Plaga SIMPów. Jak SIMPowanie psuje społeczeństwo i randkowanie

Simpowanie wymyka się spod kontroli co ma duży wpływ na randkowanie i ogólnie na społeczeństwo.

“Kobiety są jak pieniądze. Nielicznym dają szczęście, licznych okradają z rozumu” – Waldemar Łysiak

Plaga SIMPów. Jak SIMPowanie psuje społeczeństwo i randkowanie

 

– To nie jest moja wina, że bardziej zasługuję na pieniądze niż ty, to nie moja wina, że ktoś mnie bardziej lubi, niż ciebie, Lubią mnie na tyle bardziej niż ciebie, że są gotowi dać mi 30 tys. dolarów.
– Potrzebuję pieniędzy, skur*ysynu. Co to k*rwa jest 200 dolarów?
– One cię do tego nie zmuszają. Masz pieniądze, to je wydajesz jak chcesz, nie masz to nie. Niektórzy młodzi to robią i uważam, że to słodkie.

“Szybkie dojonko. Z laskami mieliśmy bekę z tego k*tasa, kiedy doiłyśmy go z kasy na TeamViewerze”.

– To naprawdę urocze.
– Wpłacajcie mi ku*wa pieniądze.
– Aktualizacja wpłat na Venmo z ostatnich 24 godz. Micheal Brown, David S., 50 pie*rzonych dolarów?! Że co?!
– Chcesz, ale nie dajesz mi kasy? Oto kasa, mała, do tego jestem przyzwyczajona. Dał 400 dolarów i było to żałosne.
– Wpłaciłeś mi 25 dolarów. Kiedy mówimy, że faceci to idioci, to właśnie mamy na myśli.
– Nie proszę o duże wsparcie finansowe.

“Nie miałam pojęcia kto to, więc go odblokowałam i wydoiłam 320 dolarów, bo jest beznadziejnym frajerem”.

– Pieniądze, już!
– Witam! Dzisiaj dzień z życia dziewczyny, która sprzedaje swoje pierdy w słoiczkach.
– Jeśli masz czas na oglądanie Twitcha, to na pewno stać cię na wydanie 10 dolców.
– Jeśli nie wysyłasz mi pieniędzy, to cię k*rwa nienawidzę.
– Ludzie mówią, że 2 tys. dolarów na słoiczek z pierdem, że to spora suma…

“Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota” – Albert Einstein

Narrator: W ostatnim materiale dyskutowaliśmy o tym, jak kobiety się uprzedmiotawiają i przez to w znaczący sposób przyczyniają się do problematycznej sytuacji współczesnego randkowania, gdzie facet chce tylko seksu i tyle. Wyszło na to, że ów materiał był zbyt pikantny dla YouTube’a i został ograniczony i zdemonetyzowany kilka razy, ale po kilku kolejnych edycjach i nowych wersjach w końcu udało mi się go wrzucić na stałe, ale algorytm YouTube’a zdążył materiał kompletnie sp*erdolić, w porównaniu z częścią pierwszą, ale zachęcam do obejrzenia, bo to dobry materiał. Ale wracając. Po tym, jak przyjrzeliśmy się wkładowi kobiet to do problemu współczesnego randkowania, teraz przyjrzymy się drugiej stronie problemu, a mianowicie simpom, ponieważ ci faceci są kompletnie z innej planety.

Dlaczego Simpy nie chcą słuchać | Wiza na miłość – Jorge i Anfisa
Drogi SIMPie: Kobieta, której pragniesz, nigdy cię nie będzie szanować – S.G. Cheah

– Tatuaż Pokimane na ramieniu. No ja pi*rdolę. Zobacz tylko. Ten biedny facet, Jose, przesłał jej 60 dol., kolejne 60 dol. i 100 dol., a potem kolejne 100 dol., następne 100 dol. i następne 100 dol. po czym kolejne 100 dol., następne 100 dol. i następne 100 dol.

– Ja i Connor na przykład, jeżeli ktoś chce się spotkać na żywo, automatycznie zakładamy, że jesteś pie*dolonym biedakiem, nie możesz dać 20, 50, 1000 czy 5000 dolarów.

– …telefon za pieniądze i oni lubią, gdy dzwonię do nich i krzyczę im do ucha.

“Gwiazda z Twitcha Amouranth otrzymała 8 tys. dolarów od fana, by ona nazwała go “przegrywem” na kanale”.

N: Tu już nie chodzi o obdarowywanie dziewczyny, która nie chce mieć z tobą nic wspólnego, komplementami każdego dnia czy godziny.

– Poza związkiem taki simp może sprawić, że czujesz się zirytowania czy zniesmaczona do tego stopni, że chcesz, by dał ci spokój.

N: Czy też o obleśnych zachowaniach odnośnie rzeczy, które chciałbyś z nią zrobić w kontekście seksualnym.

