Kobiety na pigułkach antykoncepcyjnych wybierają “niewłaściwych” partnerów seksualnych.

13 sierpień 2008

Kobiety na pigułkach antykoncepcyjnych wybierają "niewłaściwych" partnerów seksualnych

Kobiety są pociągane seksualnie przez mężczyzn, którzy pachną jak dobrze dopasowani genetycznie, ale pigułki antykoncepcyjne sprawiają, że pożądają “niewłaściwych” mężczyzn, wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii.

Kim jest właściwy mężczyzna? Badania sugerują, że kobiety pociągają mężczyźni, których skład kodu genetycznego różni się od ich własnego. Posiadanie genetycznie innego partnera zwiększa szanse na zdrową ciążę i zdrowe dziecko.

“Jeśli tak naprawdę dzieje się w prawdziwym świecie, kobiety stosujące pigułki wybierają bardziej podobnego genetycznie partnera, niż wybrałaby w innym przypadku, a implikacje idą dalej” – powiedział dla WebMD badacz dr S. Craig Roberts.

Dr Roberts zauważa, że we wcześniejszym badaniu przeprowadzonym w Stanach Zjednoczonych kobiety, które były genetycznie podobne do swoich partnerów, zgłaszały mniejszą satysfakcję z relacji seksualnej ze swoim partneremi szukały więcej nowych partnerów seksualnych – niż kobiety z genetycznie odmiennymi partnerami.

Badania na zwierzętach pokazują, że samice ssaków mogą wyczuwać samce, których geny MHC różnią się od ich własnych. Geny głównego układu zgodności tkankowej [MHC] wpływają na ważne reakcje immunologiczne. Łącząc się w pary z samcami posiadającymi różne geny MHC, samice zapewniają swojemu potomstwu lepszy repertuar do walki z chorobami.

Wcześniejsze badania na zwierzętach i ludziach wykazały, że geny głównego kompleksu zgodności tkankowej (MHC) wpływają na indywidualne zapachy i że samice często preferują zapachy samców o odmiennym MHC, być może w celu zwiększenia heterozygotyczności potomstwa lub zmniejszenia chowu wsobnego. Kobiety stosujące doustne hormonalne środki antykoncepcyjne mają odwrotne preferencje, co stwarza możliwość, że doustne środki antykoncepcyjne zmieniają preferencje kobiet w kierunku podobieństwa MHC, z możliwymi kosztami płodności. Tutaj bezpośrednio sprawdzamy, czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zmienia preferencje zapachowe, stosując podłużny projekt, w którym kobiety były testowane przed i po rozpoczęciu stosowania tabletek; grupa kontrolna kobiet nieużywających pigułek była testowana z porównywalną przerwą między sesjami testowymi. W przeciwieństwie do niektórych wcześniejszych badań, nie było znaczącej różnicy w ocenach zapachów mężczyzn podobnych i niepodobnych do MHC wśród kobiet w fazie cyklu folikularnego. Jednak samotne kobiety preferowały zapachy mężczyzn podobnych do ich MHC, podczas gdy kobiety w związkach preferowały zapachy mężczyzn niepodobnych do ich genów MHC, co jest wynikiem zgodnym z badaniami innych gatunków, co sugeruje, że sparowane samice mogą dążyć do poprawy jakości potomstwa poprzez partnerstwa poza parą. We wszystkich testach stwierdziliśmy znaczące przesunięcie preferencji w kierunku podobieństwa MHC związanego ze stosowaniem pigułek antykoncepcyjnych, co nie było widoczne w grupie kontrolnej. Jeśli zapach odgrywa rolę w wyborze partnera przez człowieka, nasze wyniki sugerują, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może zakłócać dysasortacyjne preferencje partnera.” – Źródło:  Proc Biol Sci. 2008 Dec 7; 275(1652): 2715–2722; MHC-correlated odour preferences in humans and the use of oral contraceptives

Dotyczy to również ludzi. W badaniach laboratoryjnych kobiety, które wąchały męskie przepocone koszulki, uważały je za bardziej atrakcyjne, gdy pochodziły od mężczyzn, których geny MHC nie pasowały do ich własnych. Nie chodzi o to, że niektóre geny MHC pachną lepiej dla kobiet – liczy się różnica.

