Lucia Rijker: najlepsza wojowniczka vs mężczyzna [Somchai Jaidee]

Lucia Rijker: najlepsza wojowniczka na świecie vs mężczyzna [Somchai Jaidee]

Lucia Rijker o pseudonimie “Pani Tyson”, przez media okrzyknięta “najgroźniejszą kobietą na świecie”, dopóki nie wpadła na faceta, o którym w zasadzie nikt nigdy wcześniej ani później nie słyszał. Przed tą walką była przez niektóre feministki wychwalana pod niebiosa. „Ona jest najlepsza”, „Jest w stanie pokonać faceta boksera”, itp. Po tej walce jej nazwisko nie jest już praktycznie wymieniane przez feministki. Była wykorzystywana przez feministki i pozbyto się jej, gdy nie dostarczyła tego, czego chciały feministki. Jak na ironię, przegrywając tę kultową walkę, uratowała setki zawodniczek przed trwałymi obrażeniami i przypadkową śmiercią w walkach międzypłciowych.

Narrator: Czy najlepsza bokserka na świecie jest w stanie wygrać z męskim zawodnikiem?

Dana White: Ona była najlepszą bokserką na świecie. Nikt nie chciał walczyć z Lucią Rijker. Ona trenowała z facetami. Była być może najlepszą bokserką w historii. Mało kto o niej wie.

N: Pojedynki męsko-żeńskie to nośny temat w świecie sportów walki. Kilka lat temu media spekulowały, że Ronda Rousey byłaby w stanie pokonać Floyda Mayweathera w pojedynku.

Teraz krążą pogłoski, że Amanda Nunes jest w stanie wygrywać z mistrzami. Oto najlepsza bokserka wszechczasów, która faktycznie walczyła z mężczyzną na ringu.

Lucia Rijker, pseudonim “Pani Tyson”, podbiła świat kickboxingu i boksu. Jej dominacja w oby dyscyplinach sprawiła, że media okrzyknęły ją “najgroźniejszą kobietą na świecie”.

Jej cios jest tak silny, (Nacisk 418 kg) że przekracza nacisk ciosu boksera-mężczyzny o prawie 100 kg. (Nacisk 322kg).

Doświadczony trener oraz zawodnik olimpijski powiedział, że nie był w stanie stwierdzić różnicy pomiędzy ciosem jej a Hustona Alexandra, zawodnika MMA wagi półciężkiej. Cios Lucii był równie mocny.

Tak, to sprawia, że jest ona jedną z kobiet o najsilniejszym ciosie w historii. Powszechnie uważana za najlepszą bokserkę w historii.

Lucia wszystkie swoje 54 walki z bokserkami zakończyła zwycięstwem. W kickboxingu stoczyła 47 walk i zdobyła 4 tytuły mistrza świata. Większość walk wygrała poprzez nokaut [KO].

W boksie stoczyła 17 pojedynków i wywalczyła 2 tytuły mistrza świata. 14 pojedynków wygrała przez KO. Jak jednak wyglądała jej walka z mężczyzną?

Witam w kolejnym odcinku “Striking Breakdowns”. W tym odcinku zobaczymy, jak najlepsza bokserka została pokonana przez zawodnika męskiego [no name’a]. Pojedynek ten miał miejsce, gdy Lucia zdobyła już swoje 4 tytuły w kickboxingu.

Johan Vos i Lucia Rijker

Trenowała w legendarnej stajni Johana Vos w Holandii, a w jej narożniku zasiadała sam wielki Ernesto Hoost. Jeszcze przed tą walką Lucia pokonała wszystkie bokserki i trener zasugerował, że dobrym pomysłem byłoby, by stanęła w ringu z mężczyzną.

Jej przeciwnikiem był Somchai Jaidee, amator z Australii.

Miał on na koncie 14 walki i lokalny tytuł mistrza w kategorii amatorów. Pierwsza runda była wyrównana, ale Somchai miał na koncie więcej czystych uderzeń. Udało mu się nawet krosem niemalże Lucię przewrócić. Tajski zawodnik kilka razy rzucił ją na deski. Raz ciosem w nogi, raz kopnięciem okrężnym i raz w klinczu.

Somchai technicznie nie wyglądał lepiej, ale był szybszy i silniejszy.

Luci raz udało się rzucić przeciwnika na deski. Przez większość czasu to ona atakowała i wywierała presję. Somchai generalnie lepiej kontrolował odległość, niż Lucia. To był ważny element dający mu szanse wymierzać celne, czyste ciosy bez narażania się na kontrę.

Oczywistym jest, że to nie technika była decydującym czynnikiem, lecz siła i szybkość.

W rundzie drugiej Lucia starała się zdominować przeciwnika presją i nawałnicą ciosów. Udało jej się sprowadzić Somchaia do lin i wyprowadzić serię ciosów. Po kilku celnych i silnych ciosach miała przeciwnika w rogu. Wtedy to on wyprowadził kontrę. Cios z lewej i prawej ręki, a po nim podbródkowy zakończony nokautem.

Walka została natychmiast przerwana, a trener Luci podbiegł sprawdzić jej stan. To był pokaz odwagi najlepszej bokserki wszechczasów.

Po tej walce pokazowej Lucia zacznie trenować pod okiem Freddiego Roacha i zdominuje świat damskiego boksu. Raz nawet dostała ofertę 1 mln dolarów za walkę.

Po rezygnacji z boksowania Lucia pracowała jako mówca motywacyjny i trenerka. Trenowała nawet samą Rondę Rousey. Jeśli chodzi o jej przeciwnika, Somchaia, niewiele o nim wiadomo. W przeciwieństwie do tego co spekulowano, Somchai nie trenował w Tajlandii.

Przeprowadził się z Tajlandii do Australii i później Nowej Zelandii jako młody chłopiec i tam nauczył się Muay Thai. Wiemy, że nie był częścią tajskiej sceny kickboxingowej i nie odnosił wielu sukcesów w pojedynkach z innymi bokserami walczącymi stylem Muay Thai

Co wy sądzicie o współzawodnictwie mężczyzn i kobiet w sporcie? Czy uważacie, że powinno się organizować pojedynki pomiędzy kobietami i mężczyznami? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach. Jeśli podobał się wam ten odcinek, zachęcam od obejrzenia pozostałych. Nazywam się Lawrence Kenshin, wielkie dzięki za wspieranie naszego kanału.

Zobacz na: Eksperyment Beara Gryllsa, który uwypukla kobiecą naturę
Uprzywilejowana kobieta nie jest w stanie zadbać o swoje przetrwanie | TBYS
Przetrwanie – Mężczyzni kontra Kobiety [Przetrwać na wyspie z Bearem Gryllsem]

 

Lucia Rijker: najlepsza wojowniczka na świecie vs mężczyzna [Somchai Jaidee]