Dlaczego powinieneś mieć fundusz “Pierdol Się”?

Za pieniądze nie kupisz miłości.
Za pieniądze nie kupisz zdrowia.
Pieniądze nie kupią ci szczęścia.

Dlaczego powinieneś mieć fundusz Pierdol Się

Wydawaj mniej, niż zarabiasz!

Ale na pewno MOGĄ kupić wiele innych bardzo ważnych rzeczy, takich jak wolność, opcje, kontrola nad własnym życiem, a co najważniejsze, władza.

Dzisiaj chcę przedstawić koncepcję pieniędzy na sytuacje typu “pierdol się”. Jeśli nie masz jeszcze pieniędzy na tego typu sytuacje, bardzo ważne jest, abyś zaczął pracować nad ich zdobyciem tak szybko, jak to możliwe.

 

Czym są pieniądze na sytuacje typu “pierdol się”?

 

Pieniądze na sytuacje typu “pierdol się”, jak można się domyślić, to luźna gotówka znajdująca się na koncie bankowym, z której można żyć, gdy trzeba powiedzieć “pierdol się!” dupkowatemu szefowi, klientowi lub pracodawcy.

To naprawdę proste. Jest to zapas gotówki, który pozwoli ci działać i żyć jak wolny człowiek, a nie niewolnik. Nie mówię, że będziesz musiał rzucić pracę i spędzać dni na głaskaniu brody na werandzie i czytaniu filozofii, ale da ci to możliwość prostego spakowania swoich rzeczy i powiedzenia każdemu, kogo nie lubisz, aby spieprzał.

Jest to korzystne z kilku oczywistych powodów.

 

Dlaczego posiadanie pieniędzy na sytuacje typu “pierdol się” jest korzystne?

 

Pieniądze na sytuacje typu “pierdol się” są korzystne, ponieważ dają ci władzę i niezależność. Kiedy masz w banku wystarczająco dużo pieniędzy, by przeżyć kilka lat, nie martwisz się, nie wiercisz i będzie ci życie spędzać spędzało snu z powiek. W rzeczywistości śpisz jak dziecko.

Możesz nawet odbyć taką rozmowę:

— “Tak Jacek, odwołaj ten wieczór kawalerski, możesz? Musisz przyjść do biura w weekend i wypełnić kilka raportów TPS”.

— “Przykro mi Jarek, mam plany, o których już wiesz. Jedziemy do Vegas i prawdopodobnie skończymy wąchając kokę z tyłków dziwek, jak Wilk z Wallstreet, ale może ktoś inny jest w stanie nas zastąpić”.

— Teraz Jacek, wiesz, że firma przechodzi pewne cięcia, nie chciałbyś narażać swoich szans na przyszłe zatrudnienie, prawda?

— Jarek… Wiesz co… Pierdol się!

— “Przepraszam? To musi być zła linia…. Myślałem, że powiedziałeś…

— Tak Jacek, powiedziałem pierdol się! Możesz się wypałować. Odchodzę.

Osobiście nie jestem fanem koki i gdybym zbliżył się do tyłka dziwki, moja mała dama miałaby coś do powiedzenia, ale plus za kreatywność. Zamiast tego mogę powiedzieć szefowi, że nie będę dostępny w pracy przez kilka miesięcy i wybrać się na trekking w Himalajach lub trenować do maratonu, cokolwiek mi odpowiada.

Chodzi o to, że gdy będziesz miał kasy w banku na kilka lat wydatków na życie, będziesz miał siłę i niezależność wymaganą do przeprowadzenia powyższej rozmowy z kimkolwiek zechcesz. Myślący przyszłościowo ludzie mogą złagodzić to o jeden lub dwa stopnie, ale sedno pozostaje – możesz odbyć taką rozmowę, jeśli chcesz.

To jest władza. To jest to, co pieprzone pieniądze mogą dla ciebie zrobić. Właśnie dlatego pieprzone pieniądze są dobre.

Jak zdobyć pieniądze na sytuacje typu “pierdol się”?

 

Jeśli w przeszłości byłeś niezdyscyplinowanym niegrzecznym chłopcem, możesz być daleko od posiadania tego rodzaju mocy i szczerze mówiąc, to twoja karma. W tym życiu zbierasz to, co zasiejesz, a twoje finanse nie tu są wyjątkiem, więc jeśli jesteś zadłużony na kartach kredytowych i pożyczkach i nie masz oszczędności, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zaakceptowanie faktu, że jesteś w dołku i zobowiązanie się do jak najszybszego wyjścia z niego.

Jedynym sposobem na wydostanie się z dołka jest zaprzestanie kopania i krzyknięcie o linę, a następnie wydostanie się na zewnątrz. Tak po prostu jest.