Dr Rachel Herz, autorka książki “The Scent of Desire [Zapach pożądania ]” i wykładowczyni na Uniwersytecie Browna, twierdzi, że istnieje rzeczywisty związek między zapachem ciała, MHC i partnerami wybieranymi przez kobiety.

“Moje własne badania mówią, że sposób, w jaki mężczyzna pachnie dla kobiety, jest głównym wyznacznikiem atrakcyjności seksualnej – mówi dr Herz dla WebMD.

We wcześniejszych badaniach dotyczących wąchania koszulek, kobiety przyjmujące pigułki antykoncepcyjne wydawały się być przyciągane do “niewłaściwych” mężczyzn. Zaintrygowani tym spostrzeżeniem dr Roberts i współpracownicy przyjrzeli się temu bliżej.

Zapłacili 37 kobietom za wąchanie męskich koszulek przed i po zażyciu pigułek antykoncepcyjnych. Następnie porównali oceny zapachów kobiet przed i po pigułce z ocenami 60 kobiet, które nie stosowały doustnych środków antykoncepcyjnych.

Wynik: Po zażyciu pigułki kobiety przesunęły się w kierunku preferowania genetycznie podobnych mężczyzn. Kobiety, które nie zażywały pigułek, nieznacznie zwiększyły swoje preferencje wobec genetycznie odmiennych mężczyzn.

Dlaczego? Dr Craig Roberts zauważa, że po zajściu w ciążę samice zwierząt przestawiają się na preferowanie zapachu genetycznie podobnych samców. Może to pozwolić im na poszukiwanie samców, którzy pomogą im chronić i wychowywać dziecko. Dr Claus Wedekind, który przeprowadził oryginalne badania nad wąchaniem koszulek, zasugerował, że pigułki antykoncepcyjne w jakiś sposób naśladują ten proces.

Pytanie brzmi oczywiście, co się dzieje, gdy kobieta przyjmująca pigułki antykoncepcyjne poślubia mężczyznę, który ją pociąga – a następnie przestaje przyjmować pigułki.

Dr Rachel Herz mówi, że doradcy małżeńscy, którzy nigdy nie słyszeli o tych badaniach, mówią jej, że skargą nr 1 wśród kobiet, które nie są już zainteresowane seksualnie swoimi mężami, jest to, że nie mogą już znieść jego zapachu.

“Jeśli nie możesz znieść czyjegoś zapachu, nie możesz nawiązać intymnej relacji” – mówi Herz.

Czy to oznacza, że pigułka antykoncepcyjna jest pigułką rozwodową? Herz mówi, że to nie takie proste.

“Reakcja kobiety na naturalny zapach ciała mężczyzny będzie zabarwiona jej uczuciami do niego” – mówi. “Jeśli więc zakochasz się w mężczyźnie online, trudno będzie odrzucić jego zapach”.

Dr Roberts i współpracownicy opublikowali swoje odkrycia w Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences.

Źródło: Pill Users Choose ‘Wrong’ Sex Partners

 

Chów wsobny to produkcja potomstwa w wyniku kojarzenia osobników spokrewnionych przez pochodzenie. Obejmuje to samozapłodnienie, kojarzenie brata z siostrą, rodziców z potomstwem i kuzynów, a także kojarzenie bardziej odległych krewnych. Potomstwo wsobne z większym prawdopodobieństwem odziedziczy najnowsze kopie tego samego allelu od obojga rodziców, czyli allele, które są identyczne przez pochodzenie (pochodzą od wspólnego przodka obojga rodziców). Dwa allele, które są identyczne przez pochodzenie, są homozygotyczne, ale nie wszystkie homozygotyczne allele są identyczne przez pochodzenie. Osobnik homozygotyczny ma dwa allele w locus, które są funkcjonalnie podobne. Jednak te dwa allele mogą, ale nie muszą być identyczne przez pochodzenie.

