Dlaczego współczesne kobiety są nierandkowalne – dr Mark McDonald

22 grudzień 2022

Dlaczego współczesne kobiety są nierandkowalne

Nikt nie chce bawić się z jeżozwierzem.

“Nie chcę już nawet chodzić na jakiekolwiek randki, bo po prostu są jak przykry obowiązek”. Usłyszałem to od mojego dwudziestoczteroletniego pacjenta w tym tygodniu. Często słyszę to od mężczyzn na całym świecie. Słyszę to w barach, na konferencjach zawodowych, przy kawie albo podczas obiadu. Słyszę to, ponieważ amerykańskie kobiety stały się nie do zniesienia.

Amerykańskie kobiety cierpią dziś na połączenie emocjonalnej i charakterologicznej patologii, która czyni je niezdolnymi do bycia romantycznymi partnerkami dla mężczyzn. Z emocjonalnego punktu widzenia są złe, niespokojne i rozregulowane. Mężczyźni uważają je za wyczerpujące i niezbyt zabawne. Oprócz ich nieprzyjemnych emocji, mężczyźni muszą również zmagać się z ich toksycznymi cechami osobowości: narcyzmem, niewdzięcznością oraz nadmierną i osądzającą postawą, która wydaje się być stała. Amerykańskie kobiety podchodzą do randkowania jak do misji podczas, której nastawione są na szukanie faktów i błędów, z pewną dozą arogancji, która może wynikać tylko z głębokiego braku samoświadomości. Nie mają pojęcia, jaka jest ich rola w spotkaniu lub jak właściwie wspierać mężczyznę, który prowadzi randkę.  Działają raczej jako sabotażyści niż pomocnicy. Większość mężczyzn ma tego dość.

Z pewnością wady mężczyzn odgrywają swoją rolę w randkowej katastrofie dzisiejszej Ameryki. Pisałem o tych wadach obszernie tutaj na swoim blogu oraz w mojej pierwszej książce, United States of Fear. Męskość podupada na Zachodzie; bez niej randki nie mogą być udane. Siła, odwaga, opanowanie i honor są podstawowymi cechami męskości, według Jacka Donovana, autora książki Droga Mężczyzn, a niewielu mężczyzn wykazuje dziś te cechy. Jednak równie niewiele kobiet wykazuje podstawowe cechy kobiecości. Donovan wyjaśnia, że aby uznać kobietę za pożądaną, mężczyzna nie wymaga od niej niczego więcej niż tego, by była ładna, beztroska i czarująca. Dzisiejsze Amerykanki nie są w stanie spełnić nawet tych oczekiwań.

Niedawno poszedłem na kolację do restauracji w Westwood, niedaleko kampusu UCLA. Każdy klient wyglądał na studenta. Zauważyłem grupę dziewcząt przechodzących obok mnie, gdy wstawały od stolika. Wszystkie wyglądały i ubierały się podobnie: za duże koszulki, workowate dżinsy, nieułożone włosy, brak makijażu. Wyglądały na źle ubranych chłopców. Odwróciłem się do kobiety, z którą byłem i skomentowałem: “Wcale nie wyglądają atrakcyjnie“. Odpowiedziała: “Taki jest obecny styl. Nie sądzę, by starały się wyglądać atrakcyjnie“. Obserwując resztę młodych kobiet wokół mnie, zobaczyłem, że miała rację. Większość z nich była do nich podobna. Wygląd nie jest jednak jedynym sposobem, w jaki amerykańskie kobiety nie starają się być atrakcyjne.

Typowa amerykańska kobieta wykazuje się dziś nieograniczonym poziomem roszczeniowości, bezwzględną konkurencyjnością i zaawansowanym emocjonalnym nietrzymaniem moczu, co sprawia, że mężczyzna nie jest w stanie jej tolerować, a tym bardziej cieszyć się jej towarzystwem. Niedawny filmik na Instagramie, który stał się wiralem, pokazał Francuza spacerującego ulicami Los Angeles, wyjaśniającego, jak właśnie wyszedł na pierwszą randkę w restauracji z lokalną kobietą po tym, jak zauważył, że jej długie ograniczenia i preferencje żywieniowe wyeliminowały prawie każdą opcję w menu. “Au revoir, Jennifer”, podsumował. [Tutaj nagranie jakiegoś francuza, który mówi o Kimberly]. Amerykanka mieszkająca w Rosji opublikowała w mediach społecznościowych wątek skarg po tym, jak po sześciu miesiącach pobytu w Moskwie nie udało jej się umówić na drugą randkę z żadnym miejscowym mężczyzną.

