Drugi zestaw ksiąg – Rollo Tomassi

Drugi zestaw ksiąg - Rollo Tomassi

Jednym z kamieni węgielnych Czerwonej Pigułki jest pogodzenie się mężczyzn z tym, co (w większości przypadków) stanowi około pół życia pod wpływem kobiecego warunkowania. Warto wziąć pod uwagę, że był czas (przed rewolucją seksualną), kiedy mężczyzna nie był w jakiś sposób socjalizowany i akulturowany w swoim wychowaniu, aby oddawać jakiś szczególny szacunek kobiecości lub stać się bardziej identyfikującym się z kobiecością. Jest wielu innych blogerów z manosfery, którzy szczegółowo omówią wszystkie sposoby, na jakie chłopcy są obecnie wychowywani i kształceni, aby byli tym, czym chciałby ich kobiecy świat, ale u podstaw tego leży założenie, że chłopcy powinni być wychowywani i warunkowani, aby byli bardziej jak dziewczynki; warunkowani od najwcześniejszych wspomnień, aby byli lepszymi dostawcami tego, co kobiety uważają, że ostatecznie będą chciały, od dorosłych “mężczyzn”.

Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka

W przypadku mężczyzn, którzy zdali sobie sprawę z tego uwarunkowania poprzez traumę lub osobisty kryzys, który skłonił ich do poszukiwania odpowiedzi na pytania o przyczyny swojego stanu, nazywamy ten okres czasem spędzonym pod wpływem Niebieskiej Pigułki. Myślę, że ważnym jest, aby dokonać tutaj rozróżnienia – to, czy mężczyzna jest alfą czy betą, niekoniecznie wyklucza go z konsekwencji niebiesko pigułkowego uwarunkowania. Nie oznacza to, że bardziej naturalny mężczyzna alfa nie może postrzegać świata z perspektywy czerwonej pigułki, ale raczej, że jego kobiece wychowanie niekoniecznie czyni go alfą lub betą.

 

 

Niebiesko Pigułkowy Alfa

 

Dokonuję tego rozróżnienia, ponieważ istnieje przekonanie, że bycie pod wpływem Niebieskiej Pigułki (nieświadomym swoich uwarunkowań) wymaga bycia bardziej Beta. Z pewnością kobiece uwarunkowania wychowałyby chłopca na bardziej kobiecego mężczyznę – gotowego służyć jako dobry dostawca Beta, gdy Seksualna Wartość Rynkowa kobiety spada, a ona jest mniej zdolna do konkurowania z młodszymi konkurentami seksualnymi.

Istnieją jednak mężczyźni Alfa, którzy również są uwarunkowani do bycia sługami kobiecego imperatywu. Mężczyźni ci są jednymi z najbardziej przekonujących Białych Rycerzy, jakich kiedykolwiek spotkasz i zazwyczaj są pierwszymi mężczyznami, którzy “bronią honoru” kobiecości i kobiet, a którym brakuje im rzeczywistej świadomości. Absolutyzm binarny i wychowanie przesiąknięte feminizacją dają silne poczucie własnej słuszności.  Niebiesko Pigułkowe Alfy żyją dla możliwości obrony wszystkiego, czego nauczyły ich uwarunkowania. Dla niebiesko pigułkowej alfy wszystkie kobiety są domyślnie ofiarami, wszystkie kobiety mają wspólne historyczne prawo wyborcze, a każdy mężczyzna (jego seksualni konkurenci) krytykujący kobiecość jest po prostu okazją do udowodnienia swojej wartości każdej kobiecie w jego zasięgu, która może uznać jego gorliwość za atrakcyjną.

Narodziny Feminizmu w 1848 roku, w Seneca Falls, w stanie Nowy Jork

 

Drugi zestaw ksiąg

 

15 czerwca 2011 roku Thomas Ball podpalił się przed Sądem Najwyższym w Cheshire w stanie New Hampshire. Chociaż zdecydowanie nie zgadzam się z jego decyzją o samospaleniu, rozumiem jego sentyment. W art. o Opętaniu z zeszłego tygodnia komentujący Living Tree próbował wezwać mnie na dywan w związku z tym, jak człowiek może dojść do wniosku o samobójstwie lub morderstwie, gdy zostanie skonfrontowany z całkowitą utratą całej swojej osobistej i emocjonalnej inwestycji w życie:

„Ale Rollo właśnie uzasadniłeś morderstwo jako „logiczne”, ilustrując, że niepewność jest głównym motywatorem życia tego człowieka (i wielu innych, jak sądzę). Decyzja mogła być zrozumiała w sensie empatycznym i mógł wtedy postrzegać ją jako logiczną, ale nie ma w niej nic logicznego. Sprawiasz, że skrajny beta-izm coraz bardziej przypomina zaburzenie psychiczne.”