W idealnej sytuacji, jeśli byłeś nieco bardziej ostrożny i zdyscyplinowany, możesz nie mieć długów i pewnych oszczędności, ale będziesz chciał na tym budować i jeśli to możliwe, dodawać do stosu, aż będziesz miał pod ręką oszczędności na kilka lat. To właśnie wtedy zaczniesz odczuwać moc pieniądzy na sytuacje typu “pierdol się”, dzięki czemu jeśli gospodarka się załamie i stracisz pracę, jeśli doznasz obrażeń i nie będziesz mógł pracować lub jeśli twój szef będzie próbował cię zastraszyć, a ty powiesz mu, żeby się pieprzył i nie będzie spędzało ci to snu z powiek.

Tak więc, w kolejności:

Spłać dług i nigdy więcej się nie zadłużaj

Dług jest dla niewolników. Jeśli masz 80 tys. kapitału w domu i 200 tys. kredytu hipotecznego, sprzedaj go, weź pozostałe pieniądze i kup dom za tyle samo. Nawet jeśli to tylko 50 tysięcy i musisz się przeprowadzić, zrób to. Jeśli nie chcesz zrobić tego, co jest konieczne, aby osiągnąć prawdziwą władzę i mistrzostwo finansowe, nie narzekaj, gdy musisz odwołać wieczór kawalerski w Vegas i złożyć kilka raportów TPS, ponieważ żyjesz znacznie ponad swoje możliwości. Życie polega na dokonywaniu wyborów.

Aby udowodnić, że jestem prawdziwy i praktykuję to, co głoszę, rozważ to: zarabiam sześcio cyfrową kwotę rocznie, a mój czynsz wynosi 300 dolarów miesięcznie. Przeprowadziłem się do Azji, aby móc wdrożyć tę strategię. Ty też możesz.

Obniż swoje wydatki

Nie znam cię i nie wiem, jak żyjesz, ale jestem gotów założyć się o dolara, że jeśli jesteś przeciętnym człowiekiem w zachodnim świecie, 50% twoich wydatków na życie jest absolutnie niepotrzebnych.

Zrezygnuj z nowego samochodu, drogiego telefonu komórkowego i telewizji kablowej, zmniejsz czynsz, przenieś się bliżej miejsca pracy i jedz normalnie [prosto]. W ciągu kilku lat twoje długi znikną, a twoje konto bankowe będzie nabrzmiałe jak bicepsy Arnolda w swoich czasach. Jeśli twoje buty kosztują więcej niż 50 dolarów, musisz zostać pobity kijem finansowym. Drogie buty są dla dziewczyn, wolność finansowa jest dla mężczyzn.

Oszczędzaj i inwestuj

Po uporaniu się z pasożytem zadłużenia i obniżeniu standardu życia do rozsądnego poziomu, zacznij gromadzić papiery wartościowe i budować swój fundusz “pierdol się”.

Możesz nawet zainwestować te środki w akcje, obligacje lub fundusz inwestycyjny, jeśli chcesz, ale upewnij się, że gdziekolwiek trzymasz pieniądze, są one płynne, abyś mógł je łatwo wydobyć, jeśli będziesz musiał uzyskać do nich dostęp w sytuacji awaryjnej.

Bonus: Zwiększ swoje dochody.

Początkujący przedsiębiorcy powinni znaleźć sposób na zwiększenie swoich dochodów. Rozpocznij dodatkową działalność, zbuduj stronę internetową generującą dochód i stwórz wiele strumieni dochodów. Zainwestuj wszystkie te pieniądze w dalsze aktywa generujące dochód, żyjąc z głównego źródła dochodu, a zanim się zorientujesz, będziesz dawał czadu jak Mick Jagger.

pieniądze na sytuacje typu pierdol się

 

Wnioski

 

Posiadanie funduszu “pierdol się” jest miłe. Bardzo miłe. Wiem to z pierwszej ręki, ponieważ cieszę się korzyściami wymienionymi w tym artykule.

Osobiście zdecydowałem się pracować, ponieważ przez większość czasu lubię swoją pracę, a także mam szansę stać się bogatym, jeśli wytrwam w niej przez dziesięć lub piętnaście lat. To powiedziawszy, mógłbym z radością rzucić pracę jutro i wziąć kilka lat wolnego, aby pomyśleć o tym, co chcę robić dalej.

Nie mam wystarczająco dużo, by żyć wiecznie, ale mam wystarczająco dużo, by żyć przez kilka komfortowych lat, jeśli kiedykolwiek będę musiał powiedzieć komuś “pierdol się!”.

I dlatego, drodzy panowie, musicie zdobyć trochę pieniędzy na sytuacje typu “pierdol się”.

Źródło: Why You Should Have A “Fuck You” Fund

 

Zobacz na: Test z pianką – Walter Mischel [Siła Woli i Odroczona Gratyfikacja]
1 milion dolarów, 10 lat, zero wymówek
Nie korzystaj z mediów, które nie są dla ciebie przeznaczone

 

 

 

WOLNOŚĆ, DOBROBYT, PRZYMUS