Być samotną kobietą w Indiach!? 70 MILIONÓW samotnych, niezależnych kobiecych niedobitków.

Być samotną kobietą w Indiach

Podobnie jak w Chinach i niektórych częściach Zachodu, Indie przeżywają wzrost liczby samotnych kobiecych niedobitków. Prawda o samotnych kobietach jest taka, że dla jednych to wybór, dla innych ryzyko.

– Z tej strony ReplicantPhish. Witaj ponownie! Cieszę się, że po raz kolejny możesz do mnie dołączyć. Mam nadzieję, że dobrze się czujesz i miałeś miły tydzień. I mam nadzieję, że jako mężczyzna jesteś skupiony i grasz w otwarte karty. Dzisiaj mam dla ciebie ciekawy filmik. Widzieliśmy samotne kobiety z Europy, obu Ameryk, i Wielkiej Brytanii. Widzieliśmy też samotne kobiety z Chin.

„Sheng nu” [kobiece niedobitki – obraźliwy termin spopularyzowany przez Ogólnochińską Federację Kobiet, który klasyfikuje kobiety, które pozostają niezamężne w wieku dwudziestu i więcej lat]. Ale co z Bliskim Wschodem? Gdzieś musi być inaczej.

W Chinach stare panny [27+] nie są lubiane i podziwiane

Tak, w niektórych miejscach jest inaczej, poza głównymi miastami na świecie. Współczesna, wyzwolona kobieta wydaje się żyć wszędzie. I niezależnie od tego, gdzie się udasz, znajdziesz wiele dobrze sytuowanych, niezależnych, wyzwolonych kobiet. Lecz wtedy pojawia się pytanie: jakiej jakości kobietę jako mężczyzna mógłbyś zdobyć z tej grupy kobiet?

Wiele z tych kobiet nawet nie chce wyjść za mąż. Dlaczego więc jako mężczyzna miałbyś marnować na nie swój czas? Są lepsze rzeczy do roboty. Ale dość tego ględzenia. Zaczynajmy.

– W dzisiejszym odcinku naszego programu udajemy się do Indii, gdzie małżeństwo jest ważną instytucją szczególnie dla kobiet. Pojęcie samotnej kobiety było długo uważane za anomalię, ale zaczyna się to zmieniać. W tym południowoazjatyckim kraju jest obecnie więcej samotnych kobiet niż kiedykolwiek wcześniej. Jest ich tam nawet 74 miliony.

ReplicantPhish: Nawet ona była speszona tą liczbą. Dobry Boże, 74 miliony samotnych kobiet.

– Jednakże obszary te wciąż mają do czynienia z dyskryminacją i przemocą wobec kobiet. Oto relacja z naszego biura w Indiach.
– Tiara Aurora, jako młoda stażystka, przeprowadziła się do Delhi 6 lat temu. Dziś 24-latka pracuje w modnym studiu projektowym w stolicy Indii. Mieszka na swoim, uwielbia swoją pracę i to, że sama kieruje swoim życiem. Jest częścią rosnącej demografii w Indiach – samotnych kobiet.
– Moja mama na pewno nigdy nie miałaby takich możliwości. W swoim życiu musiała borykać się z wieloma problemami, a także poradzić sobie z wyjściem za mąż i posiadaniem dziecka. Ja nie muszę sobie z tym radzić.

ReplicantPhish: Wow, tylko spójrz na to. Wszystkie te zmagania związane z małżeństwem i posiadaniem dzieci. O mój Boże, jakie to straszne, jakie to straszne. To interesujące dla mężczyzny, kiedy słyszy, jak wiele nowoczesnych kobiet tak mówi i myśli w ten sposób. A potem myślisz sobie: „No to jaki to ma sens?”. Równie dobrze mógłbyś się po prostu zabawić. Jeśli masz do czynienia z dużą liczbą kobiet, które to robią i żyją w ten sposób, to jak mężczyźni mają znaleźć ewentualne żony, które mają znaleźć, aby zbudować te ewentualne, tradycyjne rodziny? Nawet jeśli to tylko niektóre kobiety, to i tak jest to duża liczba kobiet, z których być może mężczyźni muszą wybierać przyszłą partnerkę. Równie dobrze mógłbyś się po prostu zabawić.

