Dlaczego Absolwenta kierunku Mężczyzna [Wannabe] inny mężczyzna najpierw testuje

Dlaczego Absolwenta kierunku Mężczyzna inny mężczyzna najpierw testuje

Wannabe – osoba, która próbuje być jak ktoś inny lub dopasować się do określonej grupy ludzi.

Czasami komentarze wymagają powtórzenia…

Eric Ventura: W społeczności PUA panuje błędne i niedokładne przekonanie, że jeśli zachowujesz się w sposób terytorialny, jesteś niepewnym siebie “betą” lub “przeciętnym sfrustrowanym frajerem”. Jeśli spojrzeć na świat przyrody, w tym na naszą własną historię ewolucyjną, mężczyźni, którzy z natury są głównie ALFAMI, nie są zdystansowani, gdy ich samica jest podbierana przez innego mężczyznę. Jeśli Alfy są czymkolwiek, to przede wszystkim jesteśmy terytorialni i czujemy się niezwykle wygodnie w konflikcie z innymi mężczyznami. Rozumiem i zgadzam się z powściągliwością, ale robię to tylko z kobietami. Bardzo wcześnie nauczyłem się, że robienie tego z innymi mężczyznami, zwłaszcza alfami, jest zbyt ryzykowne. (Nie rozumiem, w jaki sposób ci PUA doszli do takiego wniosku; ale z drugiej strony, czego można oczekiwać od społeczności złożonej głównie z mężczyzn beta, którzy tylko naśladują zachowania alfa. Wydaje mi się, że musieli przegapić kilka rzeczy.

Athol: Myślę, że to ważne rozróżnienie, jeśli chodzi o dystans wobec innych mężczyzn. Kiedy ktoś ci ubliża, podrywa twoją dziewczynę lub w inny sposób próbuje cię zdominować, to nie ma znaczenia… próbuje cię zdominować. Jeśli robi to przed twoją żoną, robi pokaz wyższej wartości twoim kosztem, w bezpośrednim celu zaimponowania twojej żonie, że jest lepszym mężczyzną. Jeśli masz zasadniczo niereaktywne podejście, obserwatorowi pozostaje zdecydować, czy jesteś (1) zbyt grubą rybą, by się nim przejmować, (2) nie masz pojęcia, co się dzieje, czy (3) cipką.

Oczywiście, jakiś koleś robiący takie rzeczy przed twoją żoną kilka razy raczej nie sprawi, że poprosi cię o przytrzymanie jej torebki, gdy będzie mu obciągać. Ale jeśli pozwolisz, aby ten wzorzec interakcji się utrzymywał, w zasadzie wrabiasz go w rolę samca alfa i jest dość przewidywalne, że powoli zacznie podrywać twoją żonę.

Ważne jest również to, że publiczne negatywne komentarze na twój temat są jedynie testami twojej reakcji, aby sprawdzić, czy jest dobry, aby kontynuować próby eskalacji sytuacji z twoją żoną za twoimi plecami. Zasadniczo, jeśli jesteś wystarczająco uległy, aby nie odbijać słownej piłeczki… i przyłapiesz go na bzykaniu twojej żony… bardziej prawdopodobne jest, że wybuchniesz płaczem, niż będziesz fizycznie walczył. Zdolność do przemocy ze strony zdradzanego męża jest pierwotną reakcją i poważnym zmartwieniem dla drugiego mężczyzny. Innymi słowy, jeśli bzykasz żonę snajpera armii amerykańskiej, musisz mieć świadomość, że sądy zazwyczaj nie wydają zakazów zbliżania się na odległość 2000 metrów.

W każdym razie… moi czytelnicy są mądrzy… z forum….

Rob: Byłem na grillu w domu przyjaciela (prawdziwego przyjaciela). Napełniał basen dla dzieci, a jego żona znała go z liceum i była tam między innymi jego rodzina. Żona mojego przyjaciela (Sue) zapytała, gdzie on (Joe) jest. Odpowiedziałem, że z przodu, napełnia basen, a stary kolega z liceum (Dave) powiedział: “Wygląda na to, że damskie sprawy u Joe mają się dobrze”. Sue wzruszyła ramionami i poszła go poszukać, a później wrócili na grilla. Podczas grillowania Dave narzekał, że Joe powinien gotować jak mężczyzna, a nie używać swoich damskich technik przy wszystkich. “To zawstydza Sue”. Rozległ się śmiech i Joe odbił piłeczkę. Później Joe sprzątał puste butelki i puszki, które się nagromadziły, a Dave powiedział, że cycki Joe są trochę za małe na dobrą kelnerkę. Joe zażartował, że nie chce “napiwku” od Dave’a. W tamtym czasie zakończyło się to w dobrym tonie.

