Badanie Korpusu Piechoty Morskiej: Jednostki bojowe złożone wyłącznie z mężczyzn osiągają lepsze wyniki niż jednostki mieszane

10 wrzesień 2015

Jednostki bojowe złożone wyłącznie z mężczyzn osiągają lepsze wyniki niż jednostki mieszane

Trwające rok badanie Korpusu Piechoty Morskiej próbujące zrozumieć, jak integracja płci wpłynie na gotowość bojową, wykazało, że jednostki całkowicie męskie były szybsze, bardziej zabójcze i zdolne do ewakuacji ofiar w krótszym czasie.

W sumie, zgodnie z podsumowaniem badania, oddziały całkowicie męskie wypadły lepiej niż grupy mieszane w 69 procentach ocenianych zadań.

Tom Bowman z NPR omówił ten raport dla Newscast:

“Piechota morska [marines] stworzyla batalion złożony ze 100 kobiet i 300 mężczyzn-ochotników. W ciągu ostatniego roku szkolili się w Północnej Karolinie i Kalifornii, biorąc udział w realistycznych ćwiczeniach bojowych.

“Całkowicie męskie oddziały, jak wykazało badanie, działały lepiej niż jednostki mieszane pod względem płci. Mężczyźni byli bardziej dokładni w trafianiu w cele, szybsi w pokonywaniu przeszkód, lepsi w unikaniu obrażeń.

“Badanie piechoty morskiej mówi, że jego głównym celem jest maksymalna skuteczność bojowa, ponieważ oznacza to mniej ofiar. Piechota morska nie powiedziała, czy wyniki badania skłonią ich do poproszenia o zwolnienie z obowiązku, który zabrania kobietom wykonywania zadań w walce naziemnej.

“Sekretarz obrony Ash Carter powiedział, że ma nadzieję na otwarcie wszystkich stanowisk bojowych dla kobiet”.

Pentagon zniósł zakaz zabraniający kobietom służyć w walce w styczniu 2013 roku. Pytanie od tego czasu dotyczyło tego, czy wojsko może udostępnić te miejsca pracy bez obniżania standardów.

Oto kilka kluczowych wniosków z podsumowania badania:

Szybkość

Szybkość: Oddziały całkowicie męskie, niezależnie od szczegółowych norm fizycznych dla piechoty, były szybsze niż oddziały zintegrowane pod względem płci w każdym ruchu taktycznym. Różnice były wyraźniejsze w specjalnościach piechoty z obsługą broni, które przenosiły ładunek szturmowy plus dodatkowy ciężar broni i amunicji obsługiwanej przez załogę.

Zabójczość/śmiercionośność:

Śmiertelność: W pełni męskie oddziały piechoty 0311 (strzelcy) miały lepszą celność w porównaniu z oddziałami zintegrowanymi pod względem płci. Istniała zauważalna różnica między płciami dla każdego systemu broni (tj. M4, M27 i M203) w oddziałach 0311, z wyjątkiem prawdopodobieństwa trafienia i chybionych strzałów z M4.

Obrażenia:

Zdrowie i dobrostan piechurów

Oprócz sprawności odnotowano dowody na wyższy wskaźnik urazów u kobiet w porównaniu z mężczyznami wykonującymi te same zadania taktyczne. Dobrze udokumentowana porównywalna niekorzystna sytuacja w zakresie siły górnej i dolnej części ciała skutkowała wyższym poziomem zmęczenia u większości kobiet, co przyczyniło się do częstszego występowania urazów [kontuzji] związanych z przeciążeniem, takich jak złamania kości. Badania z różnych amerykańskich i sojuszniczych badań wojskowych ujawniają, że dwa podstawowe czynniki związane są z sukcesem w zadaniach związanych z ruchem z obciążeniem
1) beztłuszczowa masa ciała i
2) bezwzględny pułap tlenowy – V02 Max.
Wyniki oceny fizjologicznej mężczyzn i kobiet z GCEITF przeprowadzonej przez Laboratorium Badań Nerwowo-Mięśniowych Uniwersytetu w Pittsburgu obejmują:

 

A oto kilka surowych liczb, które pomagają wyjaśnić różne fizjologie:

Skład ciała: Mężczyźni ważący średnio 80kg, z 20% tłuszczu w ciele: kobiety ważące średnio 65kg, z 24% tłuszczu w ciele.

Moc anaerobowa: Kobiety posiadały 15% mniej mocy niż mężczyźni; górny 25 percentyl kobiet pokrywa się z dolnym 25 percentylem dla mężczyzn

Wydolność anaerobowa: Kobiety posiadały 15% mniejszą wydolność; żeński górny 10 percentyl pokrywa się z dolnym 50 percentylem mężczyzn

Wydolność tlenowa/Pułap tlenowy (V02Max): Kobiety miały 10% mniejszą wydolność; żeński górny 10. percentyl pokrywa się z dolnym 50. percentylem mężczyzn.

