Dlaczego kobiety chcą żonatych mężczyzn – dr Stephanie Newman

Czy kobiety naprawdę chcą cudzego męża?

— W jednym z badań 90% samotnych kobiet było zainteresowanych mężczyzną, o którym myślały, że jest żonaty, a tylko 59%, gdy myślały, że jest singlem.
— Samotne kobiety mogą podrywać żonatych mężczyzn, ponieważ lubią dreszczyk emocji lub wolą partnera, przed którym nie muszą być odpowiedzialne.
— Kłusowniczki mogą próbować pokazać cechy, których brakuje obecnej kobiecie danego mężczyzny, lub najpierw zaoferować seks bez zobowiązań, aby przyciągnąć żonatych mężczyzn.

Dlaczego kobiety chcą żonatych mężczyzn

Kłusownictwo matrymonialne jest powszechnym zjawiskiem i jeszcze długo nie zniknie. Kiedy wiele samotnych kobiet widzi umiarkowanie atrakcyjnego mężczyznę, są nim bardziej zainteresowane, jeśli wierzą, że jest on już w związku. W rzeczywistości jedno z badań opublikowanych w Journal of Experimental Social Psychology wykazało, że 90% samotnych kobiet było zainteresowanych mężczyzną, który według nich był zajęty, podczas gdy zaledwie 59% chciało go, gdy powiedziano im, że jest singlem [kawalerem].

Weźmy Lisę, młodą, atrakcyjną, inteligentną i odnoszącą sukcesy kobietę z dużego obszaru metropolitalnego. Wyznała, że desperacko pragnie małżeństwa i dzieci. Dlaczego więc marnowała cenny czas z Adamem, żonatym ojcem dwójki dzieci, który nigdy nie miał zamiaru opuścić swojej żony? A kiedy spotkali się po raz pierwszy, czy naprawdę szukała wysokiego, ciemnoskórego i przystojnego mężczyzny, czy też szukała małżeństwa z romansem bez odpowiedzialności?

Czy to dlatego, że mężczyzna, który jest już zajęty, jest bardziej doświadczony? Czy jest postrzegany jako zdolny do zobowiązań? Czy jest bardziej pożądany, ponieważ inna kobieta wstępnie go sprawdziła (podczas gdy samotni mężczyźni są nieznanym towarem)? Dla niektórych jedzenie na cudzym talerzu zawsze wygląda smaczniej. Jeśli ktoś inny go chce, to musi być wart pożądania.

Nie ma prostej odpowiedzi. Pamiętaj też, że niektóre tradycyjne typy mogą chcieć szczęścia na zawsze w postaci dostępności emocjonalnej i bezpieczeństwa finansowego, podczas gdy inne mogą chcieć mniej niż całości „grubej ryby” w postaci małżeństwa i dzieci. Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ona może chcieć czegoś więcej niż przygody na jedną noc, ale mniej niż pełnoprawnego, pełnoetatowego faceta, który jest jej i tylko jej.

Kobieca intuicja nigdy się nie myli

Jest to sprzeczne z intuicją, ponieważ jeśli on cię zdradza, uczciwość i zaufanie nie mogą znajdować się na szczycie twojej listy priorytetów. Podobnie jak szacunek, dyspozycyjność, wspólne spędzanie wakacji i czasu z rodziną czy bycie jego priorytetem.

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Jeśli jesteś samotną kobietą, związek z żonatym mężczyzną daje ci swobodę. Nie jesteś przed nim odpowiedzialna, jeśli chcesz spotkać się z przyjacielem lub byłym kochankiem.

Poza tym skradanie się ma swoje zalety. Sam seks może być bardziej pożądany, ponieważ jest potajemny [kortyzol]. Na przykład uprawianie seksu w cudzym małżeńskim łóżku staje się odważnym dreszczykiem emocji, pełnym pożądania i namiętności, w sposób niemożliwy do zrealizowania w inny sposób. Podobnie seks bez zabezpieczenia. Potrzeba bycia skrytym, skradania się w potajemnym miejscu, łapania szybkich spotkań seksualnych w locie, może być ogromnym podnieceniem w porównaniu do randki z samotnym mężczyzną, który dzwoni w środę wieczorem na piątek. Zwłaszcza dla osób łamiących zasady, bycie niegrzeczną jest po prostu bardziej ekscytujące i sprośne.

Dlaczego Kobiety Uprawiają Seks – Cindy Meston i David Buss

Niektóre kobiety postanowiły nigdy nie ufać mężczyznom. Sposób rozumowania: Jeśli ma żonę w domu i zdradza ją ze mną, to wiem, że mnie nie zdradza. A seks jest świetny, ponieważ jest nowy, pełen przygód, bez zobowiązań i tak dalej.

Jest też superkonkurencyjna kobieta, która pragnie rywalizacji, postrzegając kłusownictwo jako matecznik zwycięstw, które podnoszą jej samoocenę. Im gorętsza jest jej rywalka, tym gorętsza jest ona sama i tym bardziej czuje się lepsza od żony pod względem posiadania dóbr, których pragną mężczyźni. Dla tych kobiet poczucie wyższości ma mniej wspólnego z danym mężczyzną i tym, jak bardzo jest pożądany, a więcej z byciem potężniejszą i lepszą od drugiej kobiety.

