiedliwości w innych krajach. Zapewnia również schronienie tym, którzy zostali już skazani.

Ważnym jest, aby pamiętać, że chociaż istnieją pewne kontrole przeszłości kryminalnej w ramach procesu imigracyjnego, istnieje wiele sposobów na obejście tego wymogu”.

Jewish Community Watch twierdzi, że 32 pedofilów z ich bazy danych przeniosło się z różnych krajów na całym świecie do Izraela w ciągu ostatniej dekady.

Według organizacji, 12 żydowskich pedofilów z całego świata przeniosło się do krajów innych niż Izrael.

“Brakuje edukacji na ten temat w świecie Haredi. Istnieją poważne braki” – powiedział Times of Israel pan Waks z Melbourne. “Wprowadzają i wyprowadzają nauczycieli z jesziw bez przeprowadzania kontroli.

Izraelski rząd musi przyjrzeć się tej kwestii, aby się nią zająć, ponieważ jest to niesprawiedliwość dla ofiar i zagrożenie dla izraelskich dzieci”.

Wiadomość tekstowa została podobno rozpowszechniona wśród mieszkańców Ramot (osiedle uważane za nielegalne przez społeczność międzynarodową, ponieważ zostało zbudowane częściowo we Wschodniej Jerozolimie), informując, że przestępca seksualny poziomu 2 przeprowadza się do tego obszaru w listopadzie.

Skazany uciekł przed aresztowaniem przez nowojorską policję do Izraela przez Kanadę w 2007 roku i został oskarżony pod swoją nieobecność o osiem zarzutów obcowania płciowego z dwójką 13-letnich dzieci.

Podobno został poddany ekstradycji i skazany w 2009 roku, ale zwolniono go w lutym 2012 roku.

“Ludzie mają prawo, po odbyciu kary, żyć swoim życiem” – powiedziała koordynatorka operacji Jewish Community Watch Israel, Shana Aronson.

“Ale społeczność ma prawo wiedzieć, kim oni są. Nie powinni być oczerniani bardziej, niż jest to konieczne do ochrony społeczności. Ale nie ma nic bardziej niszczycielskiego niż recydywista. To irytujące. Można było temu zapobiec”.

Jednak metody stosowane przez aktywistów wywołały kontrowersje, a w czwartek 17 listopada w Sądzie Okręgowym w Jerozolimie odbyła się rozprawa z powództwa Yony Weinberga przeciwko aktywiście Yakovowi Horowitzowi.

Pan Weinberg z Brooklynu w Nowym Jorku, który przeprowadził się do Izraela po skazaniu za przestępstwa seksualne, oskarża pana Horowitza o pomówienie i zniesławienie za tweet, który opublikował w zeszłym roku po przeprowadzce pana Weinberga do Izraela.

Prawo powrotu pozwala żydom mieszkającym poza granicami kraju, z wyjątkiem tych z “kryminalną przeszłością, która może zagrozić dobru publicznemu“, na zamieszkanie w Izraelu

“Naprawdę rozumiem i szanuję fakt, że istnieje wielka niechęć do majstrowania przy Prawie Powrotu” – powiedział Horowitz.

“Prawo powrotu to piękna koncepcja, to naprawdę część DNA państwa żydowskiego. Istnieje poczucie, że jeśli zmienimy je w odniesieniu do przestępców seksualnych, to co z kimś, kto dopuścił się przemocy domowej? Albo schemat Ponziego? Gdzie jest granica?”

Dodał jednak, że jego zdaniem “przynajmniej [przestępcy seksualni] powinni być nadzorowani, jeśli się ich wpuszcza”.

Avi Mayer, rzecznik Agencji Żydowskiej, która sprowadza żydów do Izraela, powiedział, że zatwierdzenie wizy dla skazanego przestępcy zależy od “charakteru przestępstwa, kiedy zostało popełnione i co wydarzyło się w międzyczasie”.

Pan Mayer powiedział również The Independent: “Skazany przestępca seksualny z pewnością byłby [wykluczony z Prawa Powrotu] i tym samym nie mógłby imigrować do kraju”.

W rzadkich przypadkach, gdy osoba, która nie kwalifikuje się do imigracji na podstawie powyższego przepisu, otrzymuje obywatelstwo w sposób nieuregulowany, prawo umożliwia każdej osobie, która uważa, że taka decyzja ma na nią negatywny wpływ, odwołanie się od niej do odpowiednich władz”.

* Aktualizacja. Ten artykuł pierwotnie zawierał sugestię, że pedofile mogą potencjalnie wjechać do Izraela jako turyści, a następnie “pozostać na czas nieokreślony”. Nie jest to prawdą. Jeśli dana osoba chce pozostać w Izraelu na czas nieokreślony, musi ubiegać się o status rezydenta lub obywatelstwo, a zatem musiałaby poddać się kontroli kryminalnej. 2/12/16

Źródło: Israel becoming ‘safe haven for paedophiles’ with laws that allow any Jews to legally return, activists claim

 

Zobacz na: Apel Pedofila O „Kartę Praw Seksualnych Dziecka”. Dr John De Cecco: Karta praw seksualnych dziecka
Seksualizacja dziewcząt wiąże się z powszechnymi problemami ze zdrowiem psychicznym u dziewcząt i kobiet
Jennifer Bilek: Kto stoi za TRANS AGENDĄ?