Drogi SIMPie: Kobieta, której pragniesz, nigdy cię nie będzie szanować – S.G. Cheah

Interesujący artykuł napisany przez kobietę, który był na portalu Eve Magazine, jednak został ostatnio skasowany z portalu.

Drogi SIMPie - Kobieta, której pragniesz, nigdy cię nie będzie szanować

Dlaczego subkultura internetowa jest ostatnio taka marna? To tak, jakby co sezon, co roku, w cyfrowym świecie pojawiały się nowe dziwactwa. Wygląda na to, że Internet nieustannie wypluwa niekończący się strumień okropnych trendów społecznych, od inceli po MGTOW, e-Szony i dziewczyny na kamerkach.

Najnowszą iteracją tych niepokojących trendów społecznych jest rozwój subkultury SIMP. SIMP to skrót od „Sucker Idolizing Mediocre Pussy” czyli na polskie “Frajer ubóstwiający przeciętną cipkę”

Termin ten jest zdefiniowany przez Urban Dictionary jako „mężczyzna, który stawia się w podporządkowanej/uległej pozycji wobec kobiet w nadziei na zdobycie ich, bez wnoszenia przez kobietę czegokolwiek do związku”.

SIMP to w zasadzie facet, który czołga się do stóp nie co najwyżej przeciętnej kobiety w nadziei, że zdobędzie jej przychylność i że jeśli to zrobi, to poświęci mu ona trochę swojego czasu.

Aby pomóc Ci namalować obraz tego, czym jest SIMP, oto mały eksperyment myślowy. Wyobraź sobie ten mały scenariusz w swojej głowie. Następnie zadaj sobie pytanie, czy wynik reakcji tej kobiety na mężczyznę jest prawdopodobny w rzeczywistości.

Ona: Chcę, żebyś wykonywał moje rozkazy, słuchał moich poleceń i rezygnował z innych rzeczy, na których ci zależy, aby udowodnić mi swoją miłość!
On: Jasne kochanie! Zrobię tak jak mówisz!
Ona: O rany! Jaki Ty jesteś seksowny! Jesteś moim bohaterem!

Jeśli twoją reakcją było „co do cholery, alarm, to jakieś brednie”, to masz rację. Ponieważ żadna zdrowa na umyśle kobieta nie uznałaby takiego faceta za seksownego. Emocjonalnie i psychicznie zdrowych kobiet nie pociągają takie zachowania prezentowane przez SIMPy. O powodach dowiesz się czytając dalej.

Jednak zanim przejdziemy dalej, należy wyjaśnić pewną ważną rzecz. Bycie rycerskim [szarmanckim] nie może być mylone z SIMP-owym zachowaniem. Istnieje wyraźna różnica między byciem Czarującym Księciem a byciem Nadwornym Błaznem (znanym również jako współczesny klaun-SIMP).

Rycerskość [szarmanckość] umiera, ponieważ zarówno mężczyźni, jak i kobiety boją się być postrzegani jako słabi, jeśli pielęgnują tego typu zachowania. Mężczyźni mylą rycerskość z SIMP-owaniem, a kobiety mylą rycerskość z seksizmem. W szarmanckim rycerzu nie ma nic słabego.

Król, Wojownik, Czarodziej i Kochanek (KWCK) – dr Paul Dobransky

 

Rycerz Wojownik kontra Rycerz Błazen (SIMP)

 

Rycerskość [szarmanckość]  ma dziś złą reputację, ponieważ społeczeństwo prawie zapomniało o legendach arturiańskich. Cywilizacja zachodnia została historycznie zbudowana na legendach o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu. Warto zauważyć, że nie wszyscy Rycerze Artura byli tak bohaterscy jak Sir Lancelot. Jednym z nich był żałosny tchórz imieniem Sir Dagonet, będący Rycerzem Błaznem.

Ze względu na brak znajomości legend arturiańskich przez współczesne społeczeństwo, termin „biały rycerz” nabrał dziś szyderczego tonu. Obecnie jest używany do opisania zachowania mężczyzn, którzy czołgają się do stóp kobiet, które mają na nich totalnie wywalone. Błędem jest używanie terminu „biały rycerz” do opisania zachowania mężczyzn podobnych do SIMP-ów, ponieważ Białym Rycerzem nazywano Sir Lancelota.

Sir Lancelot był najodważniejszym, najsilniejszym i najdzielniejszym z Rycerzy Artura. Był najlepszym rycerzem Okrągłego Stołu. Symbol prawdziwej rycerskości. To nie jest SIMP. SIMP bardziej przypomina Sir Dagoneta, błazna rycerza Artura. Sir Dagonet jest opisywany jako „bezmyślny głupiec i najbardziej tchórzliwa chodząca wymówka, którego wszyscy znali i ludzie się z niego śmiali”. Zasadniczo ten błazeński rycerz był SIMPem.