Kazirodztwo to ludzka aktywność seksualna między członkami rodziny lub bliskimi krewnymi. Zwykle obejmuje to aktywność seksualną między osobami będącymi w pokrewieństwie (pokrewieństwo), a czasami osobami spokrewnionymi na podstawie powinowactwa (małżeństwo lub rodzina przybrana), adopcji lub rodu. Jest to zabronione i uważane za niemoralne w większości społeczeństw i może prowadzić do zwiększonego ryzyka chorób genetycznych u dzieci w przypadku ciąży.

Wskaźnik rozwodów i stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych

Zobacz na: Zapach i atrakcyjność partnera
Dlaczego Kobiety Uprawiają Seks – Cindy Meston i David Buss
Pigułki antykoncepcyjne wpływają na gust kobiet w stosunku do mężczyzn
Atrakcyjność nie jest kwestią wyboru i świadomej decyzji – David DeAngelo
Psychologiczny sekret opisujący – jak się zakochujemy – dr Paul Dobransky
Czy temat rozwodów w manosferze jest przesadzony?
Profilaktyka w relacjach – część I | Rollo

 

Sekret striptizerek

 

Sekret striptizerek

Obnoszenie się ze swoją płodnością daje duże napiwki. Poradnik tancerki dotyczący maksymalizacji dochodów.

1 wrzesień 2007

W przeciwieństwie do swoich sióstr w królestwie zwierząt, ludzkie samice nie afiszują się otwarcie ze swoją owulacją. Ale nawet bez ludzkiej wersji jasnoróżowego tyłka pawiana, oznaki płodności wymykają się, zgodnie odkryciami w kilku dostępnych badaniach. Podświadomie kobiety ubierają się bardziej prowokacyjnie, a mężczyźni uważają je za ładniejsze, gdy nadchodzi najlepszy czas na poczęcie. Raport z Uniwersytetu w Nowym Meksyku pokazuje, że cykliczne oznaki mają konsekwencje ekonomiczne.

Psycholog Geoffrey Miller i jego koledzy wzięli pod lupę talenty w lokalnych klubach dla dżentelmenów i policzyli napiwki za tańce na kolanach. Tancerki zarabiały około 70 dolarów za godzinę w szczytowym okresie płodności, w porównaniu do około 35 dolarów podczas menstruacji i 50 dolarów pomiędzy nimi.

Aby sprawdzić, czy ruja rzeczywiście została “utracona” podczas ewolucji człowieka (jak często twierdzą badacze), zbadaliśmy wpływ cyklu owulacyjnego na zarobki z napiwków profesjonalnych tancerek pracujących w klubach dla dżentelmenów. Osiemnaście tancerek zapisywało swoje miesiączki, zmiany w pracy i zarobki z napiwków przez 60 dni na stronie internetowej badania. Analiza mieszana 296 zmian roboczych (reprezentujących około 5300 tańców na kolanach) wykazała interakcję między fazą cyklu a stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Uczestniczki normalnie tańczące zarabiały około 335 dolarów za 5-godzinną zmianę podczas rui, 260 dolarów za zmianę podczas fazy lutealnej [ostatni etap cyklu miesiączkowego] i 185 dolarów za zmianę podczas menstruacji. Z kolei uczestniczki stosujące tabletki antykoncepcyjne nie wykazywały szczytowych zarobków w okresie rui. Wyniki te stanowią pierwszy bezpośredni dowód ekonomiczny na istnienie i znaczenie rui u współczesnych ludzkich kobiet w rzeczywistym środowisku pracy. Wyniki te mają wyraźne implikacje dla ewolucji człowieka, seksualności i ekonomii.” – Źródło: Evolution and Human Behavior 28 (2007) 375 – 381; Ovulatory cycle effects on tip earnings by lap dancers: economic evidence for human estrus?

