Kobiety, skończcie z rozwiązłością! Konsekwencje.

Kobiety, skończcie z rozwiązłością! Konsekwencje.

“Dildo konsekwencji rzadko dociera nasmarowane.”

Kasumi: To wideo jest dedykowane osobom, które pragną długiego, zdrowego związku, które chcą budować zaufanie z ukochaną osobą, a które odczuwają pustkę w swoim życiu miłosnym. Tak, ten materiał również kierowany jest do mężczyzn. Kilka miesięcy temu udostępniłam podobny film pod tym samym tytułem, ale z takich czy innych powodów byłam zmuszona usunąć materiał. Wielu z was prosi mnie czy to na Instagramie czy Facebooku, bym ponownie wrzuciła tamto nagranie.

Niektórym z was przesłałam nieoficjalny link do nagrania, ale przemyślałam sprawę i postanowiłam od nowa nagrać ten film, by móc ponownie podzielić się przemyśleniami na ten temat. Temat ten jest kontrowersyjny, także dlatego, że wiele osób tego nie rozumie, nie zgadza się z tym, ale jednocześnie sporo osób ze mną się zgodziło.

Kobiety, skończcie z rozwiązłością. Ludzie mogą robić, co chcą, jeśli nie krzywdzą tym samym innych osób. Obserwuję dużą presję promującą wśród kobiet naśladowanie mężczyzn. Kobiety chcą być równe mężczyznom we współczesnym społeczeństwie. Pragną tych samych stanowisk pracy, spędzać długie godziny w pracy i uważają, że bycie gospodynią domową jest poniżające. Twierdzi się, że feminizm powstał po to, by zrównać kobiety i mężczyzn. Uważam jednak, że ruch ten [feminizm] bardzo negatywnie odnosi się do mężczyzn i w moim odczuciu jest głupi.

Kobiety i mężczyźni różnią się. Potrzebujemy siebie nawzajem, wzajemnie się uzupełniamy, ale wciąż się różnimy. Mężczyźni są zazwyczaj silniejsi, bardziej agresywni, ambitniejsi i bardziej zorientowani na działanie. Kobiety zazwyczaj cechują się większą empatią, są bardziej troskliwe i mają tendencję do popadania w psychologiczną niepewność.

Tak, wyróżniamy cechy męskie i żeńskie, w ten sposób kategoryzujemy różne rzeczy i zjawiska. Oczywiście istnieją mężczyźni, którzy mają więcej cech żeńskich oraz kobiety posiadające więcej cech męskich. I nie ma w tym nic złego. Jednocześnie musimy pamiętać, że są między nami różnice.

Żadna płeć nie jest lepsza czy gorsza od drugiej, ale pewne rzeczy mężczyźni potrafią zrobić lepiej, niż kobiety, tak samo jak kobiety potrafią pewne rzeczy zrobić lepiej, niż mężczyźni. Są rzeczy, w których my kobiety kompletnie jesteśmy do bani i to samo dotyczy mężczyzn. Świat byłby jeszcze bardziej zwariowanym miejscem, gdyby jedna płeć istniała bez drugiej.

Innym stosowanym często przez nas podziałem to podział na osobniki alfa i beta, zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Moim zdaniem ten podział może mieć także zastosowanie w przypadku kobiet. Spotykam się z taką wymówką ze strony kobiet, że mężczyźni mogą sypiać z wieloma partnerkami i im tych partnerek więcej, tym fajniej, ale kiedy kobieta postępuje podobnie, to jest nazywana szma*ą. I owszem, zgadzam się z tym.

(Słowem wyjaśnienia – nie interesują mnie i nie pociągają mężczyźni posiadający wiele partnerek seksualnych. Niemniej to stwierdzenie uważam za prawdziwe i za chwilę wyjaśnię, dlaczego…)

Już tłumaczę, dlaczego. Mężczyźnie jest trudniej zdobyć kobietę. Musi wykrzesać z siebie całą swoją odwagę, podejść do niej, zagadać, a i tak ma duże szanse, że zostanie odrzucony. To kobieta w gruncie rzeczy ma całą władzę i decyduje, czy go zaakceptować, czy nie. To mężczyźni ustawiają się w kolejce do kobiety. Jeśli mężczyźnie uda się zdobyć kobietę, to jest to dla niego spore osiągnięcie, ponieważ jego szanse na zdobycie kobiety są stosunkowo niskie. Kobiety natomiast mogą przebierać w mężczyznach. Kobiety nie mają tego problemu z byciem przedmiotem odrzucenia. To one są podmiotem odrzucającym.

Dla niej jest to raczej swego rodzaju sukces, powiedzieć swojemu adoratorowi “nie”. Moim zamiarem nie jest nikogo oceniać odnośnie takiego czy innego postępowania. Robisz to, co chcesz, ale musisz pamiętać, że twoje czyny mają konsekwencje.

