10 poważnych sygnałów ostrzegawczych odnośnie kobiet – Nie umawiaj się z tymi dziewczynami! – Courtney Ryan

10 poważnych sygnałów ostrzegawczych odnośnie kobiet - Nie umawiaj się z tymi dziewczynami! - Courtney Ryan

Courtney Ryan: Witam ponownie ma moim kanale. Dla tych, którzy są tutaj po raz pierwszy – jestem Courtney Ryan. W dzisiejszym materiale postaramy się niczym za pomocą kryształowej kuli wejrzeć w umysł kobiety. Poruszymy temat sygnałów ostrzegawczych, na które należy zwracać uwagę w związku. Oto 10 takich sygnałów ostrzegawczych na które należy być wyczulonym będąc w związku z dziewczyną. Każdy z nas ma jakaś listę rzeczy, których nie toleruje w związku, rzeczy, które przekreślają szansę na udany związek.

Przedstawię 10 dosyć istotnych sygnałów ostrzegawczych, na które chcecie zwrócić uwagę w związku. Chcę wam pomóc, jestem po waszej stronie, jako kobieta sądzę, że mam dosyć dobre pojęcie odnośnie kobiecych zachowań, miałam nieraz do czynienia z niektórymi rzeczami z tej listy wśród moich rówieśniczek. Członkinie mojego bractwa w koledżu niektóre z tych rzeczy uskuteczniały. Przez całe życie miałam do czynienia z różnymi kobietami, więc zaufajcie mi – widziałam już wszystko. Dlaczego wydaje mi się tak ważnym dla was, panowie w związkach lub szukających sobie partnerki, byście zapoznali się z listą tego typu?

Otóż dlatego, że będąc w związku często świadomie zakładamy sobie klapki na oczy – chcemy, by związek się udał, nie chcemy zawieść partnera, chcemy uniknąć przykrości. Wiem to z doświadczenia, też ignorowałam z milion i więcej oczywistych i rażących po oczach sygnałów ostrzegawczych tylko dlatego, że nie chciałam, by ten związek rozleciał, by coś nie wyszło.

Tak więc zaufajcie mi, zwracanie uwagi na te rzeczy jest istotne, ponieważ te zachowania czy wzorce z czasem tylko się będą nasilać i to tego stopnia, że zaczniesz zastanawiać się, dlaczego tak długo tkwisz w tym związku. Przejdźmy zatem do meritum.

Jak zidentyfikować powód, dla którego kobieta jest z tobą

Pierwszy sygnał ostrzegawczy – ona jest zaborcza i ciągle czegoś potrzebuje.

Co przez to rozumiem? Dam przykład: mówisz jej, że ten weekend zamierzasz spędzić ze znajomymi, a ona się gniewa, że spędzasz czas z kimś innymi, niż ona. Nie ma nic złego w byciu w związku i spędzaniu dużo czasu z partnerem, ale jeśli ona fizycznie nie potrafi funkcjonować bez ciebie lub jest wściekła, gdy jesteś w towarzystwie innej osoby, kogokolwiek, nie musi być to dziewczyna wystarczy, że jest to ktokolwiek inny, niż ona, to jest znak, że ona jest zaborcza i kontrolująca, a wraz z upływem czasem nie tylko się jej postawa nie poprawi, wręcz pogorszy.

Sygnał nr 2 – Jak ona traktuje innych ludzi?

Jak traktuje obsługę, gdy jesteście w restauracji? Jak traktuje baristę, gdy idziecie na kawę? W jaki sposób odnosi się do swojej rodziny? Jeśli traktuje te osoby źle, to jest to wyraźny sygnał ostrzegawczy. Jeśli jest niegrzeczna, gardzi tymi osobami, to może być najpiękniejszą, najseksowniejszą, itp. dziewczyną na świecie, ale jej osobowość to tragedia – rzuć ją. Miej na uwadze, że to, jak traktuje te osoby, tak samo zapewne potraktuje ciebie w przyszłości, gdy zrobisz coś, co jej się nie spodoba czy urąga jej standardom. O tym też musisz pamiętać.

Nr 3 – przesadna zazdrość.

Odrobina zazdrości jest wręcz wskazana, nie ma nic złego w sporadycznej zazdrości, ale nadmierna zazdrość staje się problematyczna. Przykład – w pracy zdarzyło się coś zabawnego. Opowiadasz o tym zdarzeniu swojej dziewczynie i tak się składa, że brała w nim udział jakaś kobieta. Gdy tylko wspominasz tę dziewczynę, momentalnie traci zainteresowanie twoją historyjką, zaczyna złościć się na ciebie, oskarża cię o to czy tamto. Jeśli unosi się na ciebie bez przyczyny, gdy nie dałeś jej powodu do zazdrości z powodu innej dziewczyny, to jest to problem. To oznaka, że ma kompleksy, brak pewności siebie, tendencje paranoidalne i będzie to dla was źródło ciągłego dyskomfortu. W tej sytuacji lepiej ją zostaw. Jak już mówiłam, odrobina zazdrości jest okej, sama bywałam zazdrosna, każdy z nas pewnie raz w życiu czuł zazdrość, ale jest duża różnica pomiędzy odrobiną zazdrości dodającej smaczku związkowi, a nadmierną, niezdrową zazdrością.