Nie zapominajmy o aspekcie czysto cielesnym. Dopóki jest to nielegalne i zakazane, iskry lecą. Jeśli miałby faktycznie opuścić swoją żonę lub dziewczynę, aby uczynić ten związek trwałym, przygotuj się na zjazd. Po pierwsze, zdradził ją z tobą, więc skąd możesz wiedzieć, że nie potraktuje cię w ten sam sposób? A seks może szybko stać się nudny, gdy tylko będzie łatwo dostępny.

A co z taktyką? Jak one to robią? Kłusowniczki, niezależnie od tego, czy chcą zaangażowania, czy tylko seksu, stosują szereg taktyk, od lekceważenia obecnego partnera (zasługujesz na kogoś lepszego jak ja) po prezentowanie pożądanych cech, których brakuje obecnemu partnerowi (jest zimna i nieczuła; ja jednak jestem ciepła, żywa i kochająca). Jeszcze inne angażują się w “przynętę i zamianę”, początkowo oferując seks bez żadnych zobowiązań, tylko po to, by po jakimś czasie oczekiwać, że jej mężczyzna przywiąże się do niej tak bardzo, że nie będzie mógł znieść życia bez niej.

Taktyka ta może nam się nie podobać, ale czasami działa i to z powodzeniem.

Co więc może zrobić żona? Zabrać te spostrzeżenia i zrozumienie do domu. Może nawet rozpocząć romans z mężem, którego masz. Być może odkryjesz w sobie żyłkę rywalizacji, o której nigdy nie miałaś pojęcia.

Źródło: Why Women Want Married Men [Psychology Today]

 

Zobacz na: Zjawisko pilnowania partnera u ludzi
Pochodzenie wyrażenia “podstępny jebaka [sneaky fucker]”
Zdradziła? Prawdopodobnie na to zasłużyłeś.
Co robić gdy żona zdradziła | Operacja “Spalona Ziemia”
Wieczny Ruchacz: Zaufanie vs Doświadczenie

 

 

„Przez całe życie kobiety zaspokajają potrzeby swoje, swoich dzieci i wnuków, a tym samym muszą minimalizować ryzyko doznania fizycznej krzywdy. Sojusze z osobami, które pomogą im w osiągnięciu tych celów, zwiększają prawdopodobieństwo przetrwania i sukcesu prokreacyjnego. Wysoki status w społeczności zwiększa dostęp do zasobów fizycznych i cennych sojuszników. Krewni, partnerzy i powinowaci podzielają genetyczne zainteresowania matki, podczas gdy niespokrewnione kobiety stanowią główną konkurencję.

Począwszy od wczesnego dzieciństwa, dziewczęta rywalizują przy użyciu strategii, które minimalizują ryzyko odwetu i zmniejszają siłę innych dziewcząt. Konkurencyjne strategie dziewcząt obejmują unikanie bezpośredniej ingerencji w cele innej dziewczyny, ukrywanie konkurencji, jawne konkurowanie tylko z pozycji wysokiego statusu w społeczności, egzekwowanie równości w społeczności kobiet i społeczne wykluczanie innych dziewcząt.” – Źródło: Philos Trans R Soc Lond B Biol Sci. 2013 Oct 28;368(1631):20130079; The development of human female competition: allies and adversaries

 

Fragment filmu pt. Agenci Bardzo Specjalni (2004)

https://rumble.com/v5387qm-rywalizacja-wewntrzpciowa.html

 

 

Konkurencję wewnątrzpłciową można zdefiniować jako walkę między przedstawicielami jednej płci o zwiększenie ich dostępu do przedstawicieli drugiej płci jako partnerów seksualnych. U naszego gatunku wzrost jest cechą dymorficzną płciowo, prawdopodobnie zaangażowaną zarówno w wewnątrzpłciowe, jak i międzypłciowe procesy selektywne. W niniejszych badaniach zbadaliśmy związek między wzrostem a indywidualnymi różnicami w konkurencyjności wewnątrzpłciowej (tj. tendencją do postrzegania interakcji między osobami tej samej płci w kategoriach konkurencji) w dwóch populacjach nastolatków i dorosłych obu płci w Chile. Zgodnie z naszymi pierwszymi przewidywaniami, zarówno wśród dorastających, jak i dorosłych mężczyzn, wzrost był negatywnie związany z konkurencyjnością wewnątrzpłciową. Z kolei wśród kobiet wzrost nie był liniowo ani kwadratowo związany z konkurencyjnością wewnątrzpłciową, jak wcześniej podawano. Wreszcie, dorastający mężczyźni i kobiety wykazywali wyższy poziom konkurencyjności wewnątrzseksualnej w porównaniu z dorosłymi odpowiednikami tej samej płci. Nasze wyniki sugerują, że wzrost jest istotną cechą w rywalizacji godowej wśród mężczyzn. Brak związku między wzrostem a konkurencyjnością wewnątrzseksualną u kobiet może sugerować, że rola wzrostu w rywalizacji godowej kobiet może być bardziej złożona i zależna od innych zmiennych.” – Źródło: Intrasexual Competition and Height in Adolescents and Adults https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1474704917749172