Pewność siebie i siatka bezpieczeństwa – Rollo Tomassi

6 czerwiec 2017

Pewność siebie i siatka bezpieczeństwa

Obecnie kończę pracę nad moją trzecią książką pt. “Racjonalny mężczyzna – pozytywna męskość [The Rational Male – Positive Masculinity]“. Przechodzę teraz przez ostatnie etapy sprawdzania wersji drukowanej, czekając na ponowne sformatowanie wersji cyfrowej. Jakby tego było mało, ta pora roku jest dla mnie najbardziej pracowita pod względem występów promocyjnych i rozwoju marki w mojej “prawdziwej” pracy. Jeśli więc częstotliwość wrzucania nowych treści w ciągu najbliższych kilku tygodni będzie wydawać się nieco sporadyczna, to właśnie dlatego.

Pośród tego natknąłem się jednak na komentarz długoletniego czytelnika, użytkownika o nicku Logic, który tak doskonale współgrał z posłowiem do nowej książki, że postanowiłem zacytować fragmenty jego komentarza w książce:

„Nie komentuję zbyt często na tym blogu. Uważam jednak, że ważnym jest, aby wygłosić komentarz, z którym wielu prawdopodobnie się nie zgodzi, ale który z pewnością jest prawdziwy dla mnie.

Jeśli zapytasz kogoś, jaka jest największa korzyść, jaką odniósł czytając artykuły Rollo, jestem pewien, że otrzymasz różne odpowiedzi, między innymi takie:

    “W końcu zaliczyłem”
    “Udało mi się skutecznie obracać talerzami”
    “Zrozumiałem prawdziwą naturę kobiet”
    “Przestałem się przejmować i skupiłem się na sobie (a kobiety przyszły później)”.
itd.

Jestem pewien, że wszystkie te stwierdzenia są prawdziwe, choćby dlatego, że sam doświadczyłem tych korzyści.

Jednakże, jeśli mogę zasugerować niepopularną opinię, największą korzyścią płynącą z czytania artykułów Rollo jest fakt, że dajesz sobie siatkę bezpieczeństwa. A moim zdaniem najważniejszą rzeczą jest to, że dajesz sobie tę siatkę bezpieczeństwa, nawet jeśli naprawdę nie wierzysz w to, co pisze Rollo.

Jeśli mogę krótko rozwinąć, przez siatkę bezpieczeństwa mam na myśli DOSŁOWNIE siatkę bezpieczeństwa. Celem siatki bezpieczeństwa nie jest uniknięcie upadku. Jej celem jest to, abyś nie umarł po upadku. Uważam, że jest to ważne rozróżnienie (i wybacz mi Rollo, jeśli poruszyłeś to już w jednym ze swoich artykułów). Przynajmniej dla mnie ma to OGROMNE znaczenie.

Istnieje nietrywialne prawdopodobieństwo upadku. O ile naprawdę nie przysięgasz, że NIGDY nie poczujesz emocjonalnej więzi z kobietą, jest wysoce prawdopodobne, że w pewnym momencie zakochasz się w dziewczynie. Jasne, jestem przekonany, że wielu facetów uzna, że jest to coś, co mogą kontrolować teraz, gdy są świadomi Czerwonej Pigułki, ale MOŻESZ w pewnym momencie się zakochać i stracisz swój “chłód” (a tak swoją drogą, jeśli nie chcesz nazywać tego miłością, nazwij to zauroczeniem; będzie dziewczyna, której połączenie śmiechu, wyglądu, manier i osobowości sprawi, że tak się stanie; jeśli chcesz temu zaprzeczyć, śmiało i możesz mieć rację. Ale jak powiedziałem, to tylko MOJA skromna opinia).

Więc gdzie pojawia się cała “siatka bezpieczeństwa”? Cóż, wchodzi w grę, gdy sprawy idą wybitnie nie po Twojej myśli. Stracisz spokój, a ona może tego nie zauważyć, ale może też to zauważyć. Pomyślisz, że ta dziewczyna jest inna. Ponownie, łatwo jest powiedzieć, że wszystkie kobiety takie są [AWALT], ale nie masz do czynienia z grupą 1 i 0. Jest to istota ludzka, stojąca przed tobą, z osobowością, głosem, zainteresowaniami, opiniami i tym podobnymi. Więc twój mózg powie ci, że TA kobieta jest inna.

