Jedyne pytanie, które ma znaczenie: pieprzy się z tobą, czy nie? | Archwinger

Wielu facetów zwraca się do bywalców Czerwonej Pigułki [TRP] z pytaniem, które brzmi mniej więcej tak: Moja dziewczyna (lub jakaś dziewczyna, z którą się umawiam, pieprzę lub po prostu jestem nią zainteresowany) powiedziała X po tym, jak zrobiłem Y, więc odpowiedziałem Z. Jak mi poszło? Co chciała przez to powiedzieć? Co próbuje zrobić?”

Jedyne pytanie, które ma znaczenie: pieprzy się z tobą, czy nie? | Archwinger

To normalne, że jako istota ludzka z funkcjonującymi uszami słuchamy rzeczy, które słyszymy i reagujemy na nie. W ten sposób unikamy potencjalnych zagrożeń. Jest to również sposób, w jaki zdobywamy nową wiedzę, na przykład poprzez otrzymywanie informacji i myśli od innych ludzi. Słuchanie tego, co ludzie mówią, to połowa procesu, podczas gdy mówienie to druga połowa, zgadza się? Nie, to błąd.

Reguła 7-38-55% dr Alberta Mehrobiana

Reguła 7-38-55 to koncepcja dotycząca komunikacji emocji. Zasada ta mówi, że 7% znaczenia jest przekazywane za pomocą słów mówionych, 38% za pomocą tonu głosu i 55% za pomocą mowy ciała. Została ona opracowana przez profesora psychologii Alberta Mehrabiana z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, który przedstawił tę koncepcję w swojej książce Silent Messages (1971).

 

Szacuje się, że około 7% komunikacji to komunikacja werbalna [słowa]. Pozostałe 93% to pewna kombinacja mowy ciała, tonu i wszelkiego rodzaju innych szczegółów i sygnałów, aż do tego stopnia, jakie skarpetki nosiłeś, kiedy pojawiłeś się na spotkaniu z kimś. Fakt, że nie założyłeś swojej najnowszej pary skarpetek, może przeszkadzać twojej dziewczynie znacznie bardziej niż cokolwiek, co mówisz do niej przez całą noc, ale ona nie powie ci o tym ani słowa. Zamiast tego odpowie na wszystko, co powiesz, krótkimi, jedno- lub trzywyrazowymi stwierdzeniami, nie podejmie żadnego wysiłku, aby zainicjować jakiekolwiek własne tematy rozmowy, będzie się kurczyć za każdym razem, gdy spróbujesz jej dotknąć i udawać, że ma okres, aby wymigać się od seksu. Nieumyślnie zakomunikowałeś jej, że nie zależy ci na niej ani na waszym związku, ponieważ nie mogłeś zadać sobie trudu, by założyć odpowiednie skarpetki. Więc celowo próbowała ci zakomunikować, że nie zamierza podejmować żadnych wysiłków w związku z tobą lub związkiem. Niewątpliwie jasna komunikacja, prawda?

Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone

Naturalnie więc w nocy możesz zapytać ją: “Czy coś cię niepokoi?”, na co odpowie, że wszystko jest w porządku. Jako normalny człowiek z funkcjonującymi uszami, możesz usłyszeć jej odpowiedź, że wszystko jest w porządku, założyć, że wszystko jest w porządku i spróbować prowadzić z nią normalną rozmowę przez resztę nocy. Ale ona próbowała ci zakomunikować, że nie wszystko jest w porządku, odpowiadając ci zdawkowym stwierdzeniem, używając nijakiego tonu głosu. Zignorowałeś to, co próbowała zakomunikować i po prostu próbowałeś zachowywać się tak, jakby wszystko było w porządku, jeszcze bardziej potwierdzając, że nie zależy ci na niej, jej uczuciach ani związku. W połączeniu z incydentem ze skarpetkami było to całkowicie nie do przyjęcia, więc resztę kolacji spędziła na pisaniu SMS-ów do jednego ze swoich męskich współpracowników, aby umówić się na jutrzejszy obiad.

Kiedy ktoś zadaje pytanie “Jakaś dziewczyna powiedziała X. Co miała na myśli?”, popełnia bardzo krytyczny błąd: Słucha bzdetów, które wypowiadają kobiety.

Nigdy nie słuchaj bzdetów, które mówią kobiety. Kiedy facet pyta o coś, co powiedziała mu jakaś dziewczyna, pierwsze pytanie, jakie powinieneś mu zadać, powinno brzmieć: “Czy ona się z Tobą pieprzy?”.

To wszystko. To wszystko, co musisz wiedzieć. Jeśli ona się z nim pieprzy, to jest nim zainteresowana. Jeśli się z nim nie pieprzy, to go nie kręci. Dźwięki wydawane przez nią ustami nie mają żadnego znaczenia, tylko jej działania. Czy ona się z nim pieprzy, czy nie?

Jednak większość facetów wpada w szarą strefę. Czasami się z nim pieprzy, a innym razem nie. A większość tego, co mówi i robi, wydaje się być próbą nakłonienia go do powiedzenia lub zrobienia pewnych rzeczy, na które reaguje, co ją zadowala i czasami się z nim pieprzy, ale czasami nie, pozornie losowo. Można by pomyśleć, że to, czy się z nim pieprzy, czy nie, jest całkowicie oderwane od tego, co mówi swoimi słowami. Do pewnego stopnia jest to prawda, ale przez większość czasu jej słowa są gówno testem [test na atrakcyjność].