Coraz więcej kobiet, zwłaszcza w miastach, wybiera karierę zawodową zamiast wychodzenia za mąż. W Indiach jest obecnie 74 miliony samotnych kobiet. To 12% populacji kobiet. Nigdy w historii tego kraju nie było tylu samotnych kobiet. I jest to demografia, która szybko się rozrasta. W latach 2001-2011 ich liczba wystrzeliła w górę o 39%.

ReplicantPhish: Zatem jest ich więcej w dzisiejszych czasach. Więcej kobiet zostało singielkami, w wielu przypadkach z wyboru, z powodu kariery i chęci posiadania tego niesamowitego życia. Ale co się stanie w następnych dekadach? Kto uratuje te wszystkie samotne, kobiece niedobitki?

– Nikogo to nie obchodzi.

ReplicantPhish: Tak. Dopóki to nie wy. Dopóki to nie wy. Byłoby to tożsame z dużą liczbą samotnych, starszych kobiet w przyszłości, a to dosyć przerażająca wizja.

– Oczywiście w tej grupie są też wdowy, rozwódki i kobiety, które zostały porzucone przez swoich mężów.
– Jak się macie?
– Dobrze.
– Chcecie się napić?
– Tiara cieszy się wolnością, która wynika z życia w pojedynkę.

40, koty, wino i psychotropy

ReplicantPhish: O, tak. Lepiej się napijcie. Lepiej się napijcie. To powszechne wśród wielu młodych kobiet, co oczywiście nie jest problemem. Wiadomo, że młodzi ludzie mogą pić i dobrze się bawić. Ale kiedy to się kończy w przypadku wielu kobiet? Czy kobiety magicznie objawiają się i zmieniają się w swojskie kobiety typu gospodyni domowa?

– Serio, to jakieś bzdury.

ReplicantPhish: Nie, nie robią tego. Nie, wiele z nich tego nie robi. Niektóre udają, ale wiele z nich chce po prostu dalej żyć dobrym życiem, co jest dobre, o ile nie oczekują kapitana, który uratuje je pod koniec tej zabawy. Powodzenia.

– Nawet jak się powie rodzinie, to trzeba wrócić do domu i pokazać im, że się coś zrobiło, żeby w pewnym sensie udowodnić, że jestem w stanie stanąć na własnych nogach.
– Jest to coś nowego, ale przynajmniej w moich najbliższych kręgach każdy jest bardzo skupiony na swojej karierze. I wiem, że każdy będzie o to walczył.
– Nawet kobiety, z którymi rozmawiałam, a które może nie pochodzą z mojego środowiska, mają poczucie, że powoli wkrada się ten pogląd, że one również mają wpływ na swoją rodzinę i na wybór kariery.
– Małżeństwo nie jest już centralnym elementem życia młodych kobiet, przynajmniej w dużych miastach. W tych kręgach kobiety wychodzą za mąż później. A rozwód jest znacznie mniejszym tabu niż kiedyś.

ReplicantPhish: To dzieje się w Indiach, ale tak samo jest w wielu współczesnych krajach zachodnich, prawda? To ta sama rzecz. Niewiele się różni. Tak, różni ludzie, ale styl życia podobny, prawda? Kultura przygodnego seksu, która może wystarczać wielu kobietom aż do momentu, gdy, zderzą się ze ścianą, a w niektórych przypadkach ją przebiją. Czy możemy zatem powiedzieć, że w przyszłości Indie mogą okazać się takie jak Chiny lub inne części Zachodu, gdzie starsi ludzie muszą iść na rynek, aby spróbować wydać za mąż swoje młodsze potomstwo, ich nowoczesne, młode potomstwo?