– Chcę podnieść jej spódniczkę i wsadzić palec w jej ciasną p*pkę. Jestem gotów zapłacić chorą sumę pieniędzy byle tylko dostać szansę na wsadzenie języka w du*cie Poki.

N: Nie, chodzi o najczarniejsze aspekty tego zjawiska, gdzie wszyscy ci faceci wydają dosłownie miliony dolarów na te kobiety które w ogóle się nimi nie interesują i oni nie dostają dosłownie nic w zamian. Najgorsze jest to, że niektórym kobietom wydaje się, że to jest jak najbardziej normalne zachowanie i zaczynają wierzyć, że pieniądze im się “należą” z samego tytułu, że żyją.

– Nie hamujcie się, nie udawajcie biedaków. Dałeś 1 dolara. Daję ci 60 sekund. Okej, jeśli nie zasubskrybujesz teraz… 3, 2, 1, dostajesz bana.

N: Czy nie zgodzicie się, że płacenie komuś tysięcy dolarów, bo ona tak chce, to szaleństwo? Jeśli tak, to dajcie lajki i piszcie co o tym myślicie w komentarzach. To powoduje, że tysiące kobiet dostaje codzienne przelewy na CashApp czy Venmo i dla niektórych jest to głównie źródło dochodów, co dalej powoduje, że same stają w obronie tych simpów, ponieważ nie chcą utracić swoich lukratywnych źródeł pieniędzy.

Gdy ktoś mówi o simpowaniu do dziewczyn, to nie wiem, co złego widzą w czczeniu przez faceta dziewczyny. Nie ma w tym nic złego. Dziewczyny są po to, by im oddawać hołd, celebrować. Okej? To wcale nie znaczy, że jesteś simpem. Simpowanie nie jest złe. Simpowanie to królowanie. Jesteś królem, gdy nie boisz się simpować.

Nie chcę by członkowie naszej społeczności mówili, że każdy, kto daje mi pieniądze, jest simpem w negatywnym znaczeniu tego słowa. Simpuj do mnie, k*rwa i bądź z tego dumny. Dlaczego podobają ci się treści tej dziewczyny… Może, że ma fajną bluzę z Grootem. Insynuowanie, że jedyne osoby, które wspierają mnie i moje treści, że robią to tylko dlatego, że liczą, iż pewnego dnia mnie wy*uchają, to jest nic innego jak obraza mojej osoby.

N: Serio? Faceci płacą ci setki dolarów i nie chcą nic w zamian to nie chodzi im o seks? Czy też że mają nadzieje na noc z tobą? Zapytajmy zatem simpa o jego zdanie.

– Był taki moment, że byłem wręcz megasimpem. Próbujesz czego się da, by zdobyć jej zainteresowanie, by w końcu osiągnąć swój ostateczny cel, czyli jak zawsze seks.

“czyli zawsze będzie to seks”.

N: Tak, też tak myślałem. Jasne, rozumiem, kobiety owszem są piękne i będąc otoczonym zewsząd fotkami tyłków, lasek twerkującyh przed kamerą i “przypadkowymi” nagościami typu pokazanie sutka może sprawić, że rozum ci odbiera, ale ten sponsoring lasek jest już chory i to musi się skończyć. Tylko spójrzcie, na co ci kolesie wydają kasę. To nie ma k*rwa sensu.

– Ze wszystkich szalonych rzeczy, które sprzedałam online, słoiczki z pierdami to tylko czubek góry lodowej. Pot z piersi, to też był wiral i w telewizji o tym mówili. Naskórek po pedicure. Może to zabrzmieć dziwnie, ale jest wielu chętnych na to. Tak, sprzedałam to za paręset dolarów. Maseczka na twarz, którą podtarłam sobie tyłek. Czy to jest dziwactwo?

N: Ona przynajmniej coś robi, by dostarczyć produkt swojej armii simpów, ale inne wybierają zupełnie odmienną drogę.

– “Twoje zdanie o simpach”.  Osobiście preferuję simpów, którzy mi płacą. Wiecie, o czym mówię? Chodzi o to, że jak możesz mówić, jak to mnie nie kochasz i w ogóle, nie dając mi 5 dolców choć wiem, że cię stać.

– Zanim zamelduję się w pracy, czy jest ktoś chętny dać im 10 tys. dolarów i będzie moim sponsorem? Jeśli nie, to nie ma problemu. Ale byłoby miło.

– Gdy jedziesz na wieczór panieński, jeśli zastanawiasz się, czy powinnyśmy na naszych samochodach umieszczać nicki do przelewów na Venmo odpowiedź brzmi na 1000 proc. tak. 399 dolarów.