Idea czarującego księcia – książę z bajki

 

Czarujący Książe to bohater, a nie SIMP

 

Kiedy myślimy o rycerskości, trudno nie myśleć o wizerunku Księcia z bajki. To coś dobrego. Czarujący książę to wspaniały archetyp pożądanego mężczyzny. Na przykład jego kobiecy odpowiednik Kopciuszek która jest również szlachetna, cnotliwa i miła. Dlatego jest bardziej niż godna Czarującego Księcia (podobnie jak on Kopciuszka).

W legendach i baśniach księżniczka (lub dobra królowa) jest symbolem cnót, dla których rycerz przywdziewa lśniącą zbroję i dzierży miecz, by walczyć i chronić. Żołnierz, który walczy dla niegodnej kobiety (jak Zła Królowa w Królewnie Śnieżce), nie jest jednak bohaterskim białym rycerzem. Raczej jest jej zbirem. Innymi słowy, jest SIMPem.

 

SIMPy obdarowują niezasłużonym uwielbieniem

 

Aby mężczyzna mógł szanować kobietę i postawić ją na piedestale, ona najpierw musi do tego poziomu urosnąć. Oznacza to, że kobieta musi być godna jego podziwu, miłości i szacunku. To dlatego Książę z bajki nie jest SIMP-em, kiedy podróżuje po krainie w poszukiwaniu Kopciuszka.

Jednak jest to również powód, dla którego ludzie myślą, że mąż Carole Baskin tej od zoo Tiger King jest SIMPem. Nie jest księciem z bajki, ponieważ jest podporządkowany kobiecie, która jest podejrzana o zamordowanie własnego (byłego) męża. Osoby podejrzanej o morderstwo nie należy stawiać na piedestale.

 

Kobiety pociągają mężczyźni z zapałem i celem

 

Innym powodem, dla którego kobiety są odpychane przez SIMPów, jest to, że kobiety pociąga cnota niezależności mężczyzny. Trudno, żeby kobietę pociągali mężczyźni, których poczucie własnej wartości jest uzależnione od cudzej aprobaty.

Dlaczego powinieneś przestać bezinteresownie dawać dziewczynom swoją uwagę – Andrew Tate

Podobnie jak zbiry Złej Królowej, SIMPy to mężczyźni, którzy ustawiają się w pozycji podrzędnej wobec kobiety, aby zyskać jej przychylność. Robiąc to, rezygnują z poczucia własnej wartości i niezależności, aby spędzić życie służąc celom kobiety. Brak niezależności, zapału i celu u mężczyzn są wyjątkowo nieatrakcyjnymi cechami dla kobiet.

 

Końcowe przemyślenia

 

Nie oznacza to, że przyjaźń między płciami jest niemożliwa.Mam wielu przyjaciół płci męskiej, którym się zwierzam, którzy mi pomogą, wesprą itp. To szarmanccy mężczyźni, a nie SIMPy.Tym, co odróżnia ich od SIMP-ów, jest to, że naprawdę troszczę się o ich dobro i wiem, czego chcą od życia.Wiem, jakie są ich zainteresowania i co robią, aby zrealizować własne nadzieje i marzenia.

Więc jeśli czytasz to jako facet, zadaj sobie pytanie, czy twoja przyjaciółka traktuje cię tak, jak ja traktuję moich męskich przyjaciół?

Czy ona wie, jakie jest twoje ulubione kreskówka? Twój ulubiony film? Twoja ulubiona kuchnia? Czy ona wie o tobie coś, co jest dla ciebie ważne? Jeśli nie ma pojęcia, to nie jest twoją przyjaciółką, a ty jesteś SIMP. Nie bądź SIMP-em. Zasługujesz na więcej.

Źródło: Dear SIMPs: The Woman You Want Will Never Respect You

 

Zobacz na: Dlaczego Simpy nie chcą słuchać | Wiza na miłość – Jorge i Anfisa
Mężczyzna i kobieta nie mogą być przyjaciółmi – Matt Walsh
Mężczyźni i kobiety nie mogą być „tylko przyjaciółmi” [Scientific American, 2012]
Każdy mężczyzna powinien o tym wiedzieć
Mężczyźni się nie żenią. Jak poważny jest to problem? | Karen Straughan

 

Scena z burrito z filmu Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)

 

Dziewice które uratowałem w internecie

– Dziewice które uratowałem w internecie. – Uratowane dziewice, które nagrodziły mnie seksem.

Uratowane dziewice, które nagrodziły mnie seksem

 

 

Aplikacja “Hello m’lady” (Witaj Moja Pani) dla SIMPów, które chcą wielbić swoje panie.

 

SIMP błagający oto aby go wygrzmocić