A kiedy okaże się, że nie jest, a ona stanie się zimna, rzuci cię lub zdradzi, wtedy, mój przyjacielu, wszystko będzie w porządku. Ponieważ masz siatkę bezpieczeństwa. Nie mówię, że nie będziesz smutny (bo będziesz), ale nie będziesz próbował rzucić się pod most. Siatka bezpieczeństwa jest tam umieszczona z prostego powodu. Powodem jest to, że na początkowych etapach zauroczenia, zanim zacząłeś myśleć, że ona “nie jest taka”, cichy głos gdzieś w Twoim umyśle powie Ci, że: “Czytałeś o tej sytuacji bracie w książce Racjonalny Mężczyźna. To może być złudzenie. Bądź ostrożny”.

Tak, wyciszyłeś ten głos na chwilę, ale nigdy go nie zabiłeś. A kiedy stało się to, co nieuniknione, ten cichy głos powrócił i powiedział: “No cóż. Wiedzieliśmy o tym. Nie ma nic złego w spróbowaniu. Teraz idziemy dalej. Hej, obczaj tę dziewczynę przy ladzie”.

Wiem, że wielu z was będzie się z tego śmiać, ale przynajmniej dla mnie to wielka sprawa. Myślę też, że analogia do siatki bezpieczeństwa jest całkiem trafna. Nawet jeśli wszystkie teksty Rollo nie pomogłyby mi w ogóle w zaliczaniu, doskonaleniu się itp., a JEDYNĄ korzyścią byłoby zdobycie tej siatki bezpieczeństwa, myślę, że czytanie artykułów Rollo nadal byłoby tego warte.”

Pomyślałem, że ta metafora siatki bezpieczeństwa jest trafna. Historia, która ma miejsce po tym, jak mężczyzna odłączył się od swojego starego Niebiesko Pigułkowego sposobu myślenia, jest pod pewnymi względami bardziej przejmująca niż to, co robi mężczyzna, który wciąż jest uwięziony w swoim starym sposobie myślenia. Łatwiej jest wybaczyć sobie decyzje podjęte pod wpływem Niebiesko Pigułkowej  ignorancji , ale kiedy stajesz się świadomy Czerwonej Pigułki, jesteś właścicielem tych decyzji. Jak wskazuje Logic, możesz tylko czytać i przyswajać to, co ja lub jakikolwiek inny autor w ramach Czerwonej Pigułki ma ci do przekazania – w pewnym momencie świadomie lub nie wprowadzisz tę nową świadomość w życie.

Niebieska Pigułka vs Czerwona Pigułka
Ekstremalna Odpowiedzialność – Jocko Willink

W związku z tym musisz popełniać błędy lub falstarty. Nikomu nie udaje się to przy pierwszym skoku. Potrzeba czasu i praktyki wraz z wykształconą Czerwono Pigułkową świadomością, aby zinternalizować i przejść do nowego stylu życia. Jednym z powodów, dla których napisałem artykuł  pt. A New Hope [Nowa Nadzieja], była pomoc nowo odłączonym mężczyznom w przejściu przez etapy gniewu i nihilizmu, ale także ostrzeżenie ich, że chęć osiągnięcia dawnych idealistycznych Niebiesko Pigułkowych nadziei będzie silnym impulsem, dopóki nie zrozumieją nowych, realistycznych Czerwono Pigułkowych nadziei. Na tym etapie, a nawet później, zawsze będą pojawiać się błędy i upadki.

