Jak uszczęśliwiać swojego faceta  – 6 łatwych kroków | Olivia Alexa

Olivia Alexa: Witam wszystkich. W mojej skrzynce zalega mnóstwo próśb żebym zrobiła drugą część materiału odnośnie 5 powodów, dlaczego będąc pasywną nie znajdziesz dobrego faceta poświęconą temu, gdy już znajdziesz sobie dobrego mężczyznę, pobierzecie się i tak dalej, jak go, że tak powiem uszczęśliwiać. Chcę zacząć od tego, że nikt nie jest w stanie nikogo uszczęśliwić. Szczęście to coś co jest w nas. Nie możesz kogoś uczynić szczęśliwym, a jedynie wspomóc tę osobę w odnalezieniu szczęścia.

System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ III: Cztery proste rozwiązania na każdy problem psychiki i biznesu

Jak uszczęśliwiać swojego faceta - 6 łatwych kroków

Mając to za sobą, przedstawię wam kilka porad jak uszczęśliwić swojego faceta.

Rada numer 1: nie zrzędź mu.

 

My kobiety nie lubimy określenia “zrzędzenie”, ale to jest nic innego jak zrzędzenie. Jeśli zatem bezustannie wytykasz mu, że nie zabiera cię na wyjścia poza domem, że się zmienił, że za mało czasu z tobą spędza, że za dużo czasu spędza ze swoimi znajomymi, itd. itp., jeśli czynisz to nagminnie, to właśnie mu zrzędzisz.

Daj mu przestrzeń do działania i naucz się zawierać kompromisy. Gdy wychodzi z domu to wcale nie znaczy, że robi coś czego nie powinien i jeśli będziesz mu bezustannie wiercić, to może to spowodować duże napięcia w waszym związku. Musisz nauczyć się docenić swojego mężczyznę. On jest dorosłym mężczyzną, a nie dzieckiem, nie staraj się go ponownie wychowywać, doceń go jako dorosłą osobę. Nie mówię, że nie powinnaś z nim rozmawiać o swoich problemach. Nie, nie to mam ma myśli. Mówię tylko, że są dobre i złe sposoby na sygnalizowanie tych rzeczy. Po prostu usiądź z nim i na spokojnie przedstaw swoje pretensje czy problemy.

Rada numer 2: nie odmawiaj mu seksu.

 

Pozwólcie, że wyjaśnię. Mężczyźni wyrażają swoje emocje przez seks ze swoją ukochaną osobą. My kobiety wyrażamy swoje uczucia rozmawiając z naszą ukochaną osobą, dlatego też faceci narzekają, że za dużo gadamy, a my narzekamy, że oni chcą za dużo seksu. To jest dynamika wymiany siły i słabości. Czy zatem twierdzę, że zawsze kiedy nie jesteś w nastroju masz po prostu zgadzać się na seks? Nie, nie to mam na myśli. Chodzi mi o to, byś miała świadomość, że kiedy odmawiasz mu seksu, być może odrzucasz szansę na wyrażenie jego uczuć do ciebie. To jest coś za coś.

Każda nieszczęśliwa żona jest ofiarą gwałtu – Archwinger

Rada numer 3: traktuj go jak króla.

 

To jest tak naprawdę bardzo proste. Gotuj, masuj mu stopy, zrób mu masaż, Przygotuj mu posiłki. Osobiście uważam, takie moje zdanie, że mężczyzna nigdy nie powinien musieć cię prosić o posiłek. Nie czekaj, aż cię o to poprosi, bo najczęściej w ogóle nie poprosi. Chodzi o to, byś była tak zgrana ze swoim królem, tak świetnie wyczuwała jego potrzeby i nastroje, że odczytujesz jego potrzeby zanim on zdążył je wyartykułować. A gdy zgłosi swoją potrzebę, po prostu ją spełnij.

 

Rada numer 4: To, co uczyniłaś by go zdobyć, czyń to samo by go zatrzymać.

 

My kobiety mamy tendencję do narzekania, że nie robią tych wszystkich rzeczy co kiedyś, że się obijają, ale my nie jesteśmy niewinne, robimy tak samo. Dbaj o siebie i wygląd. Słyszałaś pewnie nie raz i pewnie nawet sama innym to mówiłaś: “Dziewczyno, ja nie muszę już tego robić – mam już faceta”. Pewnie sama to kiedyś powiedziałaś. Nie twierdzę, że masz każdego dnia robić się na bóstwo, tylko że raz na jakiś czas pokaż facetowi, jaką ma kobietę. Tylko tyle. Dodatkowo też – to również jest ważne – to wszystko, co zaakceptowałaś na początku związku, te oczekiwania nie powinny ulec zmianie. Na przykład jeśli zostaliście parą mając świadomość, że nie jest zbyt majętny, po czym po paru miesiącach nagle trujesz mu i narzekasz, na co go stać i na co nie stać być ci kupić, to jest błędne podejście. To jest błąd. Błąd. Wszystko to na co godziłaś się na początku, niech tak zostanie, bo to nie jest zachowanie sprawiedliwe wobec niego.

 

Rada numer 5: Okazuj współczucie.

 

Jesteśmy tak bardzo przyzwyczajone, że on jest naszą ostają i strażnikiem, że zapominamy, jak niewiele potrzeba, by się załamał właśnie z tego powodu. On jako mężczyzna musi zmagać się z rzeczami, z którymi my kobiety nie musimy. Mężczyźni również mają tendencję do ukrywania tego typu rzeczy, Gdy ma problem stara się go ukryć dlatego właśnie, że oczekuje się od niego siły w waszym związku. Dlatego właśnie statystyki samobójstw są wyższe wśród mężczyzn niż kobiet. Męskie ego jest niezwykle wrażliwe, więc łechtaj je często. Pamiętajcie także, że mężczyzna jest z natury opiekuńczym żywicielem rodziny i to czyni z nich zdolnych do rozwiązywania problemów. Nigdy nie stawiajcie ich w sytuacji, że ma poczucie, że dany problem czy sytuacja, nie jest on w stanie sobie poradzić czy rozwiązać.

Ostatnia i najważniejsza rada – módl się za niego i razem z nim.

 

Módl się za niego. Jeśli ty… Jeśli naprawdę uważasz, że jesteś w stanie do perfekcji opanować swój związek bez rozmowy ze swoim panem, to wasz związek czeka długa i wyboista droga. Rozmawiaj z Bogiem regularnie. Za męża i razem z nim, by utrzymać to namaszczenie dane tobie, jemu i waszemu związkowi. To jest obowiązek. Jeśli jednak nie wierzysz w boga, to nie wiem, tę ostatnią radę możesz pominąć.

Chcę jeszcze dodać, że te rady również mają zastosowanie do mężczyzn. Zatem więc starajcie się uszczęśliwić swoich mężczyzn, stosując moje porady. Jeśli macie jakieś inne rady, to podsyłajcie je w komentarzach a ja z przyjemnością się z nimi zapoznam. Do zobaczenia w kolejnym materiale.

Zobacz na: Koncepcja „gogle żony” [wife goggles]
Rotacyjna poliandria – i jej egzekutorzy – F. Roger Devlin
Postępowe kobiety zabijają związki – wywiad Bettiny Arndt z Suzanne Venker.
Dlaczego seks jest tak ważny dla mężczyzn – Bettina Arndt

 

 

Jak uszczęśliwiać swojego faceta – 6 łatwych kroków | Olivia Alexa