Kobieta jest zszokowana, że reguła 80-20 nie jest korzystna dla kobiet i to jest komicznie smutne

Kobieta jest zszokowana, że reguła 80-20 nie jest korzystna dla kobiet i to jest komicznie smutne

ReplicantPhish: Kiedy rzeczywistość współczesnego rynku randkowego daje się we znaki, najpierw podkrada się po cichu, ale gdy już uderza, to niektórzy mocno to odczuwają.

– Obejrzałam niedawno film na TikToku, gdzie poruszano temat jak to górne 20 proc. mężczyzn na serwisach randkowych, te 20 proc. najatrakcyjniejszych mężczyzn, że ich profile są kojarzone z górnimi 80 proc. profili kobiecych na portalu. Oznacza to, że przesuwają palcem w prawo i tyle. Jeśli natomiast jesteś atrakcyjną kobietą, dajmy na to z górnych 20 proc. na skali atrakcyjności, to na takim portalu, twój profil jest dopasowywany do tych topowych 20 proc. mężczyzn. Rzecz w tym, że te 20 proc. mężczyzn wybiera z topowych 80 proc. kobiecych profili.

ReplicantPhish: Ciekawe. Oto wgląd w niesprawiedliwość widzianą z kobiecej perspektywy, że te 20 proc. najbardziej pożądanych mężczyzn może wybierać z 80 proc. kobiet na portalu. Ciupciają się z kobietami z górnych 20 proc, a także niektórymi z górnych 80 procent. Mogą przebierać. Jednak z perspektywy niektórych mężczyzn, którzy nie mają szczęścia być w tych 20 procent rozchwytywanych mężczyzn, dla nich to jest zupełnie inne doświadczenie, bo ich praktycznie nikt nie wybiera.

– Ale nie myślą o dłuższym związku. Nie jestem zła, gdy usłyszałam te liczby, ale na pewno ta sytuacja jest przygnębiająca. Wcale nie będę teraz rozpaczać, że jestem taką gorąca laską, ale nikt mnie nie chce.

ReplicantPhish: Litości…

– “Jestem taką gorąca laska, ale nikt mnie nie chce.”

ReplicantPhish: Jeśli tak się nosisz, to nic dziwnego, że jesteś sama.

– “Ale nikt mnie nie chce”.

– Wydaje mi się, że my wszyscy mamy za dużo opcji obecnie. Ciacha to w końcu faceci, chcą wszystko w*ruchać, więc dają w prawo każdej lasce, stąd te 80 proc., a najgorętsze laski skazane są na oglądanie zdjęć tych facetów…

ReplicantPhish: Dajecie panowie! Wy*uchać wszystko! Żartuję, oczywiście. Co mogę powiedzieć – facet to facet i robi to co robi facet – r*cha bez zahamowań.

Ciacha to w końcu faceci, chcą wszystko w*rychać, więc dają w prawo każdą, stąd te 80 proc. a najgorętsze laski skazane są na zdjęcia tych facetów i nie są w stanie poznać ich bliżej, jako osobę.

ReplicantPhish: Serio? Serio? To nie mężczyźni są przyczyną tego problemu. Gdyby kobiety spojrzały na ilość filmów, w których to one, kobiety mówią, jak to nie lubią miłych facetów, dlaczego niby mężczyźni mieliby starać się być czułymi dżentelmenami? Hordy kobiet mówią facetom, że nie tego chcą, więc teraz winę zrzucasz na mężczyzn? Jasne. Jak sama jednak przyznałaś, facet myśli k*tasem, więc gdy dajecie im dostęp, to jasne, że będą r*chać. Oczywiście w konsekwencji zarówno mężczyźni jak i kobiety na tym cierpią, a niektórzy tylko beztrosko r*chają jak by jutra miało nie być.

– Poznać ich jako osoby. Po prostu, czy nie mogą z powrotem wrócić lata 90.?

ReplicantPhish: Nie. Właśnie się zorientowałem, że na koszulce ma motyw z anime. Jeśli wiecie, z jakiej serii, dajcie info w komentarzach. Za samą koszulkę ma u mnie pół punktu – nie, sory, dostaje ćwierć, ćwierć punktu na plus, ciut na plus za samą koszulkę.