Chcesz być w trwałym związku opartym na zaufaniu, miłości, byciu razem “na dobre i na złe” przez długi czas? Jeśli tak, to unikaj przygodnego seksu. Sypianie z każdym poznanym facetem, który wykazuje tobą jakieś zainteresowanie, to moim zdaniem prosta droga do samozniszczenia. Postępując tak namieszasz sobie w umyśle.

Zastanów się. Jako facet nie chcesz być razem z dziewczyną, czy ustatkować się z dziewczyną, która miała 10, 20, 30 partnerów. Mężczyźni generalnie mniej się przywiązują do partnerki, są mnie emocjonalni.

Kobiety odwrotnie – są bardziej emocjonalne, mniej kierują się logiką i szybciej się przywiązują. Kiedy mężczyźnie zapala się czerwone światło ostrzegawcze odnośnie dziewczyny, to kończy znajomość szybko i sprawnie. Kobiety nie potrafią ot tak skończyć związku. Kobiety, jak już mówiłam, są bardziej emocjonalne, bardziej się przywiązują emocjonalnie i pragną ochrony i opieki.

Pragną racjonalnego, silnego mężczyzny który im to zapewni. Prawdziwego mężczyznę. Mężczyzny, który mniej kieruje się emocjami, bardziej racjonalnego i który twardo stąpa po ziemi. Widzicie, jak się wzajemnie równoważymy? Dlatego też uważam tę presję na kobiety, zwłaszcza w mediach itp., za mocno szkodliwą, zwłaszcza dla młodych dziewczyn, które są szczególne podatne na to z tego względu, że konsumują takie media praktycznie codziennie. One jeszcze nie mają pojęcia o reperkusjach/konsekwencjach swoich czynów.

Nie twierdzę zarazem, że mężczyznom powinno to uchodzić płazem, niech robią, co chcą, ale uważam, że ich to dotyczy w mniejszym stopniu, niż kobiety odnośnie wielu partnerów seksualnych. Najlepszą radę, jaką mogę wam dać, to seks wyłącznie z osobą, którą naprawdę kochacie, ponieważ zazwyczaj każdy żałuje swojego pierwszego razu.

By zbudować zaufanie, nie możesz sypiać z każdym, którego poznałaś. Co więcej, statystyki pokazują, że kobiety sypiające z 2 lub więcej partnerami będą później mniej szczęśliwe w małżeństwie. Im więcej ma partnerów, tym mniej jest umysłowo stabilna, tym mniej będzie szczęśliwa w małżeństwie.

W przypadku mężczyzn efekt ten jest mniejszy. Jeśli chcesz osobę, która jest godna zaufania, czułą i kochającą, to sama musisz taką osobą być. Jeśli nie chcesz, by twój partner był osobą, która miała wielu partnerów, to sama nie bądź taką osobą. Przyciągasz takie osoby, jaką sama jesteś, przyciągasz osoby myślące i działające podobnie.

Najważniejsze przesłanie, które pragnę wam przekazać w tym materiale, to zadbajcie o swoją godność i wartość i odkryjcie w sobie, czego pragniecie, a czego nie pragniecie, w swoim sercu. Gdy poznasz kogoś, to nie idź z nim od razu do łóżka.

Najpierw poznaj tę osobę, przekonaj się, czy ją lubisz, kochasz, wtedy niższe jest prawdopodobieństwo, że będziesz tego żałować i później przeklinać płeć przeciwną, na przykład. Nie podążaj ślepo za tym, co mówią ci media na temat miłości, seksu, rozwiązłości i jakie to nie jest fajne/cool, jakie to jest dla kobiet wyzwalające, co według mnie jest bzdurą.

Owszem ,jeśli się z tym zgadzasz, w głębi duszy, to w porządku. ale jeśli czujesz, że jest to tobie narzucane, czujesz presję, by tak robić, bo to jest modne, to dwa razy się zastanów, bo szkodzisz sobie. Co wy myślicie na ten temat? Piszcie w komentarzach, czy się zgadzacie lub nie zgadzacie.

Czy uważacie, że będziecie mogli liczyć na trwały, szczęśliwy związek, jeśli byliście wcześniej z 30 partnerami? Wielkie dzięki za obejrzenie tego nagrania.

Zobacz na: Trenerka rozwoju osobistego wyjaśnia, dlaczego kobiety wnoszą o rozwód w krajach zachodnich – randkowanie nigdy się nie kończy
Jeśli faceci mogą, to dlaczego my nie możemy? Podwójne standardy w kulturze podrywu.
Łączenie się w pary: Ewolucyjne spojrzenie na intymność – dr Paul David
 Wartości rodzinne: wierne kobiety, które wybierają dobrych żywicieli są kluczem do ewolucyjnego przejścia do nowoczesnej rodziny
Oto, co kobiety i mężczyźni naprawdę czują na temat przygodnego seksu, według badań

 

Kobiety, skończcie z rozwiązłością! Konsekwencje [napisy PL]