– Wraz z tą zmianą w indyjskim społeczeństwie, samotne kobiety stają się konsumentami na własnych prawach. I wywierają nacisk na marki, aby zmieniły sposób, w jaki reklamują swoje produkty kobietom.
– Personalizujemy dla ciebie technologię.
– Naprawdę?
– Podczas gdy reklamy pokazujące kobiety wykonujące obowiązki w domu (…)

ReplicantPhish: O, tak, biegnijcie. O, tak, wstrząśnij nimi. Bądźmy poważni.

– (…) wciąż istnieją, to firmy zwracają uwagę na nową kategorię konsumentów. Stan wolny jest sposobem dla kobiet, aby zaznaczyć swoją pozycję, przekonania(…)

ReplicantPhish: Dobra. Cóż, przepraszam tę kobietę. Przez chwilę myślałem, że to koleś.

– Autorka z Delhi, Rosalyn Demello, która pisze również cotygodniową rubrykę na tematy feministyczne.

ReplicantPhish: Ok, to dlatego, że jest feministką. Teraz rozumiem.

– Sądzę, że wiele kobiet nie mówi sobie: „Będę samotną kobietą”.

ReplicantPhish: „Sheng nu [kobiece niedobitki/resztki]”. Tak, niektóre kobiety nie mają wyboru w tej kwestii. Nawet jeśli może zdobyć mężczyznę i przebywać w jego towarzystwie, to nie znaczy, że on z nią zostanie. W przypadku wielu kobiet smutne jest to, że mogą zdobyć mężczyznę, ale szkopuł tkwi w tym czy kobieta może sprawić, że on z nią zostanie. Czy z nią zostanie? To nie jest zabawne. To nie jest zabawne. Ale nie dziwię się, że ta kobieta jest feministką i pisze książki o feminizmie. Obraz już sam się maluje.

– Uważam, że wiele kobiet przeprowadza się do innych miast, co jest formą ucieczki, sposobem na odejście od dominującej, patriarchalnej struktury rodziny.

ReplicantPhish: Och, nie, patriarchat. Mężczyzna u władzy. O, nie. O, nie. Już wcześniej podkreślałem, że dobrą rzeczą jeśli chodzi o obecność ojców w domu jest to, że w przeszłości i być może w niektórych przypadkach w czasach współczesnych, ojcowie musieli oceniać mężczyzn, z którymi umawiała się ich córka. Nie w czasach współczesnych. Kobiety teraz chcą po prostu uciec i wyrwać się na wolność.

– Tak jak kobieta.
– Tak. Zachować swoją bardzo mokrą cipę [WAP] na rynku w każdej części świata, jak gdyby kobiety miały znaczenie. Tak, jestem po prostu cwany.
– Przynajmniej w anonimowości miasta można żyć samotnie i niezależnie, i nie trzeba tak naprawdę stawić czoła gniewowi publicznego osądu.

ReplicantPhish: Tak. Baw się tak dobrze jak chcesz jako kobieta. Tak, tak. Oczywiście. Dlaczego nie?

– To zupełnie inna kwestia, kiedy wracasz do domu, do konserwatywnego środowiska, z którego pochodzisz.
– Życie jest o wiele trudniejsze dla 44 milionów samotnych kobiet, które żyją (…)

ReplicantPhish: To taka sama sytuacja, jak w przypadku filmu o samotnych kobietach z Chin. Kobiety opuszczą małe obszary rolnicze. Pojadą do miast, a potem zostaną kim?

– Odpowiednią tkaniną do mycia podłogi.
– Bezmyślnymi dziewczynami z miasta? Miejskimi dziewczynami? Ta nazwa – miejskie dziewczyny – ma teraz więcej sensu. Opuszczają ciche, spokojne miejsca i udają się tam, gdzie mogą uwolnić swoją bardzo mokrą cipę [WAP]. Tak. Daj jej ujście.
– Wdowy, porzucone żony i niezamężne kobiety są wykluczane społecznie. A rozwód jest piętnowany.
– To motocykl mojego męża. Mój szwagier go zniszczył. Spalił dużo ubrań i zniszczył też łóżka.