Jeden mężczyzna powiedział mi pod koniec pierwszej randki, że nie jestem wystarczająco atrakcyjna, by umówić się z nim po raz drugi. Przypomniałam mu, że zarabiam więcej od niego i mam lepsze mieszkanie – mieszkanie, za które płacę z własnych dochodów.

Dodatkowe komentarze jasno pokazały, że była całkowicie nieświadoma oczekiwań miejscowych mężczyzn dotyczących zarówno kobiecego ubioru, jak i wyglądu ciała, a rosyjscy mężczyźni nie przejmowali się tym, ile zarabia i jak ładne jest jej mieszkanie. Chcą ładnej, czarującej, beztroskiej kobiety i nie wahają się powiedzieć jej tego prosto w twarz. Amerykańscy mężczyźni chcą tego samego, ale nie mają jasności umysłu ani odwagi, by to powiedzieć. Stali się cipowaci.

Różnice między płciami w preferencjach dotyczących łączenia się w pary: hipotezy ewolucyjne przetestowane w 37 kulturach – David M. Buss

Wierzę, że główna przyczyna tego problemu wśród amerykańskich kobiet ma podłoże środowiskowe. Jest to problem złych wartości. Kobiety w tym kraju zostały nauczone, że wygląd nie ma znaczenia, że kariera jest ważniejsza niż rodzina, że mężczyźni są albo niebezpieczni, albo słabi i niezdolni, i że świat byłby lepszym miejscem, gdyby tylko kobiety nim rządziły. Wszystko, czego są uczone, jest złe. Wszystko, czego są uczone, jest kłamstwem. Wina leży po stronie szkół, mediów, feminizmu i rodziców. Te instytucje i osoby skorumpowały ich umysły, emocje i charaktery. Wyszkoliły kobiety do życia w świecie fantazji “my kontra oni”, gdzie “ja” jest ważniejsze niż “my”, gdzie uczucia dyktują prawdę i dobro, a nawet samą cnotę. Te toksyczne nauki sprawiły, że kobiety są niedorozwinięte w rozwoju i niezdolne do dorosłego partnerstwa z mężczyznami.

Ta tragedia szkodzi nie tylko mężczyznom, ale i kobietom. Mężczyźni potrzebują kobiet, ale także kobiety potrzebują mężczyzn, pomimo tego, czego naucza feminizm. Dzisiejsi amerykańscy mężczyźni w dużej mierze zdecydowali, że wolą po prostu być sami, niż regularnie czuć się sponiewierani i wyczerpani przez niekończący się strumień nieudanych randek z nieprzyjemnymi kobietami. Żadna zdrowa osoba nie chce bawić się z jeżozwierzem.

Źródło: Why American Women Are Undatable

Źródło: Biblijny porządek rodziny i obalanie błędnych przekonań na jego temat
Czerwono Pigułkowe role: Prakseologia dominującego mężczyzny – Ian Ironwood
Panie, ile kosztuje wasza uległość i jak ustaliłyście tę cenę? | Kevin Samuels

Tinder i początek „randkowej apokalipsy”.
Pomogłam mojemu bratu z aplikacjami randkowymi. Teraz mam depresję.
Plaga SIMPów. Jak SIMPowanie psuje społeczeństwo i randkowanie
Matt Walsh o toksycznych poradach randkowych na TikTok
Zepsutych kobiet nie da się naprawić | Feministka ze łzami w oczach wyjaśnia, dlaczego żałuje bycia zdzirą
Trenerka rozwoju osobistego wyjaśnia, dlaczego kobiety wnoszą o rozwód w krajach zachodnich – randkowanie nigdy się nie kończy

 

Newsweek - 40-letnie Polki rozczarowane życiem

Fale feminizmu

1 FALA FEMINIZMU “Chcemy być równe mężczyznom”
2 FALA FEMINIZMU “Nie potrzebujemy mężczyzn”
3 FALA FEMINIZMU “Jesteśmy jak mężczyźni”
4 FALA FEMINIZMU “Jesteśmy jak kobiety”