– “Gratulacje”. Dajcie mi więcej pieniędzy w ramach gratulacji. Okej “Jeybeeyourself”, dziękuję za 10 tys. dolarów. Ale wiesz co tak naprawdę wkurzyłoby tych wszystkich inceli i mojego eks? Wpłata 1 mln dolarów. To by ich zabolało.

N: Oczywiście po tym wszystkim łatwo jest wszystkich simpów idiotami i przegrywami nazywać, co zresztą wielu “kreatorów treści” czyni wzorcowo.

– “Zebrała ode mnie 3 tys. dol. i powiedziała, że jest singielką. To nie jest Ok”. Tak, zgoda, uważam, że jesteś debilem, bo dałeś jej 3 tys., dol. To nie jest OK. Powinieneś się wstydzić, jesteś żałosny. Zasłużyłeś na stratę pieniędzy.

N: Asmongold nie zawodzi. Jednak uważam, że za tym wszystkim kryję się więcej, niż chcemy przyznać i trzeba znacznie szerszej debaty nad tą katastrofalną sytuacją. Nikt przecież nie nazywa alkoholików czy hazardzistów przegrywami i mówi, że sobie zasłużyli. Takie osoby są traktowane jako ofiary choroby czy uzależnienia, więc dlaczego nie spojrzeć na skrajne przejawy simpowania z tej samej perspektywy? Weźmy na przykład tego oto faceta. Koleś wydał 10 tys. dol. oszczędności na OnlyFans. kiedy jego dziewczyna była w ciąży. Nie żeby im dogryzać, ale zdaje się, że te 10 tys. by im się mocno przydało. To w oczywisty sposób nie było normalne zachowanie, a jeśli osoba taka jak Mike z podcastu Logana Paula widzi problem to wiesz, że dzieje się coś po*ebanego.

Animowany filmik w sprytny sposób przekazuje prawdę o uzależnieniu, która jest druzgocąca

– Jako obiekt simpowania, osoba do której simpują, czy sądzisz, że jest w tym jakieś niebezpieczeństwo, jakiś element, element obsesyjny, który wyłania się organicznie w konsekwencji tego typu relacji?

N: Nawet sama legendarna królowa simpów, Belle Delphine, twórczyni, która zarobiła miliony na swojej armii simpów, nawet ona przyznaje, że z simpowaniem są duże problemy.

– Dokładnie. Uważam, że istnieje pewna granica, a dla mnie tą granicą jest moment, kiedy na twoje codzienne życie zaczyna wpływać to jak bardzo daną osobę lubisz. Na przykład wydawanie na kogoś pieniędzy, których nie masz. To jest zdecydowanie przekroczenie tej granicy. Czy też zaniedbywanie rodziny czy przyjaciół, bo musisz wciąż ją oglądać, jakiegoś streamera na Twitchu na przykład. Kiedy zaczyna to oddziaływać na twoje życie w realu…

N: Zaryzykuję tezę, że są setki jeśli nie tysiące mężczyzn, którzy zrujnowali sobie życie przez simpowanie i potracili mnóstwo pieniędzy. Jeśli natomiast chodzi o rynek randkowy, simpowanie wywarło ogromny wpływa na to, jak kobiety same się postrzegają czy precyzyjniej, jak wysoko zaczynają się oceniać.

– Okej, oceńcie się w skali o 1 do 10.
– Każda na 10.
– 12.
– Każda na 10.
– Uważam, że zasługuję na ocenę 11.
– Może 8.
– 8, okej.
– 12.
– Oceńcie siebie w skali od 1 do 10.
– 10.
– Pasuje?
– Myślisz, że jest ładniejsza od ciebie?
– Nie.
– Oceń siebie w skali od 1 do 10.
– 100.
– 100. Nawet bez zastanowienia.
– Więcej niż 100?
– Więcej niż 100? W skali od 1 do 10.
– Jestem 10.
– Dlaczego tak sądzisz?
– Mam fajną osobowość i uważam, że jestem urocza.

Poziom hipokryzji Julek- bez zmian xD

N: Głęboko wierzę w pewność siebie i wiarę w swoje możliwości, ale istnieje spora różnica pomiędzy pewnością siebie a urojeniem. W oczywisty sposób to napompowane ego współczesnych kobiet to wina mediów społecznościowych i apek randkowych, gdzie simpy bombardują je komplementami i atencją. Ponieważ gdy tylko dziewczyna wrzuci swoją fotkę do Sieci, od razu dostanie setki czy tysiące lajków i komentarzy dających jej strzał dopaminy silniejszy niż staroświecka kolumbijska koka. Nie mam za złe dziewczynom, że prowadzą z powodzeniem profile na Instagramie.