Modele mentalne
Potęga narracji w podejmowaniu decyzji

Różnica polega teraz na tym, że masz nowe zaufanie do wiedzy, którą zapewnia ci Czerwono Pigułkowa świadomość. Podczas gdy wcześniej zmagałeś się zarówno z brakiem zrozumienia dynamiki międzypłciowej, jak i celowym wprowadzaniem w błąd, abyś kiedykolwiek ją zrozumiał, teraz masz Czerwono Pigułkową soczewkę. Teraz masz perspektywę, która w większości przypadków chroni cię przed myśleniem, że twoja sytuacja jest beznadziejna. Czerwono Pigułkowa świadomość zapewnia ci mapę i siatkę bezpieczeństwa, która pozwala ci dokonywać dokładnych korekt w twojej Grze, w twoich związkach i w twoim życiu, bez względu na to, czy upadniesz, albo na tymczasowe niepowodzenie. Wielu nieszczerych krytyków chciałoby, aby mężczyźni uwierzyli, że w Czerwonej Pigułce chodzi tylko o gniew lub podsycanie przekonania, że mężczyźni są ofiarami niesprawiedliwego systemu, ale to, co wygodnie ignorują, to przytłaczająco pozytywny wpływ Czerwono Pigułkowej świadomości na życie mężczyzn. Ogromne źródło pewności siebie pochodzi od mężczyzny, który wie, że został wyemancypowany z Niebiesko Pigułkowego paradygmatu, który uwarunkował go do ślepoty na jego wpływ.

Mężczyźni wychowywani na wybrakowane kobiety – Rian Stone

Czytelnik i wieloletni przyjaciel, Morpheus, odpowiedział w ten sposób:

„Dokładnie tak. Wszystko!

Niedawno zakończyło się moje drugie małżeństwo (około 6 tygodni temu moja żona zostawiła mnie i poinformowała, że składa pozew o rozwód) i szczerze mówiąc, w pewnym sensie byłem zaskoczony tym, jak nie wpłynęło to na mnie emocjonalnie w porównaniu z zakończeniem mojego pierwszego małżeństwa (które miało miejsce przed Czerwoną Pigułką, Rollo i Racjonalnym Mężczyzną). Wiele osób z niedowierzaniem komentowało to, jak dobrze sobie radzę. Powróciłem do znacznie bardziej intensywnych i częstych treningów, a w ciągu tych 6 tygodni zrzuciłem około 20 kilogramów.

Przypisuję to mojej Czerwono Pigułkowej perspektywie i temu, że pozwoliła mi zachować względny stoicki spokój i skupić się na czymś pozytywnym. Myślę, że pomaga mi to, że zdaję sobie sprawę, że nie straciłem “bratniej duszy“, ponieważ na początku to bzdura, a kobiety są zamienne przynajmniej częściowo. Nie zrozum mnie źle, naprawdę czuję się, jakbym stracił najlepszego przyjaciela i przechodzę chwile smutku. Z pewnością pomaga mi świadomość, że gdzieś tam jest jakaś “cycata laska, ciaśniejsza pusia”, którą wkrótce będę ppsuwał.

Dodam jeszcze, że moja Czerwono Pigułkowa perspektywa podpowiada mi również to, co czeka moją wkrótce byłą żonę, która ma 43 lata (a 53 lata pod względem stadium menopauzy) i ma sporą nadwagę (zaczęliśmy się spotykać, gdy miała 32 lata i ciało modelki fitness).

Schadenfreude [radość z cudzego nieszczęścia] jest prawdopodobnie niewłaściwym terminem, ponieważ nie życzę jej aktywnie okropnych doświadczeń na rynku matrymonialnym, ale wiem, że czeka ją bardzo nieprzyjemne przebudzenie, gdy przetestuje randkowe wody.

Tak, masz całkowitą rację. Faktem jest, że wielu facetów po przełknięciu “Czerwonej Pigułki” będzie tworzyć silne więzi emocjonalne z kobietami i będzie bolało, gdy te więzi zostaną zerwane, no chyba że jesteś psychopatą, który nie odczuwa emocji takich jak miłość, przywiązanie itp. Ale najpotężniejszą rzeczą w perspektywie Czerwonej Pigułki jest świadomość, że po prostu PORADZISZ SOBIE i że naprawdę świat jest pełen innych kobiecych opcji.”

Każdy, kto przeczytał mój post pt. What’s Your Problem? prawdopodobnie ma dobre pojęcie o tym, co zmotywowało mnie do pisania tego, co robię już od 16 lat, ale kiedy czytam historie takie jak ta i otrzymuję e-maile lub tweety, aby poinformować mnie, w jaki sposób to, co uświadomiłem mężczyznom, w jakiś sposób zmieniło lub uratowało życie mężczyzny, jest to dla mnie zawsze pokorne doświadczenie. Jak stwierdziłem w obu moich książkach, nie zajmuję się tworzeniem lepszych mężczyzn, ale pomaganiem mężczyznom w stawaniu się lepszymi mężczyznami. Żadnych formuł, żadnych list typu 10 najlepszych sposobów na…, tylko przydatne informacje; ale te informacje nadal wymagają od mężczyzny zastosowania ich we własnym życiu w sposób, który działa dla niego.

