Brooke Shields: Kiedy kobieta ma ponad 40 lat, to „idzie w odstawkę”

Aktorka Brooke Shields twierdzi, że kiedy kobieta w showbiznesie przekroczy 40 lat, to “idzie w odstawkę”.

Brooke Shields: Kiedy kobieta ma ponad 40 lat, to „idzie w odstawkę”

“Wciąż robię karierę, wciąż pracuję, jestem tutaj i byłam zszokowana tym, jak słabo byłam reprezentowana”, Shields powiedziała Gayle King w zapowiedzi do wywiadu dla Oprah Daily. “Jesteś albo [w swoich] latach dwudziestych, seksowna, i bajeczna, albo stajesz się niewidzialna.

57-letnia aktorka powiedziała, że jest zdenerwowana swoim słabnącym statusem w hiperkonkurencyjnym przemyśle rozrywkowym.

“To jest tak, że od 40 roku życia zaczynamy żyć własnym życiem i nie jesteśmy już reklamowane, kiedy przekroczysz [40], przestajesz pracować, jesteś, jak gdyby odstawiona na zieloną trawkę. I byłam tym zbulwersowana”, powiedziała Brooke Shields.

To nie pierwszy raz, kiedy Shields używa metafory emerytowanego zwierzęcia hodowlanego w odniesieniu do starzenia się.

W czerwcu aktorka pojawiła się w audycji VeryWell Mind, gdzie powiedziała: “Po prostu przyzwyczailiśmy się do tego, jak się o nas mówi i mówi się nam, że osiągasz pewien wiek i po prostu zostajesz wysłana na zieloną trawkę”.

“Och, twoje jajniki nie będą już dłużej sprawiały, że świat będzie kręcił się wokół Ciebie, więc po prostu wrzucimy cię tam. Miałaś dobrą passę i to nie jest prawda. To znaczy, nie czuję tego”, kontynuowała Shields.

Gwiazda Blue Lagoon przyznała, że nigdy nie myślała o tym, gdy była w wieku dwudziestu lat, ale teraz, gdy przekroczyła 50, czuje, że “nikt ze mną nie rozmawia”.

“Koncept jest taki, że to jedyny czas, w którym naprawdę kiedykolwiek jesteś żywa i tętniąca życiem, i myślę, że po prostu przyzwyczailiśmy się do tego” – powiedziała Shields.

“I oczywiście nie myślałam, aby to kwestionować, kiedy byłam w moich dwudziestych latach,” dodała. “Dopiero gdy przekroczyłam 50-tkę, pomyślałam: zaraz, zaraz, nikt już ze mną nie rozmawia, pomijają mnie”.

Brooke Shields nie jest jedyną gwiazdą, która skarży się ageizm, ponieważ wielu członków Hollywood wyraziło swoją konsternację z powodu czucia się w zasadzie niewidzialnym po przekroczeniu pewnego wieku.

W zeszłym roku Nicole Kidman skarżyła się na ageizm wobec kobiet w przemyśle rozrywkowym, mówiąc, że aktorki są często spychane na boczny tor po osiągnięciu 40 lat.

Nominowana do Oscara aktorka Maggie Gyllenhaal twierdzi, że producenci powiedzieli, że jest “za stara”, aby zagrać obiekt westchnień 55-letniego aktora w nadchodzącym filmie – mimo że sama ma 37 lat.

Źródło: Brooke Shields: Once a Woman Is Over 40, They’re ‘Put Out to Pasture’

 

Zobacz na: Koncept „ściany” w życiu kobiety.
Tinder i początek „randkowej apokalipsy”.
Seks, aplikacje randkowe i luksusowe przekonania – Rob Henderson i Jordan Peterson
Problemy, z którymi mężczyźni i kobiety mogą się zmagać w trakcie randkowania! Stephan Speaks & Lewis Howes