Młodzi Globalni Liderzy Światowego Forum Ekonomicznego – dr Jacob Nordangård

22 luty 2022

Młodzi Globalni Liderzy Światowego Forum Ekonomicznego

Poprzez program Młodych Globalnych Liderów Światowe Forum Ekonomiczne odegrało kluczową rolę w kształtowaniu porządku światowego, który podważa wszelkie zasady demokracji. Przez kilkadziesiąt lat program ten wychował liderów, którzy spełniają wymagania i działają jako agenci WEF w rządach na całym świecie. Konsekwencje tego są dalekosiężne i mogą okazać się katastrofalne dla ludzkości.

„Muszę wspomnieć o takich nazwiskach, jak pani Merkel, a nawet Władimir Putin i inni – wszyscy oni brali udział w programie Młodych Globalnych Liderów Światowego Forum Ekonomicznego. Ale to, z czego teraz jesteśmy naprawdę dumni, jeśli chodzi o młode pokolenie, to takie osoby jak premier Trudeau, prezydent Argentyny i inni, to fakt, że przenikamy do gabinetów… Tak jest w Argentynie i tak jest teraz we Francji…”Klaus Schwab

W 1992 r. Klaus Schwab i Światowe Forum Ekonomiczne [WEF] uruchomili program, który początkowo nosił nazwę Globalni Liderzy Jutra [Global Leaders of Tomorrow – GLT].

W 2004 roku program ten przekształcono w Forum Młodych Globalnych Liderów [Forum for Young Global Leaders] – pięcioletni program indoktrynacji w zakresie zasad i celów Światowego Form Ekonomicznego.

Celem było – i jest – znalezienie odpowiednich przyszłych liderów dla tworzącego się społeczeństwa globalnego. Od samego początku program obejmował polityków, liderów biznesu, członków rodzin królewskich, dziennikarzy, artystów i innych wpływowych przedstawicieli kultury, którzy wyróżniali się w swoich dziedzinach, ale nie ukończyli jeszcze 40 lat (pierwotnie 43 lata, aby uwzględnić Angelę Merkel).

Od tego czasu rozrosła się ona w rozległą globalną sieć zaangażowanych liderów dysponujących ogromnymi zasobami i wpływami, z których wszyscy pracują nad wdrożeniem technokratycznych planów Światowego Forum Ekonomicznego w swoich krajach i dziedzinach.

Bill Gates i Justin Trudeau - Młodzi Globalni Liderzy Światowego Forum Ekonomicznego

Sieć tworzy siłę oddziaływania na cały świat dzięki połączeniu indywidualnych umiejętności i zasobów jej członków.

Jak mówi Klaus Schwab w cytacie wprowadzającym, odniosła ona wielki sukces.

Już w pierwszym roku, 1992, wybrano wielu bardzo wpływowych kandydatów. Wśród 200 wybranych znalazły się takie światowe osobistości, jak Angela Merkel, Tony Blair, Nicolas Sarkozy, Bill Gates, Bono, Richard Branson (Virgin), Jorma Ollila (Shell Oil) czy José Manuel Barroso (przewodniczący Komisji Europejskiej 2004-2014).[1]

Więcej przykładów wpływowych Młodych Globalnych Liderów[2]:

Księżniczka Wiktoria, szwedzka korona

Książę Norwegii Haakon

Książę Fredrik, Dania

Książę Jaime de Bourbon de Parme, Holandia

Księżniczka Reema Bint Bandar Al-Saud, Ambasador Arabii Saudyjskiej w USA

Jacinda Arden, Premier Nowej Zelandii

Alexander De Croo, Premier, Belgia

Emmanuel Macron, Prezydent, Francja

Sanna Marin, Premier, Finlandia

Carlos Alvarado Quesada, Prezydent, Kostaryka

Faisal Alibrahim, Minister Gospodarki i Planowania, Arabia Saudyjska

Shauna Aminath, Minister Środowiska, Zmiany Klimatu i Technologii, Malediwy

Ida Auken, posłanka, była Minister Środowiska, Dania (autorka niesławnego artykułu “Witamy w 2030 roku: nic nie posiadam, nie mam prywatności, a moje życie nigdy nie było lepsze“)

Annalena Baerbock, Minister Spraw Zagranicznych, liderka Sojuszu 90/Die Grünen, Niemcy

Kamissa Camara, Minister Gospodarki Cyfrowej i Planowania, Mali

Ugyen Dorji, Minister Spraw Wewnętrznych, Bhutan

Chrystia Freeland, Wicepremier i Minister Finansów, Kanada

Martín Guzmán, Minister Finansów, Argentyna

Muhammad Hammad Azhar, Minister Energii, Pakistan

Paula Ingabire, minister ds. technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz innowacji, Rwanda

