Nadszedł czas, aby kobiety odrzuciły feminizm i pocałowały Piotrusia Pana na pożegnanie.

11 kwiecień 2012

Nadszedł czas, aby kobiety odrzuciły feminizm - Crystal Wright

Próbując wyjaśnić, dlaczego pokolenie kobiet urodzonych w latach 60. i 70. żyje w samotności, mój przyjaciel wysłał mi e-maila z namiarami na książkę All the Single Ladies [Wszystkie samotne damy], myśląc, że łyknę jak pelikan bzdety, które napisała autorka. 39-letnia samotna kobieta zużywa ogromne ilości atramentu, próbując przekonać siebie i inne samotne kobiety, że są szczęśliwe, prowadząc inspirujące życie w samotności, co nie może być dalsze od prawdy.

Ten artykuł jest przygnębiający i pełen zaprzeczeń. Dzięki ruchowi feministycznemu z lat 60., który spłodził teorię patriarchatu, nienawiść do wszystkiego, co męskie i przebudował tradycyjne role płciowe. Amerykańska kultura od środowiska akademickiego po świat biznesu, doprowadziła kobiety do myślenia, że mogą być samowystarczalne: być żywicielem, zarabiać na siebie, być cudowną kobietą, a w niektórych przypadkach matkami bez mężczyzn w swoim życiu. Podczas gdy niektóre kobiety mogą naprawdę chcieć żyć samotnie, wierzę, że większość kobiet, łącznie ze mną, nie chce żyć w samotności ani być niezależnymi kobietami.

„Stajemy się mężczyznami, których chciałyśmy poślubić”

 

Niestety, ta postseksualna rewolucja feministyczna zmusiła kobiety do wejścia na rynek pracy z takim nastawieniem, że powinny nie tylko konkurować z mężczyznami, ale zachowywać się jak oni, zarabiać na nich i wmawiać sobie, że ich nie potrzebują. Wspaniałym rezultatem tej rewolucji prowadzonej przez Glorię Steinem, Kate Millet, Chrisa Weedona, Bell Hooks i inne okropne, nienawidzące mężczyzn kobiety jest pokolenie jałowych [bezdzietnych], samotnych kobiet, ponieważ role płciowe pogrążyły się w chaosie. Od 1976 roku odsetek kobiet po czterdziestce, które nie rodziły, prawie się podwoił, a ilość zawieranych małżeństw spada. Jak napisała w artykule w Atlantic Kate Bolick: „Gloria Steinem powiedziała w latach 70.: „Stajemy się mężczyznami, których chciałyśmy poślubić. Wątpię, by nawet ona zdawała sobie sprawę z wagi i przewidywalności jej słów.

Narodziny Feminizmu w 1848 roku, w Seneca Falls, w stanie Nowy Jork
Nie wszystkie feministki takie są – Karen Straughan

Stajemy się mężczyznami, których chciałyśmy poślubić - Gloria Steinem

Co gorsza, liberałowie utrwalają tę feministyczną fikcję super kobiety, próbując zabić tradycyjne role płciowe. Reporterka Washington Post, Ruth Marcus, kpiła z Ann Romney jako „matki pozostającej w domu”, jednocześnie wychwalając Michelle Obamę jako szczyt kobiecości bo zajęła się równocześnie „rodziną i karierą zawodową”. Jeśli jakakolwiek partia polityczna angażuje się w wojnę z kobietami, to Demokraci. Kobiety to inteligentne istoty, które mogą same decydować, czy chcą zostać w domu, pracować, być za zabijaniem nienarodzonych dzieci czy przeciw zabijaniu nienarodzonych dzieci; nie potrzebujemy do tego Demokratów próbujących żyć naszym życiem za nas.

Na ostatnim roku studiów na Georgetown University zostałam zmuszona do wzięcia udziału w seminarium z krytyki feministycznej w ramach studiów z angielskiego aby uzyskać wyróżnienie i nienawidziłam tego. Ja i inne kobiety w klasie nie mogłyśmy zrozumieć, dlaczego zmuszono nas do ponownej oceny wielkich dzieł D.H. Lawrence’a, Szekspira, Bernarda Shawa i innych jako męskich demonów, które wykorzystywały kobiety. Oczywiście nie mogło to być dalsze od prawdy, książki takie jak Madame Bovary i sztuki takie jak Romeo i Julia dały kobietom głos odzwierciedlający czasy, w których żyły.

