Toksyczne porady randkowe. Matt Walsh o toksycznych poradach randkowych na TikTok

Toksyczne porady randkowe

Dlaczego randkowanie z kobietą po traumach obniży twoje poczucie własnej wartości
Kobiety cierpiące na CPTSD nie powinny udzielać randkowych porad innym kobietom

Matt Walsh: Dzisiaj wracamy do dzikich ostępów TikToka, aby sprawdzić porady jego użytkowników dotyczące randek. Najwyraźniej istnieje banda TikTokerów, którzy uznali się za godnych i wykwalifikowanych do udzielania rad nieszczęśliwym ludziom, którzy korzystają z tej aplikacji, na temat randek i związków. Wydaje mi się, że wiecie, co o tym myślę.

Wyraziłem to jasno wcześniej. Już to określiłem. Jeśli chcesz udzielać porad dotyczących związków, nie masz do tego kwalifikacji, jeśli nie jesteś co najmniej zamężna/żonaty. A jeśli jesteś zamężna/żonaty i chcesz udzielać porad małżeńskich innym ludziom będącym w związku małżeńskim, to musisz mieć w swoim CV również odpowiedni staż małżeński i kilkoro dzieci. Lecz jeśli nie jesteś zamężna/żonaty, to oznacza, że nie rozgryzłaś jeszcze gry randkowej, prawda? Nie ukończyłaś jej, nie złamałaś kodu. Zatem dlaczego ktoś miałby cię słuchać?

To tak, jakbyś dawała rady, jak wspiąć się na górę, ale ledwo możesz wspiąć się na stopień schodów nie przewracając się przy tym lub łamiąc kostkę, lub coś w tym stylu. Dlaczego miałbym zwrócić się do ciebie po radę w tej sprawie? Przypuszczam, że większość, jeśli nie wszystkie porady na TikToku, pochodzą od ludzi, którzy nie zdają tego egzaminu. Ale i tak to sprawdzimy. Zacznijmy od tego filmiku.

Obsesja na punkcie celebrytów jest powiązana z niższą inteligencją [BMC Psychology]
Moralna odpowiedzialność aby kwestionować autorytety/władzę – Jocko Willink

– Tak więc rozmawiasz z nowym facetem i pyta cię: „Czego szukasz u faceta? Na przykład jakie cechy lubisz w mężczyźnie?”. Pozwól, że powiem ci, dlaczego nigdy nie powinnaś odpowiadać na to pytanie szczerze. Po pierwsze, jedynym powodem, dla którego facet zadaje ci to pytanie, jest to, że dzięki temu może znaleźć najszybszy sposób, aby cię sobą zainteresować. Ponieważ jeśli wie, jakiego faceta chcesz, to po prostu nim będzie. Nawet jeśli nie jest to dokładne odzwierciedlenie tego, kim naprawdę jest, to przedstawi się w ten sposób, bo wie, że to jest to, czego chcesz. Więc zamiast dawać mu dosłowną ściągawkę z tego, jak tobą manipulować, powiem ci jak masz odpowiedzieć na to pytanie. Powiesz mu: „A może pokażesz mi kim jesteś, a potem dam ci znać, czy jesteś typem faceta, którego szukam?”. W ten sposób potraktuje cię poważnie, ponieważ wie, że niełatwo tobą manipulować. A ty zaoszczędzisz sobie dużo czasu, bo w ciągu kilku tygodni będziesz wiedziała, czy ten człowiek zdaje twój egzamin na dogadywanie się, czy nie. Bądź na bieżąco.

Matt Walsh: No dobra, przede wszystkim ta dziewczyna ma za dużo makijażu na twarzy. Czułem się jakbym oglądał tę scenę w „Jokerze”, kiedy nakładał na twarz makijaż klauna. Czułem się jakbym oglądał tę scenę. Tylko, że w „Jokerze” można znaleźć o wiele lepsze rady życiowe niż w tym filmiku.

Krok 1: Zabij ludzi, którzy cię wkurzają

Zauważcie coś w tej dziewczynie i radzie, którą daje. Umawianie się z facetem, który będzie tobą manipulował jest dla niej czymś jak najbardziej dopuszczalnym. Ona po prostu chce, abyś była o krok do przodu w tej grze i zamiast tego manipulowała nim. Zatem jest to rywalizacja ludzi manipulujących sobą nawzajem. Jest to rodzaj opartego na rywalizacji podejścia do relacji damsko-męskich o sumie zerowej, które sprawiło, że ludzie, tacy jak dziewczyna z filmiku, prawdopodobnie będą samotni i nieszczęśliwi na zawsze, ponieważ w ten sposób podchodzą do relacji damsko-męskich. Słuchaj, jeśli podejrzewasz, że jesteś z facetem, z którym nie możesz być szczera, ponieważ będzie manipulował tobą za pomocą informacji, które dasz mu na swój temat, to po prostu go rzuć. Zmyj się.

– Pa, pa.

