Wskazówki, jak opiekować się mężem – z podręcznika ekonomii domowej z lat 50. XX wieku.

Ten fragment z zabytkowej książki o ekonomii domowej dla dziewcząt na temat tego, jak zostać dobrą gospodynią domową. Kilka wskazówek prosto z książki, a także kilka dodatków od nas, jak lepiej traktować swojego mężczyznę po ciężkim dniu w pracy.

Wskazówki, jak opiekować się mężem

1. Przygotuj obiad.

 

“Planuj z wyprzedzeniem, nawet poprzedniego wieczoru, aby przygotować pyszny posiłek na czas. W ten sposób dasz mu do zrozumienia, że o nim myślisz i troszczysz się o jego potrzeby. Większość mężczyzn jest głodna po powrocie do domu, a perspektywa dobrego posiłku jest częścią ciepłego powitania”.

No dobra mamusie, oznacza to brak mrożonych kąsków wrzucanych w ostatniej chwili na blachę piekarnika po odebraniu dziecka z przedszkola. Obiad musi być starannie ZAPLANOWANY z wyprzedzeniem i nawet przez sekundę nie myśl, że to nie jest twoja praca. W porządku?

2. Przygotuj się.

 

“Poświęć 15 minut na odpoczynek, abyś była wypoczęta, gdy pojawi się w domu. Popraw makijaż, wepnij wstążkę we włosy i wyglądaj świeżo. Właśnie przebywał z wieloma zmęczonymi pracą ludźmi. Bądź trochę zmanierowana i trochę bardziej interesująca. Jego nudny dzień może wymagać ożywienia”.

W tej chwili zetrzyj z twarzy minę “mam to już za sobą”. On nie chce tego widzieć! ON jest zmęczony. On jest wytyrany. Ty nie jesteś, bo nie spędziłaś całego dnia w pracy. Po prostu powiedz dzieciom, że potrzebujesz 15 minut dla siebie, aby przygotować się na przybycie taty. Oczywiście, że zrozumieją! Aha i nie zapomnij przebrać się w bluzkę, która śmierdzi wymiocinami.

3. Uprzątnij bałagan

 

“Zrób ostatni kurs po głównej części domu tuż przed pojawieniem się męża, zbierając podręczniki szkolne, zabawki, papiery, itp. Następnie przetrzyj stoły ściereczką do kurzu. Twój mąż poczuje, że dotarł do oazy odpoczynku i porządku, a to również podniesie cię na duchu”.   

Tak, oaza odpoczynku i porządku. NIE gniewaj się na niego za to, że znowu zrzucił buty na środku korytarza, zaraz po tym, jak posprzątałaś i nakrzyczałaś na dzieci za to, że nigdy nie sprzątają swoich zabawek. Ponownie, to jest TWOJA praca. Zrób to bez narzekania.

4. Przygotowanie dzieci

 

“Poświęć kilka minut na umycie rąk i twarzy dzieci (jeśli są małe), uczesz ich włosy, a jeśli to konieczne, zmień ich ubrania. To małe skarby i tata chciałby zobaczyć, jak odgrywają swoją rolę”.

Tak, przeszukaj kosze z praniem i znajdź czyste ubrania dla swoich “małych skarbów”, które zamieniły się w potwory w godzinie czarownic, czyli mniej więcej wtedy, gdy ma wrócić do domu. Nie zostawiaj ich brudnych do czasu kąpieli. On tego nie doceni.

5. Zminimalizuj hałas

 

“W momencie jego przybycia wyeliminuj wszelkie hałasy pralki, suszarki, zmywarki lub odkurzacza. Postaraj się zachęcić dzieci do zachowania ciszy. Ciesz się na jego widok. Powitaj go ciepłym uśmiechem i ciesz się, że go widzisz”.

Nie zapomnij przekazać dzieciom tej informacji. Aha, i nie zachęcamy do włączania telewizora, aby się trochę uciszyć. A jeśli denerwuje go piosenka z kreskówki Psi Patrol? Po prostu poproś dzieci, aby były cicho i spokojnie. Spokojnie.

6. Kilka zakazów

 

“Nie witaj go problemami lub skargami. Nie narzekaj, jeśli spóźni się na obiad. Potraktuj to jako drobnostkę w porównaniu z tym, przez co mógł przechodzić tego dnia”.

Tak, tak. Nie irytuj go opowieściami o tym, jak dzisiaj godziłaś dwójkę maluchów z problemami żołądkowymi, a jednocześnie musiałaś pracować w domu, bo nie mogły chodzić do przedszkola, aha i że teraz możesz też poczuć, jak zaczyna ci burczeć w brzuszku. Ponownie. On nie chce tego słuchać!

7. Zapewnij mu wygodę

 

“Poproś go, aby oparł się na wygodnym krześle lub zasugeruj, aby położył się w sypialni. Przygotuj dla niego zimny lub ciepły napój. Ułóż mu poduszkę i zaproponuj zdjęcie butów. Mów niskim, miękkim, kojącym i przyjemnym głosem. Pozwól mu się zrelaksować i odprężyć”.

Mamusie, oznacza to brak krzykliwej wściekłości mamy, nawet jeśli nikt cię nie słucha, a twój mężczyzna patrzy na swój telefon zamiast na pełnowymiarową walkę rodzeństwa, która dzieje się na jego oczach. Nie, po prostu zachowaj spokój. Pozwól mu się zrelaksować.

8. Wysłuchaj go

 

“Możesz mieć mu wiele do powiedzenia, ale moment jego przybycia to nie czas na to. Pozwól mu najpierw mówić”.

Po prostu się zamknij! Ponownie, jego tego w tej chwili nie obchodzi twój dzień ani to, że twój szef jest palantem, że jego dziecko potrzebuje przewijania WŁAŚNIE TERAZ, a ty masz risotto na kuchence, które trzeba wymieszać, lub że jego duma i radość pierworodna upuściła dziś bombę w przedszkolu. Po prostu to cśśś.

NIE chodzi o gwoździa – napisy PL

 

 

9. Niech wieczór będzie jego

 

“Nigdy nie narzekaj, jeśli nie zabiera cię na kolację lub do innych miejsc rozrywki. Zamiast tego spróbuj zrozumieć jego świat pełen napięcia i presji, jego potrzebę powrotu do domu i relaksu”.

Tak, mamy to. Miał ciężki dzień. Jego kawa z kawiarni, którą wypił bez konieczności dziesięciokrotnego podgrzewania w mikrofalówce, nie zawierała dwóch łyżeczek cukru, o które prosił, a kiedy dotarł do biurowej kuchni, cukier się skończył. Nie miał czasu wrócić do kawiarni, ponieważ ktoś w biurze miał urodziny, a on musiał zostać i zjeść tort.

 

Cel

 

“Postaraj się, aby twój dom był miejscem spokoju i porządku, w którym twój mąż może odnowić swoje ciało i ducha”.

Źródło: 9 tips for taking care of your husband taken from a 1950s home economics book

 

Zobacz na: Dominacja i uległość w małżeństwie: model kapitana i pierwszego oficera
Trzej dysfunkcyjni kapitanowie i pierwsi oficerowie Małżeńskiej Czerwonej Pigułki – jacktenofhearts
Kto lub co zniszczyło małżeństwo?
Trzecie Koło… | Najlepszy Przyjaciel – Athol Kay
Mężczyzna mówi swojej żonie, aby nim manipulowała!
Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone