Dlaczego kobiety robią sobie tatuaże? (Ryzyko związane z randkowaniem z kobietą z tatuażem)

Dlaczego kobiety robią sobie tatuaże

Anna Jorgensen: Cześć. Dlaczego kobiety robią sobie tatuaże? Czy randka z kobietą z tatuażem różni się od randki z kobietą, która nie ma tatuażu? Cóż, omówimy to w tym filmiku. Jeśli jesteś nowy na moim kanale, nazywam się Anna Jorgensen. Jestem trenerem randkowym dla mężczyzn w Vancouver, w Kanadzie. Przede wszystkim, nie jestem ekspertem w psychologii tatuażu i zrobiłam małe śledztwo na ten temat, ale był dość ograniczony. Nie mam też żadnych tatuaży.

Moje początkowe przemyślenia w tym temacie były takie, że kobiety robią sobie tatuaże, ponieważ po pierwsze, są zbuntowane. Buntują się albo przeciwko społeczeństwu, albo rodzicom, albo czemuś innemu.

Po drugie, są bardziej kreatywne i jest to wyrażenie siebie, które jest częścią tego, czym chcą, aby była ich tożsamość.

Po trzecie, istnieje sentymentalne przywiązanie do być może jakiejś osoby, ilustracji lub czegoś znaczącego dla nich, co chcą mieć napisane na swoim ciele. Jakąś swego rodzaju reprezentację, która ma im lub innym coś przypominać.

Po czwarte, istnieje społeczność i miejsce, gdzie mogą nawiązać więź się z innymi ludźmi, którzy mają podobne doświadczenia przynajmniej z tatuażami. Istnieje taka społeczność.

I po piąte, aby ukryć lub zmienić obszary ich ciała, z których mogą nie być zadowolone.

Na przykład, praktycznym powodem może być to, że jeśli kobieta miała mastektomię i usunięto jej piersi, może chcieć wytatuować sobie nowy sutek, jeśli ten również został usunięty, ale też po prostu ogólnie poprawić w jakiś sposób wizerunek ciała. To były moje założenia na temat tego dlaczego kobiety robią sobie tatuaże.

Przeczytałam pięć badań dotyczących psychologii kobiet i tatuaży i w zasadzie większość moich założeń została dość dobrze poparta. Jest kilka rzeczy do odnotowania, które mogą być dla was interesujące, jeśli pociągają was kobiety z tatuażami, albo myślicie o randce z kobietą z tatuażem, albo jeśli jesteście odrzucani przez kobiety z tatuażami.

Oto czym są te rzeczy. Według badań, które czytałam, kobiety z tatuażami mają niższe wyniki jeśli chodzi o obraz ciała niż kobiety, które nie mają tatuaży. Na przykład, kobieta, która ma tatuaże – były to kobiety, które były między 18 a 35 rokiem życia. To było małe badanie. Badane kobiety pochodziły z różnych środowisk.

W rzeczywistości był tam też lekarka, który miał tatuaże, który również był w grupie badawczej. Tak więc, starali się naprawdę umieścić w badaniu szereg osób z różnych środowisk społeczno-ekonomicznych/demograficznych, aby uczynić je zrównoważonym i sprawiedliwym.

Badano to, czy tatuaże mają wpływ na poczucie własnej wartości i okazało się, że przynajmniej w tych badaniach kobiety z tatuażami mają niższe poczucie własnej wartości i większą rozbieżność między ich postrzeganym obrazem ciała a idealnym obrazem ciała pod względem tatuaży.

Innymi słowy, poprawiały one swoje ciało, czuły, że poprawiają swoje ciało poprzez dodanie tatuaży. Niektóre z innych interesujących rzeczy były takie, że kobiety, które miały tatuaże były pięć razy bardziej skłonne do palenia papierosów lub było ich pięć razy więcej niż wśród kobiet bez tatuaży.

Były one znacznie mniej wykształcone niż kobiety, które nie miały tatuaży. Były bardziej impulsywne, a także bardziej skłonne do ryzykownych zachowań. Za chwilę dojdę do tego, dlaczego to jest ważne.

Jedną rzeczą, którą zauważyli w badaniach jest to, że – mieli inne badania, które wykazały, że kobiety, które mają tatuaże faktycznie zwiększyły swoją samoocenę poprzez zrobienie sobie tatuaży, ponieważ ich poczucie własnej wartości jest bardziej bezpośrednio związane z obrazem ich ciała.

Wiele osób uważa, że poczucie własnej wartości i obraz ciała to jedno i to samo, a tak nie jest. Poczucie własnej wartości ma związek z wieloma innymi rzeczami niż tylko twoje ciało, ale było ono silniej skorelowane z kobietami, które mają tatuaże, ponieważ ich obraz ciała jest bardziej bezpośrednio związany z robieniem sobie kolejnych tatuaży. Tak więc, im więcej tatuaży mają, tym lepiej postrzegają obraz samej siebie.

Część, która ma zastosowanie dla was, jeśli umawiacie się z kobietą z tatuażami lub myślicie o umawianiu się z kobietą z tatuażami brzmi tak, że rzeczywistość tego, że są bardziej impulsywne i skłonne do podejmowania ryzykownych zachowań wpływa na to, że mogą być bardziej skłonne do przespania się z tobą wcześniej. A jeśli zrobiły to w przeszłości, zachowały się ryzykownie, to istnieje potencjalnie większe prawdopodobieństwo, że będą miały choroby weneryczne. Powtórzę się, nie szukałam rzeczywistych badań na ten temat, więc nie jestem tego pewna, ale wydaje się, że byłaby to stosunkowo ważna informacja. Umówilibyście się z kimś kto, ma tatuaż? Umawialiście się z kimś, kto ma tatuaż? Jakie są wasza odczucia co do tatuaży? Jestem ciekawa. Proszę, zostawcie swoje odpowiedzi w komentarzach poniżej.

Zobacz na: Zapytaliśmy terapeutę, dlaczego podczas załamania psychicznego tak bardzo chce się ściąć włosy.
Fakty o Psychiatrii [DSM] i Wielkiej Farmacji — dr James Davies

 

Dlaczego kobiety robią sobie tatuaże – Anna Jorgensen [napisy PL]