Sygnał nr 4 – Słowo “dziękuję” jest jej obce.

Dajmy na to, że byłeś z nią na kilku randkach, zapłaciłeś za wszystko, a ona nawet nie powiedziała “dziękuję”. Jeśli ona nie potrafi docenić tych wszystkich drobnych gestów z twojej strony, to nigdy nie doceni tych wszystkich większych rzeczy, które dla niej zrobisz. To może spowodować poczucie urażenia/żalu w związku, zwłaszcza, jeśli to ty zawsze płacisz, ty coś zawsze dajesz, a ona nie ofiaruje ci nic z zamian. Żaden problem, jeśli zdarzy się to raz czy dwa, sporadycznie, ale jeśli jest to regułą, że niczym księżniczka traktuje wszystko, jakby jej się należało i nigdy na myśl jej nie przyjdzie, by ci podziękować, to uciekaj od niej jak najdalej.

Podstawowe potrzeby miłosne kobiet i mężczyzn [w małżeństwie] – John Grey

Sygnał nr 5 – Ona nie ma ani celów życiowych, ani żadnego hobby.

Na przykład pytasz ją, gdzie widzi siebie za 5 lat. Ona nie potrafi nawet zacząć, jak widzi swoją przyszłość za rok, dwa, trzy, cztery. Jeśli nie potrafi rozmawiać o swojej przyszłości, a ty pytasz ją o hobby na co ona odpowiada, że nie ma żadnego – tak na marginesie, zakupy to nie hobby. Sama lubię zakupy, ale to nie jest hobby. Jest to problem, ponieważ chcesz związać się z osobą ambitną, z osobą z aspiracjami, celami życiowymi zwłaszcza, jeśli sam jesteś taką osobą, jest praktycznie niemożliwym być z osobą, z którą nie dzielisz tych rzeczy. Na to również powinieneś zwracać uwagę. Jak możecie być ambitną parą i wzajemnie siebie wspierać, jeśli on nie potrafi zbudować siebie czy nie ma żadnego celu życiowego?

Nr 6 – Nierealistyczne oczekiwania odnośnie komunikacji.

Nie mam tu na myśli sytuacji, gdy przez tydzień unikasz kontaktu i teraz ona jest wściekła. W tym przypadku ona ma całkowite prawo do bycia wściekłą na ciebie. Mam tutaj raczej na myśli sytuację, gdy np. jesteś w pracy i nie odpisałeś jej na wiadomość, ponieważ jesteś zajęty pracą, a ona jest wściekła na ciebie, mam ci za złe, że jej nie odpisałeś. To jest kolejny wyraźny sygnał ostrzegawczy, ponieważ taka dziewczyna oczekuje, że rzucisz dla niej wszystko, że ona będzie dla ciebie całym światem, co jest na każdym etapie związku oczekiwaniem nierealistycznym. Jeśli już na początku związku obserwujesz takie zachowanie, to wiedz, że później będzie tylko gorzej. Warto o tym pamiętać. Czy np. gdy spędzasz czas z przyjaciółmi, a ona oczekuje, że będziesz jej odpisywał co 5 sekund. Twoje życie nie obraca się wyłącznie wokół twojej partnerki. Według mnie jest to jedna z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o bycie w związku. Spędzanie czasu razem jest okej, bycie z drugą osobą, wzajemne poświęcanie sobie czasu, ale równie ważne jest życie społeczne poza związkiem, zainteresowania, cele, spędzanie czasu osobno, a nie robienie wszystkiego razem. Bycie sobą i wnoszenie własnej osobowości do związku jest tym co sprawia, że związek jest udany.

Nr 7 – Zbyt często porusza temat swoich przeszłych związków. [potencjalna wdowa po alfie]

Na początku waszego związku nie stanowi to problemu – rozmowa o waszych przeszłych związkach, dlaczego się nie udały. Według mnie nie jest niczym złym ciekawość odnośnie przeszłych związków, kiedy zaczynacie poznawać drugą osobę, jednakże jeśli ona bezustannie wchodzi na temat swoich byłych partnerów, ot tak, znikąd, bez żadnego kontekstu, to jest to problem. Zapewne nie może o nim zapomnieć. Gdy ciągle o nim mówi, to jest trochę dziwne. Jeśli wciąż pyta o twoje byłe partnerki, gniewa się z powodu rzeczy, które z nimi robiłeś czy partnerki, z którymi spałeś, to jest to ogromny problem. Ona ma obsesję kontroli i nie może znieść, że nie miała kontroli nad rzeczami, które robiłeś w przeszłości, z kim byłeś i taki stan rzeczy będzie się utrzymywał przez cały wasz związek. Będzie miała te 90 lat i w domu opieki wciąż będzie poruszała temat twoich byłych. Zatem jeśli nie chcesz tak skończyć, to w ogóle nie zaczynaj z nią.