Nawet jeśli wszystko, co Logic uzyskuje z mojej pracy, to poczucie pewności, że ma właściwe informacje o tym, jak może lepiej pokierować swoim życiem pomimo chwilowych niepowodzeń, uważam to za sukces mojego zamiaru jako Czerwono Pigułkowego pisarza. Kiedy patrzysz na przerażające statystyki samobójstw mężczyzn i rozumiesz ich korelację z powstaniem kobiecego porządku społecznego, który uczy mężczyzn nienawidzić własnej płci i akceptować swoją zbędność, świadomość, że Czerwona Pigułka może zapewnić pewną izolację ochronną przed tym, jest zachęcająca. Moim pierwszym odruchem, gdy czytam historię taką jak ta opisana przez Morfeusza, jest założenie, że mężczyzna jest zagrożony samobójstwem; jego reakcja na swoją sytuację jest przykładem tego, jak Czerwono Pigułkowa świadomość jest nie tylko ćwiczeniem w ostrzeganiu i przygotowywaniu mężczyzn na to, czego się spodziewać, ale także siatką bezpieczeństwa na wypadek, gdyby mężczyzna musiał poradzić sobie z najgorszym.

Z szesnastu przykazań bzykania:

„VII. Miej opcje

Nigdy nie pozwól sobie na bycie „utrzymankiem”. Mężczyzna z opcjami to mężczyzna bez potrzeb. To buduje pewność siebie i zachęca do śmiałości z kobietami, jeśli jest inna kobieta, siatka bezpieczeństwa, która złapie cię na wypadek, gdybyś się poślizgnął i zaryzykował zerwanie, rozwód lub utratę perspektywy, co prowadzi do samotności i posuchy. Kobieta wie, że kiedy przespała się z mężczyzną, zrzekła się pewnej części swojej władzy; kiedy się w nim zakochała, wyrzekła się prawie wszystkiego.  Miłość jest efemeryczna iz czasem może na nowo odkryć swoją moc i zagrozić, że cię opuści. To jej ostatnia karta atutowa. Wycofanie całej jej miłości i całego jej ciała w jednej chwili rozerwie twoją duszę, jeśli staniesz w obliczu samotnej kontemplacji pustej otchłani. Świadomość, że jest ktoś inny, do kogo możesz zwrócić się o uczucie, wzmocni twoją wolę i zaspokoi twoją męskość.”

Zbliżając się do ukończenia tego, co stało się herkulesowym zadaniem ukończenia tej książki (ma teraz 340 stron!), Poświęcam trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co zrobiłem nie tylko z tą nową książką, ale także z tym, co zbudowałem w Manosferze od ponad 15 lat. Mogę być jednym z 3 “R” sfery [Roissey, Rollo, Roosh V], niektórzy mogą powiedzieć, że jestem ojcem chrzestnym Czerwonej Pigułki, a moja praca jest obowiązkową lekturą na portalu Reddit w dziale Red Pill, ale nigdy nie będę się z tym wszystkim czuł komfortowo, dopóki są faceci, którzy wciąż są przygnębieni w swoim Niebiesko Pigułkowym paradygmacie. Czerwona Pigułka ma charakter otwartego dostępu, “open source”, a jej siła leży w zdecentralizowanym sposobie otwartej debaty i testowania siły pomysłów. Jestem pełen pokory, że wielu mężczyzn zmieniło swoje życie dzięki temu, co piszę, ale to tak naprawdę świadectwo ich własnej determinacji – wszystko, co robię, to łączenie kropek, pamiętasz?

Jeśli nie jest to zbyt wiele, to w tym tygodniu w komentarzach chciałbym uzyskać informacje zwrotne na temat tego, jak Czerwona Pigułka zmieniła twoje życie. Może to moja praca, a może zasługa innych osób w “sferze”, ale w miarę zbliżania się do ukończenia trzeciej książki chciałem zebrać męskie świadectwa w ramach Czerwonej Pigułki, że tak powiem, aby wspomóc podsumowanie książki.

Dzięki.

Źródło: Confidence and the Safety Net