Ronald Lamola, Minister Sprawiedliwości i Służb Więziennych, Republika Południowej Afryki

Birgitta Ohlson, minister ds. Unii Europejskiej w latach 2010-2014, Szwecja

Mona Sahlin, liderka partii Socjaldemokratów w latach 2007-2011, Szwecja

Stav Shaffir, lider Partii Zielonych, Izrael

Vera Daves de Sousa, minister finansów, Angola

Leonardo Di Caprio, aktor i aktywista klimatyczny

Mattias Klum, fotograf i ekolog

Jack Ma, założyciel Alibaba

Larry Page, założyciel Google

Ricken Patel, założyciel Avaaz

David de Rothschild, poszukiwacz przygód i działacz na rzecz ochrony środowiska

Jimmy Wale, założyciel Wikipedii

Jacob Wallenberg, prezes firmy Investor

Niklas Zennström, założyciel Skype’a

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka

Od początku jego celem było “określenie i rozwijanie przyszłościowego programu globalnego, skupiającego się na kwestiach na styku sektora publicznego i prywatnego”.

Partnerstwo publiczno-prywatne jest jednym z kamieni węgielnych filozofii Światowego Forum Ekonomicznego. Oznacza to połączenie państwa i dużych firm (znane również jako korporacjonizm) w celu rozwiązywania globalnych problemów w bardziej “efektywny” sposób. Wybór liderów wyraźnie odzwierciedla te dążenia.

Odporność i bezkarność: korupcja w relacjach Państwo-Farmacja – dr Paddy Rawlinson

Grupa Młodych Globalnych Liderów otrzymała na początku polecenie określenia najważniejszych wyzwań XXI wieku. Należały do nich pokój, środowisko naturalne, edukacja, technologia i zdrowie – dziedziny, które przyszli liderzy mogliby wykorzystać w nowym tysiącleciu pod względem politycznym, ekonomicznym i kulturowym.

Partnerami Światowych Liderów Jutra w 2000 roku były duże światowe firmy, takie jak The Coca Cola Company, Ernst & Young, Volkswagen i BP Amoco. Mogły one wnieść swój wkład w realizację programu poprzez “odgrywanie aktywnej roli w opracowywaniu i wdrażaniu koncepcji projektu Globalnych Liderów Jutra [GLT]”. Partnerzy mogą zatem aktywnie uczestniczyć w rozwoju programów GLT; przedstawiciele firm partnerskich oraz ich goście są zapraszani na spotkania GLT… “Od czasu przekształcenia programu Globalnych Liderów Jutra w Młodych Globalnych Liderów [Young Global Leaders] w 2004, partnerzy tacy jak Bill & Melinda Gates Foundation, Google oraz JPMorganChase (z absolwentami programu) również uczestniczą w nim jako sponsorzy.

Ostateczną konsekwencją zarówno partnerstwa publiczno-prywatnego, jak i tych obszarów docelowych jest stworzenie w dużej mierze despotycznej umowy społecznej, w której jednostka została podporządkowana potężnym interesom. Szlachetne cele tworzenia lepszego świata również zostały porwane. Jest to szczególnie widoczne w kontekście partnerstwa między WEF i ONZ oraz realizacji globalnych celów (Agenda 2030) poprzez zastosowanie technologii czwartej rewolucji przemysłowej.

Oznacza to, że demokratyczne zasady i podział władzy z XX wieku zostały w dużej mierze całkowicie podważone, a w ich miejsce pojawiła się nowa klasa globalna, która kształtuje naszą wspólną przyszłość w oparciu o własne interesy.

Doprowadziło to do faktycznej prywatyzacji zarówno rządów krajowych, jak i organizacji międzynarodowych, gdzie lobbyści nie są już trzymani w lobby, ale przeszli do siedzib władzy, kształtując politykę mającą bezpośredni wpływ na nasze życie. To, co to oznacza, stało się szczególnie widoczne po ogłoszeniu pandemii w marcu 2020 roku. Co więcej, wiodące międzynarodowe korporacje zarządzające inwestycjami, takie jak BlackRock, kierowane przez Larry’ego Finka ze Światowego Forum Ekonomicznego, stale przesuwają swoje pozycje do przodu.

Niemiecki ekonomista i dziennikarz Ernst Wolff uważa, że wielu przywódców narodowych objętych programem Młodych Globalnych Liderów [Young Global Leader] zostało wybranych ze względu na gotowość do realizowania bez zadawania pytań trudnego programu blokad [lockdownów] w ostatnich dwóch latach, a ich zbliżająca się porażka (o czym świadczy rosnące niezadowolenie mas) zostanie wykorzystana jako pretekst do stworzenia nowej formy rządu globalnego, w którym stare państwa narodowe staną się w dużej mierze przestarzałe.