Nr 8 – Jest świeżo po nieudanym związku.

Z pozoru nie brzmi to groźnie, czasami tak się zdarza, spotykacie się na stacji kolejowej i niczym w filmie zakochujecie się od pierwszego wejrzenia. Niekiedy takie związki potrafią przetrwać, mają sens, ale jeśli ona jest świeżo po związku i poznałeś ją na Tinderze czy knajpie i ona od razu szuka nowego związku, to oznacza, że nie potrafi być sama, ma kompleksy, nie jest niezależna, potrzebuje być z kimś, by czuć się szczęśliwą. To jest problem, gdyż jak już wspomniałam wcześniej, ważne jest bycie sobą w związku, by ten był udany. Jest to sygnał ostrzegawczy dlatego, że raczej jesteś dla niej odskocznią po nieudanym związku. Nikt nie lubi być taką odskocznia, taka jest prawda. Nie chcesz być facetem-odskocznią, bo wątpliwości będą się ciągnęły za tobą przez cały okres trwania waszego związku.

Skakanie z gałęzi na gałąź jak małpa [Monkey Branching]
Cechy współuzależnienia

Nr 9 – Ona nie ma żadnych przyjaciółek.

To również może wydawać się niczym złym, ale jest to sygnał, że ona nie angażuje się w jakiekolwiek relacje społeczne, że być może nigdy w życiu nie budowała jakichkolwiek trwałych relacji społecznych. Wydajne mi się istotnym móc pokazać, że jesteś w stanie utrzymać dłuższe związki, że nie traktujesz przyjaźni jako czegoś przygodnego. Tak więc jeśli ona mówi ci, że nie ma żadnych przyjaciółek, to pokazuje, że nie potrafi dbać o relacje społeczne i każe ci zastanawiać się, dlaczego te przyjaźnie nie wypaliły. To trochę tak ja dziewczyna, które randkowała z milionem facetów i obrabia każdego, z którym była, że każdy z nich był dupkiem i nic z tego nie wyszło. Pytanie: dlaczego? Ty byłaś wspólnym mianownikiem w tych związkach. Ważne jest posiadanie przyjaciół poza związkiem. Jeśli zatem jesteś z dziewczyną, która chce spędzać czas wyłącznie z tobą, nie ma żadnych przyjaciółek czy nawet przyjaciół, znajomych w ogóle, to jest to problem, ponieważ szalenie ważne jest posiadanie innych relacji społecznych poza waszym związkiem romantycznym.

W końcu sygnał nr 10. Ona zdradzała swojego faceta.

To nie powinno być dla was zaskoczeniem. Zdradzi raz, będzie zdradzać zawsze. Jestem w 100 proc. przekonana o tej zasadzie, mając na względzie moje przeszłe związki. Zrobi skok w bok raz, będzie to robić już zawsze, bo wie, że ujdzie jej to płazem. Jednakże ważniejszym aspektem tej sytuacji, a który wiele osób nie dostrzega, to kwestia, czy zdradziła innego z tobą? Jeśli była z innym i zdradziła go z tobą, a teraz jest jesteście parą. Pomyślisz sobie, że nie wyszło im razem, ale nam się układa. Jednak co wtedy, gdy jej się znudzi? Co jeśli już nie będzie chciała być z tobą, gdy pozna kogoś w jej oczach lepszego od ciebie? Czeka cię taki sam los, jak jej poprzedniego faceta. Sam fakt, że zdradzała tylko pokazuje jej brak przywiązania, brak szacunku i brak wierności. Kto chciałby być z taką dziewczyną? Panowie, zupełnie szczerze, jak już mówiłam, jestem po waszej stronie, wierzę w was, jeśli zdradza, to jej miejsce jest na ulicy. Zerwij z nią, wykreśl z życia, stać Cię na lepszą.

To tyle jeśli chodzi o moją listę 10 sygnałów ostrzegawczych odnośnie kobiet. Mam nadzieję, że wam się podobało i czegoś przydatnego się dowiedzieliście. Jeśli tak, to zachęcam do dania łapki w górę oraz założenia subskrypcji kanału w celu otrzymywania komunikatów o nowych materiałach. Zachęcam do komentowania i dzielenia się własnymi doświadczeniami odnośnie takich sygnałów. Jeśli mieliście do czynienia z przypadkami zawartymi na liście lub uważacie, że coś pominęłam, piszcie w komentarzach, a ja z przyjemności się z nimi zapoznam. Zachęcam również do śledzenia mojego profilu na Instagramie @courtneycristineryan, gdzie również możecie mnie złapać. Dziękuje za uwagę i do zobaczenia.

 

10 poważnych sygnałów ostrzegawczych odnośnie kobiet – Nie umawiaj się z tymi dziewczynami! [napisy PL]