Seks, aplikacje randkowe i luksusowe przekonania – Rob Henderson i Jordan Peterson
Serotonina vs dopamina – 7 różnic pomiędzy przyjemnością a szczęściem – dr Robert Lustig

Gratuluję sukcesu, ale pragnę zwrócić uwagę, że te ciągłe zasypywanie komplementami przez armię simpów wypacza ich spojrzenie na rzeczywistość. Efekt jest taki, że przeciętne kobiety zaczynają sobie roić, że są na poziomie supermodelek, a zatem odrzucają przeciętnych facetów i skupiają się wyłącznie na najlepszych dostępnych partiach, co oczywiście musi skończyć się w ten sam sposób.

– Miałam iść z nim a randkę, ale mnie zghostował [całkowicie zerwał relacje]. Skasował mnie na Hinge i zablokował mój numer telefonu.

N: Ten problem z simpowaniem nie ogranicza się wyłącznie do ghostowania [całkowitego zrywania relacji], ale także kreuje taki oto obraz, że mężczyzna winien z całych sił starać się na pierwszej randce, by zaimponować kobiecie i nie szczędzić na nią pieniędzy. Powodem, dla którego te oczekiwania są tak rozbuchane wynika z tego, że randkowanie to już nie jest sposób na znalezienie partnera życiowego, a więc i sama sztuka zalotów traci sens i co więcej, wiele kobiet współcześnie wykorzystuje takie randki, by zjeść za darmo i zabić czas.

– Kobiety umawiają się na randki, bo dostają posiłek za darmo.
– Jak podają nowe badania, 1/3 kobiet przyznaje, że umawia się na randki, w celu darmowego posiłku. Są po prostu głodne.
– Żadnego zainteresowania romantycznego. Zapomnij. Ona chciała po prostu zjeść za darmo.

„Randkowa darmowa wyżerka [foodie call] ma miejsce, gdy osoba, pomimo braku romantycznego pociągu do zalotnika, decyduje się pójść na randkę, aby otrzymać darmowy posiłek. Niniejsze badanie analizuje predyktory zwodniczej formy randkowych wyżerek w kontekście randek damsko-męskich: kiedy kobieta celowo fałszywie przedstawia swoje romantyczne zainteresowanie mężczyzną, aby zjeść posiłek na jego koszt. W dwóch badaniach przeprowadziliśmy ankietę wśród kobiet pod kątem ich chodzenia na darmowe wyżerki, cech osobowości ciemnej triady, tradycyjnych przekonań dotyczących ról płciowych i historii randek online. Odkryliśmy, że 23–33% ankietowanych kobiet brało udział w darmowych randkowych wyżerkach. W badaniu 1 cechy ciemnej triady i tradycyjne przekonania dotyczące ról płciowych znacząco przewidywały poprzednie zachowanie prowadzące do chodzenia na darmowe wyżerki i jego postrzeganą akceptowalność. W badaniu 2 zastosowano pełniejsze pomiary i ponownie zasugerowano, że cechy ciemnej triady przewidywały chodzenie na darmowe wyżerki i ich postrzeganą akceptowalność.”June 2019, Social Psychological and Personality Science 11(3):194855061985630; Foodie Calls: When Women Date Men for a Free Meal (Rather Than a Relationship) https://www.researchgate.net/publication/333920013_Foodie_Calls_When_Women_Date_Men_for_a_Free_Meal_Rather_Than_a_Relationship

N: Oczywiście nie można winić kobiet, że tak postępują, ponieważ to zachowanie to wina simpów, gotowych wydawać mnóstwo pieniędzy na kobietę, która jasno dała im do zrozumienia, że nie jest nimi zainteresowana, ale simpy i tak rzucają jej kasę w nadziei, że może ich zauważy.

– Simp to taki ktoś, komu się wydaje, że jak zapłaci wystarczająco dużo, to się z nim ożenisz. Nie ważne, że masz chłopaka, to ja jestem następny, to ja jestem tym jedynym, będę cię komplementował i wyczekiwał z wypiekami na twarzy każdego tłita, posta na Instagramie, na Facebooku, dam ci lajka, aż w końcu uświadomisz sobie, że cię kocham.

N: To zachowanie jest podobne jak w przypadku celebrytek noszących się jak divy, bo wszyscy wokół traktują je tak jakby dosłownie były boginiami. Jeżeli to jest jej codzienność, to można się spodziewać, że wpłynie na jej zachowanie i ona zacznie oczekiwać od wszystkich wkoło określonego traktowania. Niestety dla simpów, ich praktyki sprawiają, że ona tylko jeszcze bardziej mu ucieka, co zmusza ich od wydawania większych kwot i większej desperacji, co tworzy błędne koło rosnących wydatków i dalszej desperacji. To był odcinek pt. “Plaga simpów”.

Proszę o lajka i subskrypcję kanału w celu dostępu do kolejnych materiałów.

 

Jak SIMPowanie psuje społeczeństwo i randkowanie