Gówniany test to zasadniczo walka o władzę. Test na to, kto dominuje w związku. Ty chcesz uprawiać seks. Ona wie, że ty chcesz seksu. Ona też chce uprawiać seks. Ale zamiast uprawiać seks, mówi coś zupełnie niezwiązanego z seksem. Normalnym odruchem mężczyzny, który ma sprawne uszy, byłoby zareagowanie na to, co powiedziała, a jeśli to, co powiedziała, stanowi problem, próba jego rozwiązania. Jednak po tym, jak on zastosuje się do tego, co powiedziała, ona kontynuuje , by nie uprawiać z nim seksu! Jeśli on następnie próbuje zainicjować seks, ona zachowuje się zdumiona! “Co? Po tym, jak musiałam ci powiedzieć, żebyś zrobił X zamiast robić to samemu, teraz chcesz seksu? Nie zależało ci na tyle, by zrobić X, zanim coś powiedziałam. Nie czuję się teraz z tobą zbyt blisko!”. Czasami może powiedzieć: “Co? Zrobiłeś dla mnie X tylko dlatego, że myślałeś, że to doprowadzi do seksu? To manipulacja! Jestem zraniona. Musisz mi to teraz wynagrodzić przez wiele tygodni, zanim znów będziemy uprawiać seks”.

Nigdy nie słuchaj tego, co mówią kobiety. To, co ona mówi do ciebie, jest drugorzędne. Jedyną kwestią, o którą musisz się martwić, jest to, czy ona się z Tobą pieprzy, czy nie.

Jeśli kobieta ma na ciebie ochotę, zerżnie cię bez zastrzeżeń i bez stawiania warunków. Możesz być największym dupkiem na świecie, który nigdy nic dla niej nie zrobił, a ona będzie cię błagać, żebyś ją przeleciał. Seks z tobą jest dla niej nagrodą. Czuje, że jest to coś, na co sama zapracowała, a nie coś, na co ty zapracowałeś.

Jeśli kobieta nie jest tobą zainteresowana, zmusi cię do przeskakiwania przez kłody, będzie piętrzyć przeszkody z niejasnym przekonaniem, że może to doprowadzić do seksu kiedyś w przyszłości, być może, jeśli będzie miała na to ochotę, a ty będziesz się dobre zachowywał. Seks z tobą jest dla niej przykrym obowiązkiem, którego stara się unikać. Czuje, że jest to coś, na co masz sobie zasłużyć i denerwujące jest to, że musi co jakiś czas dać ci szparkę, abyś zbytnio nie marudził.

Konkretne słowa wypowiedziane przez kobietę nie są aż tak ważne. Zastanawianie się, co miała na myśli lub jak powinieneś zareagować, to strata czasu. Albo się z Tobą pieprzy, albo nie.

Trzy mózgi

Kobieta: Instynkt>Emocje>Rozum
Mężczyzna: Instynkt>Rozum>Emocje

Za każdym razem, gdy mówisz coś do kobiety, nie powinno to być bezpośrednią odpowiedzią na jej poprzednie stwierdzenie. To powinien być krok w kierunku twojego celu: seksu. Powinieneś mieć plan, który doprowadzi ją do seksu. Może zamierzasz udać się do pierwszego miejsca i wykonać pierwszą czynność, a następnie wyjść o określonej godzinie, aby w razie potrzeby udać się do drugiego miejsca, a następnie do swojego mieszkania, gdzie wykonasz kolejną czynność i skończysz uprawiając seks. Wszystko, co do niej mówisz, powinno polegać na przejęciu kontroli nad interakcją i poprowadzeniu jej zgodnie z twoim planem.

Ona będzie próbowała pokrzyżować ci plany. Będzie próbowała sprawić, byś przestał kierować interakcją i zaczął odpowiadać, linijka po linijce, na rzeczy, które mówi. Będzie próbowała stać się liderem interakcji, podczas gdy ty będziesz reagował na jej słowa. Następnie, pod koniec interakcji, poczuje, że wszystko było zdezorganizowane. Nie było żadnego planu. Wy dwoje po prostu kręciliście się w kółko, a ona nie bawiła się dobrze.

Nie trać więcej czasu na słuchanie słów kobiety. To nie jest sposób, w jaki się komunikują. Patrz tylko na jej działania. Ona albo się z Tobą pieprzy, albo z Tobą pogrywa.

Źródło: The only question that matters: Is she fucking you, or not?

 

Zobacz na: …I nie słuchaj mnie jak „Sperg” – Whisper
Szesnaście przykazań bzykania – Roissey
Żelazne Zasady Rollo Tomassiego
Nie korzystaj z mediów, które nie są dla ciebie przeznaczone
Obsesja na punkcie zdzirowatej przeszłości to pośrednie stawianie na piedestale; załóż, że jest zdzirą, ale nie miej obsesji.

 

Jeśli firmy mogą płacić mniej kobietom, dlaczego nie zatrudniają wyłącznie kobiet?