Yevhen Karas chwali się finansowaniem ukraińskich nazistów przez zachodnie wywiady i ich obecnością podczas zamachu na Majdanie

Fragment konferencji z udziałem Jewhena Karasa, przywódcy ukraińskiej grupy neonazistowskiej o nazwie C14, słowa wygłoszone 5 lutego 2022 r. w Kijowie. Prosto i z pierwszej ręki, wypowiedź obala wiele narracji forsowanych przez lewicę, media głównego nurtu i amerykański Departament Stanu.

Yevhen Karas chwali się finansowaniem ukraińskich nazistów przez zachodnie wywiady i ich obecnością podczas zamachu na Majdanie

 

Yevhen Karas: Przekazuje się nam mnóstwo broni, ale nie dlatego, że ja to mówią “Zachód nam pomaga”, nie dlatego, że życzą nam jak najlepiej, ale dlatego, że jest to w ich interesie,  gdyż tylko my jesteśmy gotowi zrobić za nich robotę, bo bawimy się wojną, zabijaniem, sprawia nam to frajdę,  myślą sobie: “zobaczymy, co z tego wyjdzie”. To jest właśnie przyczyną powstania nowego porozumienia pomiędzy Turcją, Polską, Wlk. Brytanią i Ukrainą.  My jesteśmy na froncie, bo zaczęliśmy wojnę, której od 60 lat świat nie doświadczył.

Teraz wyobraźcie sobie, ile mamy broni, ilu mamy weteranów. Dalej wyobraźcie sobie upadek Rosji i jej rozpad na 5 czy ileś części.  Mamy najwięcej systemów Javelin na kontynencie europejskim, może oprócz Wlk. Brytanii, musimy zrozumieć, że cały ten potencjał militarny stanie się problemem dla tych, którzy teraz starają się sprowadzić na nas kłopoty.  To jest jednocześnie nasza radość, ale i trwoga.
Musimy zrozumieć dlaczego tak się dzieje.  To jest trudny czas, nie dlatego, że “jesteśmy Ukraińcami i od 300 lat dostajemy po du*ie,  dlaczego w końcu ktoś nam nie zrobi dobrze, tacy my zacni ludzie jesteśmy. My chcemy do Europy”.
Nie, jesteśmy dużym, potężnym narodem i jeśli staniemy się potęgą, to będzie to zarazem powód do radości jak i zmartwienia dla Zachodu. To jest bardzo ambitne przedsięwzięcie, żyjemy w ciekawych czasach, dlatego potrzeba nam inspiracji, ambitnego celu, nie jakiegoś dołączenia do “europejskiej rodziny”, która zresztą już upada, lecz chodzi o nowe polityczne sojusze na skalę globalną, nowe wyzwania polityczne.

(Odnośnie kwestii Majdanu: idea integracji z Europą była fasadą)

Yevhen Karas: Majdan to było zwycięstwo idei nacjonalistycznych. Nacjonalistyczne [szowinistyczne] idee były kluczowe w tamtej walce, na froncie tej walki, oczywiście teraz wiele się spekuluje mówiąc, że “brała w tym udział garstka (neo)nazistów”,  a organizacje LGBT czy zagraniczne ambasady twierdzą,  że “na Majdanie nie było wielu (neo)nazistów, jakieś 10 proc. najbardziej zaangażowanych ideologicznie” . Takie wymysły to może wygłaszać tylko kretyn, który nigdy nie był na wojnie, który nie potrafi pojąć, że te 10 czy 8 proc. może być skuteczniejsze i mieć większy proporcjonalnie wpływ i być nieskończenie bardziej efektywne w działaniu.
Gdyby nie te 8 proc. (neo)nazistów, to skuteczność Majdanu zmalałaby o 90 proc. Tu nie chodzi o czyste liczby.  Teraz działacze lewicowi, z Fundacji Bölla, itp., starają się tworzyć statystyki,  ile to było tych nacjonalistów, jak duży mieli udział w tych wydarzeniach…  Jaki “udział”? Gdyby nie nacjonaliści, to całą ta akcja zamieniła by się w paradę gejów.

 

Zobacz na: Film Ukraina w ogniu [2016] – Oliver Stone
Film „Prawdziwe oblicze [odkrywanie] Ukrainy [2019] – Oliver Stone
CIA: Podkopywanie i nazifikacja Ukrainy od 1953 roku – Wayne Madsen

 

Yevhen Karas chwali się finansowaniem ukraińskich nazistów przez zachodnie wywiady i ich obecnością

 

Zagrożenie neonazistowskie na Ukrainie | BBC NEWSNIGHT [napisy PL]

Kongres gości prawdziwego faszystę, podczas gdy na Ukrainie szaleje nazistowska przemoc [2018]