– W ramach badań przeprowadzonych w batalionie szkoleniowym piechoty, kobiety przechodzące szkolenie podstawowe doznały ponad sześciokrotnie więcej urazów niż mężczyźni.

– 27% urazów u kobiet przypisano zadaniom przemieszczania się z obciążeniem, w porównaniu do 13% u ich męskich odpowiedników, przenoszących podobne obciążenie.

– W trakcie oceny GCEITF wskaźnik urazów układu mięśniowo-szkieletowego wyniósł 40,5% dla kobiet w porównaniu z 18,8% dla mężczyzn.

– Z 21 urazów utraconych w czasie, poniesionych przez piechurów [marines] płci żeńskiej, 19 było urazami kończyn dolnych, a 16 wystąpiło podczas zadania przemieszczania z obciążeniem.

Oczywiście, wiadomość ta pojawia się zaledwie kilka tygodni po tym, jak dwie kobiety-żołnierze ukończyły Szkołę Rangersów w Fort Benning, w stanie Georgia. Jak donosiliśmy, jest to wyczerpujący kurs, który “kładzie nacisk na siłę fizyczną i wytrzymałość”.

Starszy kapral Julia Carroll (z lewej) i Paula Pineda podnoszą "Carla" - ważącego 220 funtów manekina - podczas szkolenia w marcu w Kalifornii. Kobiety z piechoty morskiej ukończyły miesiące szkoleń i teraz czekają na odpowiedź, czy będą mogły służyć w rolach bojowych.

Starszy kapral Julia Carroll (z lewej) i Paula Pineda podnoszą “Carla” – ważącego 220 funtów manekina – podczas szkolenia w marcu w Kalifornii. Kobiety z piechoty morskiej ukończyły miesiące szkoleń i teraz czekają na odpowiedź, czy będą mogły służyć w rolach bojowych.

 

Podsumowanie badań Korpusu Piechoty Morskiej cytuje raport z 1992 roku z prezydenckiej komisji ds. przydziału kobiet w siłach zbrojnych. To był ostatni raz, kiedy rząd badał wpływ integracji płci na jednostki walki lądowej.

Według tej komisji, wygranie wojny to czasem “tylko kwestia centymetrów”.

Wówczas komisja stwierdziła: “niepotrzebne rozproszenie lub jakiekolwiek rozcieńczenie skuteczności bojowej stawia misję i życie w niebezpieczeństwie. Ryzykowanie życia jednostki wojskowej w walce w celu zapewnienia możliwości kariery lub dostosowania się do osobistych pragnień lub interesów jednostki, lub grupy jednostek, jest czymś więcej niż złym osądem wojskowym. Jest to moralnie złe.”

Źródło: Marine Corps Study: All-Male Combat Units Performed Better Than Mixed Units

Zobacz na: Kobiety w policji i problemy z tym związane
Kobieta vs Mężczyzna – rekruci SAS: Kto wygra
Eksperyment Beara Gryllsa, który uwypukla kobiecą naturę

 

„…kiedy ta pierwsza dziewczyna się pojawi, po tym jak już trochę pobędzie i zaczniesz o niej zapominać, często zasugeruje, żeby następnym razem zmienić kryteria wyzwania, aby były “łatwiejsze”, “prostsze” i “bardziej zabawne i sprawiedliwe dla wszystkich”…

Ustawienie poprzeczki niżej oznacza po prostu rezygnację z indywidualnego osiągnięcia na rzecz konsensusu i “zabawy”.  I zanim się obejrzysz, w Piaskownicy pojawia się kolejna dziewczyna.  I właśnie wtedy zaczynają się kłopoty…

Ułatwienie wejścia i warunków do grupy może być faktycznie “zabawniejsze i bardziej sprawiedliwe”, nawet dla chłopców – ale nie zbudujesz mostu” – Męska matryca społeczna: powrót do piaskownicy – Ian Ironwood

 

 

Istnieje czynnik z powodu którego żadna kobieta nigdy nie zdobyła najwyższego odznaczenia naszego narodu za męstwo - Phyllis Schlafly

„Istnieje czynnik z powodu którego żadna kobieta nigdy nie zdobyła najwyższego odznaczenia naszego narodu za męstwo. Medal Honoru uznaje gotowość do szarży w kierunku niebezpieczeństwa, do poszukiwania i usuwania zagrożenia, podczas gdy wszyscy inni uciekają” – Phyllis Schlafly, Women Still Don’t Belong in Combat, 26 sierpień 2015