W miejsce naszego skazanego na zagładę systemu monetarnego będzie można stopniowo wprowadzić nową globalną walutę cyfrową z Uniwersalnym Dochodem Podstawowym (Universal Basic Income  – UBI).[3] Wniosek ten częściowo pokrywa się z moim własnym.

Potwierdzają go również scenariusze Paula Raskina z The Great Transition Initiative dotyczące ustanowienia totalitarnego “Nowego Porządku Ziemi”, który w dłuższej perspektywie ma zostać zastąpiony przez globalny demokratyczny rząd (Federację Ziemską) z Konstytucją Światową.[4]

Pandemia COVID-19 uwypukliła katastrofalną porażkę podejścia do zdrowia publicznego opartego na zasadzie “każdy kraj sam sobie rzepkę skrobie”, a narodowe interesy ekonomiczne, a nie globalne potrzeby, nadal dominują w dyskusjach na temat polityki klimatycznej, torując drogę do chaosu klimatycznego.

Pod trójzaborowym Parlamentem Światowym znajdują się cztery główne agencje rządu Federacji Ziemi: Światowy Sąd Najwyższy, Światowa Władza Wykonawcza, Światowy System Egzekwowania Prawa oraz Światowy Rzecznik Praw Obywatelskich.[5]Glen T. Martin, Wielka Transformacja wymaga Konstytucji Ziemi.

Wizja zakłada, że pokojowy i harmonijny świat w stanie równowagi zostanie stworzony poprzez ustanowienie Federacji Światowej z Parlamentem Światowym, Rządem Światowym i Sądem Światowym. Są to idee, które od dawna krążą w Klubie Rzymskim i ściśle związanych z nim kręgach New Age.

Pytanie brzmi, jak taki nowy światowy system władzy uniknie porwania przez te same interesy, które stworzyły nasz obecny skorumpowany i upadający system?

Jak Magnaci Naftowi podbili świat w XIX i XX wieku
Dlaczego Magnaci Naftowi podbili świat [eugenika, ekologia]
Manifest z Davos [1973] – Światowe Forum Ekonomiczne

Jest to pytanie skierowane do tych, którzy wspierają takie projekty, jak Wielka Transformacja (zainicjowana dzięki kapitałowi początkowemu Stevena Rockefellera). To, co się dzieje, jest raczej metodą doprowadzenia nas do ich ostatecznego rozwiązania w postaci globalnego systemu kontroli technokratycznej.

Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, aby ten plan się powiódł. Świadomość rozprzestrzenia się jak ogień, a panika elit rośnie w miarę, jak ich narracja się rozpada, a ludzie stają się coraz bardziej odporni na propagandę.

Sterowanie społeczne – pośrednie i bezpośrednie

Stąd ci wszyscy inkwizytorzy i “weryfikatorzy faktów”, którzy pilnie strzegą narracji i pomagają kierować opinię publiczną we “właściwym” kierunku. Z pewnością można im ufać, skoro na przykład David Roy Thomson, prezes Thomson Reuters Corporation, jest absolwentem Global Leaders of Tomorrow, rocznik 1993.

Teraz nadszedł czas, aby przejąć kontrolę nad własnym losem i uniknąć wpadnięcia w nowe pułapki.

Podziękowania dla dziennikarki śledczej Cory Morningstar za klip, który zainspirował ten artykuł. Zapraszamy do śledzenia jej bloga Wrong Kind of Green.

Źródło: World Economic Forum’s “Young Global Leaders” Revealed

 

Przypisy:
[1] Światowe Forum Ekonomiczne, Klasa GLT z 1993 r..pdf
[2] Światowe Forum Ekonomiczne, Społeczność Młodych Liderów Globalnych (lista absolwentów YGL z możliwością wyszukiwania)
[3] Michael Lord, “Exposed: Klaus Schwab’s School For Covid Dictators, Plan for ‘Great Reset’“, Fundacja RAIR, 10 listopada 2021 r.
[4] Paul Raskin, Journey to Earthland: The Great Transition to Planetary Civilization.pdf, Tellus Institute, Boston, 2016 r.
[5] Glen T. Martin, “Wielka Transformacja wymaga Konstytucji Ziemi”, Inicjatywa Wielkiej Transformacji, listopad 2021 r.

 

Oczywiście, że wolno ci zadawać pytania. Poniżej znajduje się lista zatwierdzonych pytań