Rzecz numer jeden, której kobiety szukają w mężu

Rzecz numer jeden, której kobiety szukają w mężu

Czy to wygląd? Czy jest to czarująca osobowość? Czy kompatybilność? Nie, to nie jest żadna z tych rzeczy. Według badań przeprowadzonych przez Pew Research Center, które zostały opublikowane we wrześniu 2014 roku, “stała praca” jest czynnikiem numerem jeden, którego kobiety szukają w mężu. A biorąc pod uwagę fakt, że współczynnik aktywności zawodowej mężczyzn spada od dziesięcioleci, nie powinno być zaskoczeniem, że współczynnik zawierania małżeństw również spada. W rzeczywistości, jak pisałem o tym wcześniej, wskaźnik małżeństw w USA jest na 93-letnim niskim poziomie, a samotni Amerykanie stanowią ponad połowę populacji po raz pierwszy w historii. Jest to bardzo niepokojący trend, ale w najbliższym czasie raczej się nie zmieni. W rzeczywistości, nasze problemy gospodarcze prawdopodobnie będą się tylko pogarszać. Więc skoro pula “kwalifikujących się kawalerów” nadal się kurczy, co mają zrobić kobiety?

Prawo Briffaulta: jedna z ważniejszych rzeczy jakie musisz wiedzieć jako mężczyzna

Wykres, który zamieściłem poniżej, pokazuje, jak współczynnik aktywności zawodowej wśród mężczyzn spada od lat 50.  Oznacza to, że odsetek mężczyzn, którzy są zatrudnieni lub szukają pracy, stale spada od bardzo, bardzo dawna…

Współczynnik aktywności zawodowej wśród mężczyzn w USA

Trend ten jest szczególnie wyraźny wśród młodych mężczyzn.  Nie tylko mniej młodych mężczyzn w wieku małżeńskim pracuje, ale także płace w tej grupy są znacznie niższe niż kiedyś, gdy uwzględni się inflację…

“Wraz ze wzrostem odsetka osób dorosłych, które nigdy nie zawarły związku małżeńskiego, znacznie zmieniły się okoliczności ekonomiczne, w jakich znajdują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Aktywność zawodowa mężczyzn – zwłaszcza młodych – znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku dekad. W 1960 roku 93% mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat było aktywnych zawodowo; do 2012 roku odsetek ten spadł do 82%. A wśród młodych mężczyzn, którzy są zatrudnieni, płace spadły w ciągu ostatnich kilku dekad. Dla mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat mediana płacy godzinowej spadła o 20% od 1980 roku (po uwzględnieniu inflacji). W tym samym okresie zmniejszyła się różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. W 2012 r. wśród pracowników w wieku od 25 do 34 lat zarobki godzinowe kobiet stanowiły 93% zarobków mężczyzn. W 1980 roku wskaźnik ten wynosił mniej niż 70%.

Nowe wyniki badania Pew Research sugerują, że kobiety nigdy niezamężne kładą duży nacisk na znalezienie małżonka ze stałą pracą. Jednak zmiany na rynku pracy przyczyniły się do zmniejszenia puli dostępnych, zatrudnionych młodych mężczyzn.

Wśród nigdy niezamężnych dorosłych w wieku od 25 do 34 lat liczba zatrudnionych mężczyzn na 100 kobiet spadła ze 139 w 1960 r. do 91 w 2012 r., mimo że mężczyźni w tej grupie wiekowej przewyższają młode kobiety w liczbach bezwzględnych. Innymi słowy, gdyby wszystkie nigdy niezamężne młode kobiety w 2012 r. chciały znaleźć młodego pracującego mężczyznę, który również nigdy nie był żonaty, 9% z nich poniosłoby porażkę, po prostu dlatego, że w grupie docelowej nie ma wystarczającej liczby mężczyzn. Pięć dekad temu, nigdy niezamężne młode kobiety miały znacznie większą pulę potencjalnych małżonków, z których mogły wybierać.” – Źródło: Record Share of Americans Have Never Married

To sprawia, że sytuacja jest bardzo trudna zarówno dla młodych mężczyzn, jak i młodych kobiet, które chcą się pobrać.

Młodzi mężczyźni nie mogą znaleźć pracy, której potrzebują, aby przyciągnąć partnerkę, a młode kobiety borykają się z brakiem mężczyzn, których uważają za “materiał na męża”.