Geoffrey Miller łączy wahania płac ze zmianami w zapachu ciała, stosunku talii do bioder i rysach twarzy. Pomimo tego, że działają już na górnych granicach zalotności, twierdzi, że mogą również występować subtelne zmiany w ich zachowaniu – “jak mówią i poruszają się, gdy zachęcają klienta do zakupu tańca, i jak wykonują sam taniec”.

Kobiety stosujące pigułki antykoncepcyjne zarabiały średnio 37 dolarów (i nie miały szczytowych wyników) w porównaniu do 53 dolarów w przypadku kobiet niestosujących pigułek. Środek antykoncepcyjny wytwarza hormonalne sygnały wskazujące na wczesną ciążę, a nie kuszący cel dla niedoszłego zalotnika. Hormonalna kontrola urodzeń może prowadzić do utraty wielu tysięcy dolarów rocznie.

Badacze byli zaskoczeni, że prawie nikt w branży nie zauważył wcześniej tego wzorca. Ale jeśli jesteś kobietą w jakiejkolwiek pracy w branży usługowej, która chce zmaksymalizować swoje napiwki, Miller sugeruje zaplanowanie większej liczby zmian w fazie tuż przed owulacją: “Warto o tym wiedzieć, aby móc wykorzystać te efekty”.

Źródło: The Stripper’s Secret

Gender Difference in Brain Activation to Audio-Visual Sexual Stimulation

 

 

19:40 – szerokość pola widzenia faceci/kobiet.

26:50 – zmysł równowagi różnice kobiety/faceci.

29:28 książki kucharskie dla kobiet, ponieważ w różnej fazie cyklu miesiączkowego mają inny odbiór tego samego zapachu.

31:22 – zmysł feromonowy! a wybór partnera.

32:05 – Osoby, które nie mogą mieć ze sobą dzieci … zapach potu xd

36:13 – facet przeciętnie używa 700 słów, a kobieta 12 tysięcy. Dla faceta podstawowy sygnał to – jedno słowo dla kobiety – cztery słowa.  Jesteś zauważony gdy kobieta odpowiada 7 słowami, zaakceptowany 11przy jedenastu.

38:34 – wojna w zatoce straty gdy kobiety dowódcami czołgów  Facet ocenia sytuację na podstawie 4 szczegółów, kobieta na podstawie 11 stąd wydłużony czas reakcji.

43:20 o tworzeniu reklam pod kobiety – ma być dużo tekstu  44:20 w USA kobiety wydają 85% pieniędzy na zakupy 1:04:08 – o więźniach i o metodzie uzależniania od hazardu na zasadzie gry w3 karty.

1:06:27 prawo Gerarda waintberga – rzeczy nie zależą od nazwy ale nasz stosunek do rzeczy zależy!

1:19:50 – zmiany podczas ciąży O tym wiedzieli trenerzy… wczesna ciąża jako doping 1:29:56 – niezgodność genetyczna – po rozstaniu i zmianie partnerów – dzieci w obu nowych związkah.

1:30:44 – przyczyny niepłodności – 1. stres – przewężenie tętniczek spiralnych zasilających macicę – 2. – zatrucie rtęcią.

1:36:11 – problem cięć cesarskich – blizny na macicy po cięciu zmniejszają płodność. Problem złej pozycji porodowej na leżąco Kiedyś kobiety rodziły w kucki bo grawitacja pomagała wyjść dziecku.  A na leżąco grawitacja działająca na dziecko jest skierowana w plecy zamiast do wyjścia pochwy.  Normalny poród 1200 zł za cesarkę 20 k

1:48:07 teściowa a synowa 

1:49:40 cybernetyczna anatomia konfliktu  8 sposobów aby uniknąć konfliktu.  

1:52:12 – Panie najczęściej domyślają się rzeczy najgorszych.