ReplicantPhish: Facet ma problemy. Coś z nim nie tak.

– Rajwinder Kaur mieszka w Pendżabie. Jej szwagier chciał się z nią ożenić po tym, jak jej mąż zginął w wypadku drogowym (…)

ReplicantPhish: To trochę dziwne. Nie żenisz się z kobietą swojego brata. Nie robi się tak.

– (…) żeby przejąć jego majątek.

ReplicantPhish: Och, żeby zagarnąć jego majątek. Rozumiem. Więc przede wszystkim chciał przejąć jego majątek. Nie zależało mu na tej kobiecie. Chciał po prostu dostać dom. Tak, to ma sens. Ale bądźmy poważni. To żadna wymówka, żeby zniszczyć motocykl. Dajcie spokój. Zniszczył motocykl.

– Kiedy odmówiła, stała się obiektem jego gniewu.
– To społeczeństwo nie jest stworzone dla samotnych kobiet. Bycie samotną kobietą jest przerażające. Ludzie wymyślają różne historie na mój temat i torturują mnie emocjonalnie. To bardzo trudne do zniesienia. Jestem zdecydowana stanąć na własnych nogach, aby zadbać o swoje potrzeby i nigdy nie błagam o pieniądze.
– Ekal Nari Shakti Sangathan pomaga kobietom takim jak Rajvinder zrozumieć ich prawa, uzyskać dostęp do rządowych programów pomocowych i walczyć ze staroświeckimi zwyczajami społecznymi.

ReplicantPhish: No dobra, więc to jest druga strona tego spektrum, gdzie kobiety cierpią, ale nadal są to kobiety z ich uprawnieniami i prawami. Jednak nie są to wyzwolone, nowoczesne Koreanki.

Nie, nie. To kobiety należące do niższej klasy, biedniejsze kobiety, które cierpią. To ciekawa perspektywa. Ale przynajmniej te kobiety mogą uzyskać dostęp do pomocy rządowej. Bo to nie tak, że kobiety kiedykolwiek będą nadużywać pomocy, którą dostają od rządu. Proszę was. Dajcie spokój. Kobiety takie nie są.

– Bóg nas ochroni…
– Szczególnie te żyjące na obszarach wiejskich nie są świadome żadnych praw. I nie wyrażają swojego bólu. My w zasadzie upodmiotowiamy je, aby uświadomić im, że to nie jest koniec ich życia.
– Kobiety spotykają się raz w miesiącu, aby przedyskutować strategie lobbowania w rządzie na rzecz lepszej polityki socjalnej. Tworzą też nieformalną sieć wsparcia dla siebie nawzajem.

ReplicantPhish: Czy to samo istnieje w przypadku starszych mężczyzn?

– Nikogo to nie obchodzi.

ReplicantPhish: Jako, że są to starsze kobiety, to nie miałyby małych dzieci. Dajcie spokój. Te kobiety nie potrzebują pomocy w takim stopniu, w jakim potrzebowałyby jej dla swoich małych dzieci. Nie. Te kobiety miałyby już dorosłe dzieci, gdyby je miały. Czy mężczyźni też dostaliby tego rodzaju pomoc? Czy mężczyźni w Indiach ją dostają? Wiem, że nie. Nie do tego stopnia, bo na Zachodzie jest tak samo. Mężczyźni na Zachodzie też jej nie dostają. Jako mężczyźni musimy jedynie im tego zazdrościć, puszczać to w niepamięć i po prostu żyć. Mężczyźni, dlatego mówię wam po raz kolejny, żebyście skupili się na swoich staraniach, żebyście mogli zbudować dla siebie życie, żebyście nigdy nie potrzebowali zasiłku. Bo i tak nie ma zbyt wielu zasiłków dla mężczyzn. Więc w pewnym sensie nie masz wyboru. Mężczyzno, nie rozpraszaj się, pozostań skupiony na swoich staraniach.