Nie da się zdekonstruować tej wspaniałej literatury i narzucić im pokręconej patriarchalnej narracji, przepraszam, ale kobiety nie są aż tak głupie. Musieliśmy też przeczytać wiele teorii lesbijskich feministek na seminarium, które jeszcze bardziej nienawidziły mężczyzn, ale co ciekawe, nie przydzielono nam żadnej teorii napisanej przez kobiety, które potępiały ten feministyczny dżihad atakujący tematy związane ze sztuką i każdy inny aspekt życia.

Dzięki ruchowi feministycznemu to awansowanie kobiet spowodowało, że mężczyźni stali się „próżniakami lub graczami” i są na dobrej drodze, aby tradycyjne role płciowe w związkach i małżeństwach stały się przestarzałe. Ponieważ kobiety myślą, że mogą zrobić wszystko, mężczyźni tego oczekują, a to zmieniło wielu mężczyzn w Piotrusia Pana, którzy opóźniają zaangażowanie i wiązanie się w formalne związki, odmawiają zmężnienia i żądają, aby kobiety na randkach płaciły za siebie.

Artykuł w czasopiśmie Time pt. Women, Money & Power wychwalał nowy trend, polegający na pozostaniu w domu ojców, i matek zarabiających na utrzymanie rodziny. Autorka Liza Mundy zauważa, że: „Danny ukończył studia na Uniwersytecie Michigan i podjął pracę w finansach, ale zbuntował się wobec przytłaczającej liczby godzin. Tak więc w połowie lat 90. odszedł z pracy, aby zostać tatą w domu dla swoich dwóch córek”. Moją pierwszą reakcją było to, jakie to żałosne, a Danny musi zmężnieć.

Twierdzę, że większość kobiet nie lubi tego odwrócenia ról i gdyby miały przystawione lufy przy głowach, przyznałaby by się do tego. Pisarka dla magazynu Time, Liza Mundy, zauważyła, że: „Pewna wiceprezydent uniwersytetu przyznała, że ​​kiedy była na randce, starała się nie doprowadzić do sytuacji w której mężczyzna odprowadza ją do samochodu, bojąc się, że jej BMW może sprawić, że poczują się niewystarczający”.

Kobiety muszą zacząć sprawiać, by mężczyźni czuli się niewystarczający i zmusić ich, by znów zachowywali się jak mężczyźni, a nie chłopcy [co u szewca drewniane gwoździe prostują]. W naszym dążeniu do niezależności kobiety uczyniły rzeczy zbyt łatwymi i wygodnymi dla mężczyzn. Tam, gdzie kobiety zawodzą, okłamujemy same siebie na temat tego, czego naprawdę chcemy. Ten nowy paradygmat, w którym stabilność ekonomiczna mężczyzn polega na kobietach, jest schrzaniony i nie brzmi dla mnie jak wolność seksualna kobiet, ale życie w czyśćcu.

Przyjaciel zażartował ostatnio podczas rozmowy mówiąc „kobiety ułatwiają teraz życie mężczyznom, nie wydajecie się, żebyście nas nie potrzebowały, więc dlaczego mielibyśmy dorosnąć”. Nadszedł czas, aby kobiety, które wierzą w tradycyjne role płciowe, dały Piotrusiowi Panowi motykę i powiedziały mu, żeby nie pukał ponownie, dopóki nie założy męskich butów i spodni. Don Draper z Mad Men z pewnością nie jest idealnym mężczyzną, ale wie, jaka jest definicja mężczyzny, to żywiciel, który chroni domostwo, nie unika odpowiedzialności i w razie potrzeby mówi kobiecie „zrobimy to w taki sposób.” Niech kobieca rewolucja zacznie się od nowa!

Źródło: It’s Time for Women to Reject Feminism and Kiss Peter Pan Goodbye

 

Zobacz na: Mężczyźni się nie żenią. Jak poważny jest to problem? | Karen Straughan
Władza, Odpowiedzialność i Rozliczalność
Ekstremalna Odpowiedzialność – Jocko Willink
Czego o ojcostwie nauczyło mnie reprezentowanie mężczyzn w sprawach rozwodowych – Marilyn York
Co jeśli kobiety po prostu nie lubią mężczyzn: Ekonomiczne konsekwencje zbywania mężczyzn przez kobiety – Aaron Clarey
USA: Wzrost gospodarczy oparty na kobietach – Morgan Stanley Research