Lubię toksycznych mężczyzn

Matt Walsh: To ostateczny sygnał ostrzegawczy [czerwona flaga]. Jeśli musisz się martwić o to, że ktoś tobą manipuluje, to jest to niewłaściwa osoba. A jeśli uważasz, że każdy facet będzie tobą manipulował, to sama nie nadajesz się do randkowania, ponieważ właśnie w ten sposób do tego podchodzisz, w ten sposób postrzegasz mężczyzn. Prawda jest taka, że mnóstwo mężczyzn zadałoby pytanie o to, czego szukasz u mężczyzny, bo faktycznie chcą to wiedzieć i dlatego, że chcą wiedzieć, czy są właściwą osobą dla ciebie. I chcą również wiedzieć, czy ty jesteś właściwą osobą dla nich. To nie mniej szczerości z góry, ale więcej.

– Powiedz jej prawdę!

Matt Walsh: Od razu wyłóż wszystkie karty na stół. Oboje powinniście być przejrzyści w tym, czego szukacie, jakie są wasze wartości, itp. Właśnie to powinniście zrobić. I możesz skorzystać z mojej rady, nawet jeśli nie nakładałem makijażu, gdy jej udzielałem. Kontynuujmy.

– Jeśli chcesz, aby ktoś lubił cię bardziej, są pewne naprawdę konkretne, psychologiczne triki, które możesz wykorzystać, a które mogą faktycznie zrobić ogromną różnicę w tej sytuacji. Jako terapeutka ds. związków poświęciłam dosłownie całą swoją karierę na studiowanie sztuki przyciągania partnera/ki i ludzkiej psychiki, więc wiem, że te rzeczy działają. Pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest skorzystanie z koncepcji wzajemnego lubienia. Kiedy widzisz go twarzą w twarz, będziesz zachowywać się jakbyś była autentycznie podekscytowana.

„O mój Boże, jestem tak podekscytowana tym że cię widzę i możliwością nadrobienia zaległości we wszystkim, o czym rozmawialiśmy ostatnim razem”. Prawdopodobnie myślisz sobie „Kimberly, nie powinnam rozegrać tego na chłodno, nie powinnam czekać na to, żeby sam do mnie przyszedł i zagadał?”. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie NIE.

„Barwy, które kolorowy niesie wiatr.”

[fragment piosenki „Kolorowy wiatr” z bajki pt. „Pocahontas”]

Będziesz traktować go tak, jakbyś miała z nim jakąś bardzo wyjątkową więź. A to dlatego, że nasze mózgi są przygotowane pod względem psychologicznym na to, aby lubić ludzi bardziej, gdy wiemy, że oni lubią nas i uważają nas za dobrą osobę. Nie jest to nawet kwestia flirtu. Dosłownie chodzi o to, że czują się z tobą bezpiecznie i czują się zauważani przez ciebie, i wiedzą, że dostrzegasz w nich tylko to, co najlepsze. Następną rzeczą, którą zrobisz podczas swojej rozmowy, jest wskazanie czegoś, co jest podobne w przypadku was obojga. „O mój Boże, nie mogę uwierzyć, że oboje mamy siostrę. O rany.” Ludzki mózg nieświadomie wybiera ludzi, których postrzegamy jako podobnych do nas.

Kolejna rzecz: kiedy ludzie, zwłaszcza mężczyźni, widzą nagą skórę, stają się podnieceni. Nienawidzę tego przyznawać, ale fenomen letniej sukienki jest czymś prawdziwym. Istnieje powód, dla którego faceci je tak bardzo lubią. Twój komfort jest kluczowy, jeśli chodzi o noszenie ubrania przed kimkolwiek. Lecz jeśli chcesz rozegrać to psychologicznie, to nie zaszkodzi pokazać trochę nagiej skóry. Na koniec, to cię zaskoczy. Jeśli nie jesteś w związku, upewnij się, że jesteś przyjacielsko nastawiona w stosunku do innych facetów. To wyzwala instynkt opiekuńczy u facetów i jest zwykle dokładnie tą chwilą, w której decydują się na potwierdzenie zainteresowania twoją osobą.

Matt Walsh: Poważnie, o co chodzi z tym makijażem? Nie rozumiem tego. Dlaczego miałabyś nagrywać filmik podczas robienia makijażu? Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, żeby wyciągnąć telefon i zrobić selfie, kiedy szykuję się rano i nakładam makijaż. Nigdy nie myłem zębów i nie powiedziałem sobie „O, to byłby świetny materiał”. W każdym razie, ta kobieta poświęciła swoją karierę, poświęciła swoją karierę na studiowanie sztuki przyciągania partnerów, co oznacza, że studiuje ją od około 12 dni, ponieważ wygląda na około 19 lat.

I opowiada nam o tym, czego się nauczyła w swojej długiej karierze. A super tajne spostrzeżenia psychologiczne, które nam przekazuje, są następujące, o ile je pamiętam – powtórzę się, chodziła do szkoły żeby zdobyć tę wiedzę, studiowała ten temat, jest ekspertem, udziela porad, nakłada makijaż, i to jest to, co nam mówi: ludzie lubią, kiedy okazujesz im swoje zainteresowanie i kiedy macie ze sobą coś wspólnego.