Dla przypomnienia, twierdzę, że przekonanie o Tej Jedynej, jakkolwiek ekstremalny, jest w rzeczywistości zaburzeniem psychicznym.

Niczego nie usprawiedliwiałem, ani morderstwa, ani samobójstwa, po prostu opisałem proces dedukcji stosowany przez mężczyzn w obliczu rzeczywistej utraty ich najważniejszej inwestycji (lub percepcyjnie) w życiu.

Czy widzimy rzeczywistość taką, jaka ona jest – Donald Hoffman
Gra to Czerwona Pigułka – Hawaiian libertarian

Są przekonani i uwarunkowani, by wierzyć, że kobiety grają według wspólnego zestawu zasad i będą szanować warunki tych zasad, tylko po to, by po zainwestowaniu przez całe życie w poprawność i stosowność tych zasad odkryć w okrutny i surowy sposób, że kobiety grają według innego zestawu zasad po czym zastanawiają się, jak głupi mógł być, że kiedykolwiek wierzył w zasady, które mu wpojono [uwarunkowano], aby oczekiwać, że wszyscy będą ich przestrzegać.

Samobójstwo lub morderstwo to z pewnością dedukcyjny i pragmatyczny koniec dla niektórych mężczyzn, ale w żadnym wypadku nie jest to usprawiedliwione. Thomas Ball, mimo całej swojej należytej staranności w odkrywaniu brzydkich procesów amerykańskiego przemysłu rozwodowego, był o wiele bardziej przydatny żywy niż martwy w jakimś symbolicznym samobójstwie. Nie był męczennikiem, jakim prawdopodobnie spodziewał się stać, jest tylko przypisem.

Mimo wszystko Thomas Ball i jego ostatnie przesłanie dla ludzkości stanowią doskonałą ilustrację człowieka, który godzi się z własnymi uwarunkowaniami. W swoim przesłaniu Tom Ball czyni bardzo ważne spostrzeżenie na temat swoich prób prawnych. Zaczyna rozumieć, że istnieją dwa zestawy ksiąg, a nie tylko jeden, w który wierzył, że każdy rozumie jako „zasady”, według których każdy powinien grać.

  „Zamieszanie z nimi związane, polega na tym, że oboje używacie różnych zestawów ksiąg. Ty używasz starego Pierwszego Zestawu Ksiąg – Konstytucji, ogólnych ustaw lub statutów oraz orzeczeń sądowych nazywanych czasami prawem zwyczajowym. Oni używają nowszego Drugiego Zestawu Ksiąg. To zbiór zasad, procedur i protokołów. Kiedy już wiesz, jakiego zestawu ksiąg używają wszyscy, wszystko, co robią, wygląda logicznie i uczciwie.”

Thomas Ball oczywiście składał oświadczenie polityczne w swoim opisie przechodzenia przez system prawny i okrutnej edukacji, którą otrzymał w tym procesie, ale kiedy mężczyźni przechodzą z wygodnej niebiesko pigułkowej perspektywy do surowej rzeczywistości, którą reprezentuje czerwona pigułka, doświadczenie jest bardzo podobne do tego co odkrył Thomas Ball, że zestaw ksiąg (zbiór zasad), z którego, jak sądził, wszyscy korzystali, nie był taki jak mu się wydawało. Podobnie mężczyźni, którzy od urodzenia byli uwarunkowani, by wierzyć, że kobiety stosują wspólny zestaw zasad – zestaw, w którym rozumie się pewne oczekiwania i wzajemną wymianę – choć w rzeczywistości używają własnego zestawu. Co więcej, ci mężczyźni „po prostu nie zrozumieli”, że powinni byli wiedzieć przez cały czas, że kobiety, a także uwarunkowania feminizacji mężczyzn, zostały zawarte w drugim zestawie ksiąg.

Sama w sobie jest to trudna lekcja dla młodych mężczyzn do nauczenia się i wyprowadzenia się z błędu, zanim zainwestują swoje najbardziej produktywne lata w to, czego ich niebiesko pigułkowe uwarunkowanie przekonało ich, że mogą oczekiwać od życia i kobiet. Jednak kiedy dojrzały mężczyzna, który oparł większą część swojego życia i zainwestował swoją przyszłość w nadzieję, że pierwszy zestaw ksiąg jest rzeczywiście legalny, zostaje pozbawiony praw przez drugi zestaw ksiąg, przez rzeczywisty zestaw zasad, z którymi igrał, wtedy cały kapitał własny, który, jak sądził, ustanowił w ramach pierwszego zestawu ksiąg, nie liczy się. Dosłownie jego życie (do tego momentu) nie liczyło się.