Joe zaproponował, że pojedzie samochodem kilka przecznic dalej po gości, podczas gdy ja i moja żona pomagamy sprzątać. Dave przynosi jakieś naczynia i zauważa, że go nie ma. Gdy jego rodzina wychodzi, moja żona udaje się po dzieci, a ja opuszczam pokój, aby pomóc. Słyszę, jak Dave mówi: “Jak on mógł zostawić ten tyłek bez ochrony. Muszę sprawiać wrażenie zbyt godnego zaufania“. To wszystko. Będąc zaznajomionym z postami, które Athol cytuje powyżej (The Third Wheel [Trzecie Koło] i The Propinquity Effect [Efekt bliskości]), które przeczytałem, a kodeksem między prawdziwymi przyjaciółmi, to był koniec.

Złapałem go na podjeździe, żegnając się uścisnąłem mu dłoń i powiedziałem mu “jeśli przyjdziesz ponownie, to wiedz, że będę szukał jakiegokolwiek powodu, by skopać ci tyłek”. Jego oszołomione spojrzenie i zaprzeczenie tego, co naprawdę zostało powiedziane, spotkało się z “Więc martwisz się tylko o ochronę własnego tyłka”. Powiedział, że jesteśmy przyjaciółmi wystarczająco długo, by żartować w ten sposób. Powiedziałem mu, żeby się pierdolił.

Joe i ja sporo razem przeżyliśmy, znamy się zanim poznaliśmy swoje kobiety. Jesteśmy przyjaciółmi.

Kiedy powiedziałem mu, co się stało, wzruszył ramionami i powiedział mi żebym wybrał się z nim gdzieś. Pojechał do domu Dave’a, zapukał do drzwi i rozmawiał z Dave’em przez dobre pięć minut, podczas gdy ja siedziałem w samochodzie, zastanawiając się, gdzie można ukryć ciało o tej porze. Nie wiem, o czym dokładnie rozmawiali, ale jestem pewien, że to wystarczyło, by zachować ostrożność.

Athol: Dobrze rozegrana sytuacja przez Roba. Warto również zauważyć, jak Dave natychmiast wycofał się po słowach Roba. Werbalne poniżenia są sondami mającymi na celu sprawdzenie, czy ujdzie mu to na sucho, gdy tylko zostanie skonfrontowany przez kogoś, kto wygląda na chętnego do udziału w niewerbalnych negocjacjach, Dave natychmiast stał się uległy.

Ludzie to ekscytujący gatunek, prawda?

Quark mówi siostrzeńcowi coś o ludziach | StarTrek

Powiem ci coś o tych twoich ludziach. Potrafią być mili i przyjacielscy, dopóki mają pełne brzuchy i dostęp do holokabin. Ale niech by ktoś pozbawił ich wygód, jedzenia, snu, pryszniców sonicznych, naraził ich na niebezpieczeństwo przez dłuższy czas…
Ci sami, przyjaźni, inteligentni, cudowni ludzie, staną się równie wściekli i nieobliczalni jak najbardziej krwawy Klingon. Nie dowierzasz mi? Spójrz na te twarze. Zajrzyj w te oczy. Wiesz, że mam rację.

https://rumble.com/v2q0u20-quark-mwi-siostrzecowi-co-o-ludziach-startrek.html

Źródło: Why The Wannabe Other Man Tests You First

Zobacz na: Gry o władzę: przewodnik terenowy – Rian Stone
Huśtawki i Piaskownice – zasady w Kobiecej Matrycy Społecznej – Ian Ironwood
Męska matryca społeczna: powrót do piaskownicy – Ian Ironwood

 

Pilnowanie partnera u ludzi odnosi się do zachowań stosowanych zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety w celu utrzymania możliwości prokreacyjnych i dostępu seksualnego do partnera. Obejmuje to zniechęcanie obecnego partnera do porzucenia związku, jednocześnie odpierając rywali wewnątrzpłciowych (tej samej płci). Zjawisko to zaobserwowano u wielu zwierząt innych niż ludzie (patrz rywalizacja plemników), a także u ludzi. Zazdrość seksualna jest doskonałym przykładem zachowania polegającego na pilnowaniu partnera. Zarówno samce, jak i samice stosują różne strategie w celu utrzymania partnera i istnieją dowody sugerujące, że istnieje również oporność na pilnowanie partnera.