Szukam bogatej kobiety

Szukam bogatej kobiety – bezdomny Bill

W rzeczywistości, jedno z badań wykazało, że oszałamiające 75% wszystkich amerykańskich kobiet miałoby problem nawet z umawianiem się z bezrobotnym mężczyzną…

“Spośród 925 ankietowanych samotnych kobiet, 75 procent stwierdziło, że miałoby problem z umawianiem się z kimś bez pracy. Tylko 4 procent respondentek zapytanych, czy umówiłyby się z bezrobotnym mężczyzną, odpowiedziało “oczywiście”.

Brak pracy zdecydowanie utrudni mężczyznom umawianie się z kimś, kogo jeszcze nie znają” – powiedziała w komunikacie prasowym Irene LaCota, rzeczniczka It’s Just Lunch. “Jest to rzadki obszar, w porównaniu z innymi tematami, na które przeprowadziliśmy ankiety, gdzie staroświeckie przekonania kobiet na temat ról płciowych wydają się mieć zastosowanie”. – Źródło: Would You Date An Unemployed Man? – 75 Percent Of Women Would Not

Oczywiście nie jest to jedyny czynnik, który przyczynia się do spadku liczby małżeństw w Stanach Zjednoczonych. Prawda jest taka, że nasza młodzież jest szkolona, aby nie cenić małżeństwa i rodziny tak bardzo, jak miało to miejsce kiedyś w Ameryce dziesiątki lat temu.

Ogłupianie świata szkolnictwem – John Taylor Gatto
Mężczyźni się nie żenią. Jak poważny jest to problem? | Karen Straughan
Co jeśli kobiety po prostu nie lubią mężczyzn: Ekonomiczne konsekwencje zbywania mężczyzn przez kobiety – Aaron Clarey

W dzisiejszych czasach wielu ludzi jest zadowolonych z pozostania bez ślubu i cieszenia się “stylem życia singla” w nieskończoność.

Czy jednak mniejsza liczba małżeństw i rodzin jest dobra dla stabilności naszego społeczeństwa?

Kiedy spojrzymy na twarde liczby, to naprawdę są one alarmujące.  Poniższy fragment pochodzi z mojego poprzedniego artykułu zatytułowanego “The Economics Of Marriage”…

“Według zaskakujących nowych badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Bowling Green, liczba małżeństw w Ameryce spadła gwałtownie w ciągu ostatnich 100 lat.

W 1920 roku zawierano 92,3 małżeństw na każde 1000 niezamężnych kobiet.  W 2012 roku zawierano już tylko 31,1 małżeństw na każde 1000 niezamężnych kobiet.

To nie jest tylko nowy rekord wszechczasów, to jest kolosalne demograficzne trzęsienie ziemi.

To samo badanie wykazało, że wskaźnik małżeństw spadł o zdumiewające 60 procent tylko od 1970 roku [po wprowadzeniu na rynek pigułki antykoncepcyjnej].

W rezultacie amerykańskie gospodarstwa domowe wyglądają dziś znacznie inaczej niż kiedyś.

W 1950 roku 78 procent wszystkich gospodarstw domowych w USA składało się z pary małżeńskiej.  Dziś ta liczba spadła do 48 procent.

Wielu z tych niezamężnych młodych dorosłych nie mieszka nawet na swoim. W rzeczywistości, jak pisałem niedawno, zdumiewające 31,1 procent wszystkich młodych Amerykanów w przedziale wiekowym od 18 do 34 lat mieszka obecnie z rodzicami.

W dawnych czasach, jeśli nie byłeś żonaty i nie założyłeś rodziny do 25 roku życia, to ludzie zaczynali się o ciebie martwić. Ale teraz wiele osób uważa, że małżeństwo przed 25 rokiem życia to “pobieranie się za młodu”.

Więc co o tym wszystkim sądzisz? Nie krępuj się podzielić swoją opinią, zamieszczając komentarz poniżej…

Źródło: The Number One Thing That Women Are Looking For In A Husband

 

Zobacz na: Koniec mężczyzn – Hanna Rosin [2010]
Bądź moją Walentynką… ze wsparciem – Lionel Tiger [2011]
Bycie bezrobotnym mężczyzną zwiększa ryzyko rozwodu
Jak współczesne kobiety doprowadziły do własnej niedoli wspierając kulturę przelotnego ruchania

Tinder i początek „randkowej apokalipsy”.
Seks, aplikacje randkowe i luksusowe przekonania – Rob Henderson i Jordan Peterson