W obliczu perspektywy odbudowy po tak długim życiu pod fałszywym pretekstem, po tym, jak wszystko, w co wierzył, że budował, okazało się zmarnowanym życiowym wysiłkiem, staje przed dwiema realnymi opcjami. Odtwórz siebie lub zniszcz siebie. Nie trzeba dodawać, że statystyki samobójstw wśród mężczyzn wyraźnie wskazują, że większość mężczyzn (Beta) po prostu nie ma wystarczająco osobistej siły, aby się odtworzyć. Thomas Ball nie miał.

Przejście do Czerwono Pigułkowej świadomości zwykle wiąże się z wieloma rozczarowaniami. Napisałem więcej niż kilka postów o etapach żalu i akceptacji, które towarzyszą tej zmianie. Faceci denerwują się, że to, co teraz widzą, to tak naprawdę tam było przez cały czas, ale to nie tyle surowość związana z widzeniem czerwono pigułkowej dynamiki działania kobiet lub sfeminizowanego społeczeństwa odgrywa się z taką przewidywalnością, co utrata inwestycji, która powoduje prawdziwe poczucie nihilizmu. Kiedy pisałem „Anger Management [Zarządzanie gniewem]”, nadrzędnym powodem, dla którego większość mężczyzn doświadczała tego, co nazywali słusznym gniewem, nie był fakt, że drugi zestaw ksiąg dyktował im życie przez tak długi czas, ale raczej gniew, że tak wiele z siebie poświęcili w ramach pierwszego zestawu ksiąg i tracą tę bardzo długoterminową inwestycję.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz się odbudować. Wielu pisze się o tym, jak nihilistyczna jest czerwona pigułka, ale dzieje się tak z powodu braku zrozumienia, że możesz odtworzyć siebie na dobre, znając oba zestawy zasad. Częstym wątkiem, który pojawia się na forum Red Pill Reddit, jest to, jak świadomość gry całkowicie zniszczyła światopogląd faceta. Rozumiem, zdaję sobie sprawę, że to trudne, ale ich depresja wynika tylko z braku świadomości, że mogą stać się jeszcze lepsi dzięki nowemu zrozumieniu, niż byli w swojej niebiesko pigułkowej ignorancji.

Źródło: The Second Set of Books

Zobacz na: Sztuka życia według stoików – Piotr Stankiewicz
Czy temat rozwodów w manosferze jest przesadzony?
Żelazne Zasady Rollo Tomassiego
Dlaczego kobiety w średnim wieku są nieszczęśliwe? | Marc Rudov vs Tracy Byrnes

 

„To dlatego mężczyźni zawsze mieli tendencję do definiowania siebie poprzez role: ojciec, mąż, człowiek pracy, żołnierz, karierowicz, mężczyzna rodzinny, mężczyzna z klasy średniej, polityk, aktywista, i tym podobne. Innymi słowy, role, w ramach których mogą istnieć, które pozwalają im znaleźć wspólny język z innymi mężczyznami, którzy również spełniają te role i czerpać pozytywną i znaczącą tożsamość z odgrywania swojej męskości poprzez te role.

Uważam też, że to może być powód, dla którego wskaźniki samobójstw wśród mężczyzn po rozwodzie gwałtownie rosną. Nie tylko zabrałaś mu dzieci, żonę, majątek i sporą część dochodów, ale skutecznie pozbawiłaś go ogromnej części męskiej tożsamości, którą zbudował wokół siebie.

Myślę więc, że dla większości mężczyzn kształtowanie pozytywnej, męskiej tożsamości w stosunku do innych mężczyzn wymaga kilku rzeczy: męskiej roli, która różni się od kobiecej, lub przynajmniej męskiego środowiska, oraz, cóż, akceptacji.

Kiedyś mężczyźni byli w stanie zbudować pozytywną, męską tożsamość dzięki małżeństwu, czyli poprzez szanowaną i unikalnie męską rolę męża i ojca.

Kiedy ta tożsamość jest coraz częściej charakteryzowana przez społeczeństwo jako zbędna, przestarzała lub, mówiąc słowami Harriet Harman, „niepotrzebna do utrzymania spójności społecznej”, nie jest to już sposób na odroczenie przez mężczyznę uczynienia go jednorazowym [zbywalnym], prawda?”Mężczyźni się nie żenią. Jak poważny jest to problem? | Karen Straughan