Macie panikować –  Greta Thunberg w Davos, 2019

Macie panikować -  Greta Thunberg w Davos, 2019

Greta Thunberg: Nasz dom płonie. Jestem tu by wam powiedzieć, że nasz dom płonie. Według [ziomków z] IPCC zostało nam mniej niż 12 lat do punktu, kiedy naprawienie naszych błędów będzie już za późno.

W miejscach takich jak Davos, ludzie mają zwyczaj opowiadać o sukcesach, lecz te wszystkie sukcesy finansowe mają swoją niewyobrażalną cenę. W kwestii zmian klimatu, musimy przyznać się do naszej porażki.

Wszystkie ruchy polityczne w ich obecnej formie, tak uczyniły, a media zawiodły w szerokim uświadamianiu opinii publicznej. Ale rasa ludzka jeszcze nie przegrała.

Owszem, idziemy ku przegranej, ale jeszcze mamy czas by to naprawić. Wciąż możemy ten problem rozwiązać. Wciąż jest wszystko w naszych rękach. Nadszedł czas, by powiedzieć to wyraźnie. Rozwiązanie kryzysu klimatycznego to największe i najbardziej złożony problem w dziejach człowieka.

Główne jego rozwiązanie jest tak proste, że nawet małe dziecko je zrozumie. Musimy zaprzestać emisji gazów cieplarnianych. Albo tak uczynimy, albo nie.

Teraz, kiedy udało nam się osiągnąć neutralność węglową, co robimy teraz?

Teraz, kiedy udało nam się osiągnąć neutralność węglową, co robimy teraz?

 

Mówi się, że nic w życiu nie jest czarno-białe, ale to jest kłamstwo, bardzo niebezpieczne kłamstwo. Albo zapobiegniemy wzrostowi temp. o 1,5 st., albo nie. Albo zapobiegniemy uruchomieniu nieuniknionej reakcji łańcuchowej, która jest poza ludzką kontrolą, albo nie. Albo wybierzemy by dalej trwać jako cywilizacja, albo nie. Bardziej czarno-biało się nie da.

Musimy zmienić niemalże wszystko w naszych obecnych społeczeństwach. Im wyższy twój ślad węglowy, tym większy twój moralny obowiązek.

Im większa twoja platforma, tym większą masz odpowiedzialność.

Starsi mówią, że ich obowiązkiem jest dawać młodszym pokoleniu nadzieję, ale nie chcę waszych słów nadziei, nie chcę, byście uciekali się do nadziei, chcę, abyście panikowali, abyście czuli ten strach, który ja czuję na co dzień. Chcę, byście podjęli działania. Byście podjęli działania jak w sytuacji kryzysowej. Abyście podjęli działania jak w przypadku pożaru domu. Bo on płonie.

Zobacz na: Kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni doświadczają lęku [niepokoju]
Płeć a środowisko akademickie
Komputer przewiduje koniec cywilizacji (1973) | Klub Rzymski
Raport Edwarda Wegmana stawia nowe pytania dotyczące oceny zmian klimatu
Ich własnymi słowami: Alarmiści klimatyczni obalają swoją “Naukę™” | Prof. Larry Bell

 

Macie panikować – Greta Thunberg w Davos, 2019 [napisy PL]

 

Nicole Kidman pokazuje plebsowi jak zjada robaki

 

Jeśli pozwolisz politykom łamać prawo w sytuacjach wyjątkowych, to będą stwarzać sytuację wyjątkowe, aby łamać prawo. Rząd.

Jeśli pozwolisz politykom łamać prawo w sytuacjach wyjątkowych, to będą stwarzać sytuację wyjątkowe, aby łamać prawo.

Musimy jeść robaki, żeby udobruchać boga pogody

Ludzie w zamierzchłych czasach wierzyli, że są odpowiedzialni za zmiany klimatu…

Ludzie w zamierzchłych czasach wierzyli, że są odpowiedzialni za zmiany klimatu…
Cieszę się, że rozwinęliśmy się tak bardzo, że nie wierzymy dłużej w takie bzdury.