– Facet zagaduje w sklepie, prosi o mój numer, zostawia mi miłą wiadomość na sekretarce.

ReplicantPhish: Tak, jakże urocze. Owszem, niektórzy inicjują związki w normalny sposób – zagadują do siebie, gawędzą sobie, żartują, flirtują, itd., wymieniają się numerami i zapewne idą później do łóżka. Ok, tak też się dzieje, ale zdecydowana większość osób poznaje się poprzez internet. To jest obecnie normą, randkowanie w Sieci. Pewnie też dają się nabierać na fałszywe profile. Sory, ale lata 90. już nie wrócą. Jako facet jestem w stanie zrozumieć jej chęć powrotu do, nie wiem, bardziej cywilizowanych standardów randkowania, jeśli w ogóle takie kiedykolwiek istniały.

Niemniej czas płynie do przodu i nieważne jak bardzo one chcą temu zaprzeczyć, feminizm zmienił rynek randkowy. Jasne, że atrakcyjniejsi, wysportowani mężczyźni mają więcej opcji, ponieważ mają dostęp do Sieci, kobiety mają więcej zasobów – pieniądze, własne mieszkanie, samochody, itp. i mogę przebierać w facetach i wybierać tych najbardziej fizycznie pociągających.

Z drugiej strony mamy mężczyzn, którzy są tego świadomi, dbających o ciało, uczęszczających na siłownię, że choć może być strasznym dupkiem, ale one i tak będą go chciały. Do tego właśnie zmierzam – jako facet możesz być skończonym dupkiem, to bez znaczenia. Dbaj o zdrowie, ciało, jakaś tam osobowość też się przyda, jakakolwiek, nie musi być wcale dobra, po prostu dbaj o ciało najbardziej jak to możliwe. To się teraz liczy. Choć to brzmi głupkowato i żałośnie, faktycznie działa.

Z jednej strony kobiety na tym skorzystają, bo faceci bardziej dbają o swoje ciała, niektórzy przynajmniej, z tym minusem, że ci faceci zyskują więcej opcji r*chania bez zobowiązań, bo mogą, a kobiety obnażają cała swoją współczesną płytkość. Media społecznościowe są tego pełne, wystarczy spojrzeć. Podobnie na portalach randkowych, widać to jak na dłoni. Choć mi to wisi, zmierzam do tego, że kobiety narzekają na wiele rzeczy, które same stworzyły.

Jeśli facet dba o siebie, o swój wygląd, o ciało, dba o kosmetyki, o fryzurę, brodę, to zaliczy, nawet jeśli jest dupkiem, zaliczy. O rany. To nie jest wcale śmieszne, ale do pewnego stopnia komiczne, że możemy sobie udawać, że świat jest taki czy inny, ale w rzeczywistości wielu ludzi obecnie skupia się na poszukiwaniu atencji, zaspokajaniu pożądania seksualnego, swoim czasie i energii. Zwłaszcza w odniesieniu do siebie, stąd raczej mają gdzieś innych.

– Poznać jako osobę. po prostu, czy nie mogą z powrotem wrócić lata 90.? Facet zagaduje do mnie w sklepie, prosi o mój numer, zostawia mi miłą wiadomość na sekretarce. O zbyt dużo proszę?

ReplicantPhish: Owszem.

 

Zobacz na: Zasada 80/20: Zasada Pareto w relacjach męsko damskich
Rozwiązłe kobiety. Świat staje się bardziej hedonistyczny dzięki kobiecemu wyzwoleniu.
„Nie potrzebuję mężczyzny” – jak niezależne kobiety stają się niechcianymi kobietami.
Brutalna prawda o kobiecej naturze – Jak kobiety postrzegają mężczyzn?
Seks, aplikacje randkowe i luksusowe przekonania – Rob Henderson i Jordan Peterson

 

Kobieta jest zszokowana, że reguła 80-20 nie jest korzystna dla kobiet i to jest komicznie smutne.