Następnie ujawnia ten wielki sekret. Nikt by tego nie wiedział, gdyby uprzednio nie zgłębiał tematu związków w szkole. Musisz iść na studia, zapłacić 100.000 dolarów, poświęcić cztery lata na studiowanie i przeczytać masę książek, i po tym wszystkim będziesz wiedziała, że mężczyźni lubią, kiedy kobiety mają na sobie mniej ubrań.

– Niemożliwe!

Matt Walsh: To kwestia psychologii. Ludzie tego nie wiedzą. Zauważyłaś to? Heteroseksualnych mężczyzn pociągają kobiece kształty.

– Ale balony!

Matt Walsh: Ta wiedza jest warta 100.000 dolarów. Tak więc jest to coś, co nazwała fenomenem letniej sukienki. Tak, to zjawisko, o którym słyszałaś, w przypadku którego mężczyźni lubią widzieć kobiety w krótkich spódniczkach. To prawda.

– Uważasz, że spódniczki mini są w dobrym guście?

– Sądzę, że na tobie tak.

Matt Walsh: Plotki są prawdziwe, dobra? Jej stopień naukowy z doradzania to potwierdza. W porządku. Obejrzyjmy następny filmik.

– No dobra, powiedziałam wam, żebyście przestały się tak bardzo pier**lić, a wy zareagowałyście. Mówiłyście: „Fajnie, fajnie, ale jak mam to zrobić?”. Oto moja najlepsza rada. Zacznijcie myśleć jak facet, z którym się piep***cie lub rozmawiacie, dobra? Kiedy jesteście w stanie to zrobić i zacząć wizualizować związek pod kątem tego, jak on go widzi, następuje przełom. I to jest to, co mam na myśli. Kiedy idziesz uprawiać przygodny seks z tym mężczyzną przestań myśleć o tym jako o randce, przytulankach. Pierd** to, dobrze? On postrzega to jako przygodny seks.

Więc kiedy idziesz uprawiać przygodny seks, musisz widzieć to jako seks i wypisujesz się z tego. Kochanie, twoja zmiana się skończyła, odchodzisz. Bo on rzeczywiście postrzega to w ten sposób. Jeśli dostajesz świra to dlatego, że myślisz o tym w perspektywie, z którą on nie ma nic wspólnego. Daj sobie spokój z pisaniem do niego SMSów co pięć sekund. Rozegraj go w sposób w jaki on rozgrywa ciebie. Zrób mu małe pranie mózgu. Baw się dobrze. Kocham cię.

Matt Walsh: Pozwól, że dam ci kilka rad inspirowanych tym filmikiem. I udzielam tej rady mężczyznom. Jeśli spotkasz kobietę, która nosi tyle makijażu, że wygląda jak manekin z domu towarowego, to jest to czerwona flaga ostrzegawcza. A jeśli używa zwrotów takich jak „jeb*ć to”, to jest to ostateczna czerwona flaga ostrzegawcza. Żadna kobieta, która kiedykolwiek wypowiedziała tę frazę, nie jest materiałem na żonę. Masz to przed sobą. To koniec. Zamknij drzwi. Oczywiście zachowując się i mówiąc jak nastolatek, dziewczyna ta podąża jedynie za swoją własną radą. Mówi kobietom, że niektórzy mężczyźni angażują się w to tylko dla seksu. Sądzę, że musimy się cofnąć i skonsultować to z naszym doradcą, z dyplomem z uczelni, aby to zweryfikować. Nie jestem pewien.

– Podniecają się.

Matt Walsh: Jednak pada tu twierdzenie, że istnieją mężczyźni, którzy są po prostu zainteresowani seksem. Właśnie to mówi. Nie obchodzisz tych mężczyzn. I nie chcą czerpać niczego głębszego ze związków lub prawdopodobnie z życia. A jej wspaniała rada sprowadza się do tego, żeby przyjąć ten sam sposób myślenia. Więc zejdź do najniższego wspólnego mianownika. Zrezygnuj z pragnienia czegoś więcej, czegoś lepszego w życiu i w swoich związkach. Gdy ten mężczyzna pogrąża się w egoizmie, nihilizmie, pustce, powierzchowności, pogrążaj się w tym razem z nim. A pod koniec oboje będziecie równie samotni i nieszczęśliwi. To sukces, jak sądzę.

– Wszyscy jesteśmy prostytutkami w takim czy innym sensie.

 

Zobacz na: Tinder i początek „randkowej apokalipsy”.
Seks, aplikacje randkowe i luksusowe przekonania – Rob Henderson i Jordan Peterson
Oto dlaczego mężczyźni powinni traktować kobiety tak, jak one chcą być traktowane.

TikTok to wytwórnia osobników chorych psychicznie, a mamy pandemię zaburzeń psychicznych – Sydney Watson
Joe Rogan na temat TikToka i obłąkanych nauczycieli

 

Matt Walsh o toksycznych poradach randkowych na TikTok [napisy PL]