– Byłyśmy zdane na siebie. Kiedyś bałyśmy się tego, co powiedzą inni ludzie. Lecz teraz nie jesteśmy same. Mamy wsparcie setek innych kobiet.

ReplicantPhish: Wzmocnienie pozycji. Upodmiotowienie. Wszędzie wyzwolone kobiety.

– Przepaść między wsią a miastem nie może być bardziej wyraźna. Podczas gdy jedne rozkoszują się swoją samotnością, inne cierpią z tego powodu.

ReplicantPhish: Dokładnie o to mi chodzi. To nie działa tak samo dla każdego, prawda?

– Lecz jest miejsce na nadzieję.

W 2016 roku rząd Indii po raz pierwszy opracował politykę, która ma pomóc samotnym kobietom pokonać społeczne i instytucjonalne przeszkody.

– Teraz oddajmy głos Christopherowi Gilmore’owi, który jest wyższym rangą…

– Milcz, głupcze!

ReplicantPhish: Na całym świecie dzieje się wiele złych rzeczy. Tak, mamy dwie strony spektrum: kobiety, którym bycie singielką jest na rękę i takie, którym to przeszkadza. Ale widzisz, to dowodzi kilku rzeczy: braku ochrony, której kobiety doświadczają nie mając mężczyzny w swoim życiu, a także tego, jak zniechęcająco puste jest życie wielu starszych kobiet, które nie posiadają mężczyzny w swoim życiu. Tak więc dla wielu z tych młodszych kobiet ta przyszła pustka, życie bez mężczyzny, bez ochrony, bez opieki, może być czymś, z czym wszystkie muszą się zmierzyć. Tylko nie bądź jednym z mężczyzn, których pociągną ze sobą.

Dobrze mówi! Potępiajmy to jako mężczyźni.

Innymi słowy: skup się, obserwuj, pamiętaj, że świat jest twój. Życzę miłego dnia.

 

Być samotną kobietą w Indiach!? 70 MILIONÓW samotnych, niezależnych kobiecych niedobitków.

 

 

 

 

40 Mihir Kulkarni

Just to give some more context as an Indian man:

  1. Back in 2014 when the metoo movement was rising, the number of false rape accusations in New Delhi alone was above 53%, and these were just the cases that were recognised as false cases. There were many more cases that were unrecognised as false accusations, so the actual number is much, much higher. This was 7 years ago, and in just one city, so I can’t even imagine the number of false cases now
  2. There was a popular case called the “Rothak sisters movement” several years ago, where these two sisters beat an innocent man with their belts and sticks. The media actually encouraged these actions without any regard to the man’s motives or innocence. They called the girls as heroes, while the man was publicly shamed for something he didn’t do. The case was recently brought up again in the Supreme Court, but was dismissed immediately because it was “too old and irrelevant”
  3. The male suicide rate in India is almost twice as high compared to the female suicide rate, and no one seems to care about this. In fact, men’s mental health is not a subject that’s even talked about, and stuff like gay marriages and transsexualism is frowned upon, even today.
  4. In 2018, the 12th grade topper of the central board exams was a girl, and the media went out of their way to praise her. What they failed to mention was that the topper of the JEE entrance exams for IIT(a much more difficult exam, which is an essential entrance exam for engineering students) was a boy, and they didn’t give him any credit whatsoever. The central board exam has no relevance except for passing, and yet the girl gets all the praise.
  5. Men are publicly beaten, castrated and raped on the streets in more rural areas for something as simple as loving a girl of a different caste or religion.
  6. Reservation criteria for Colleges are absolute bullshit. If you belong to a “lower caste” you have seats reserved for you. Girls also have more reservations than boys, and the entrance exams involve rote memorization, rather than actual intelligence and skill sets. A general category male student will have to work 4 times as hard and pay much more money to get a seat that a reservation category student can get with minimal studies and money.