Bycie towarzyskim to umiejętność – Robert Greene
Robert Greene: Najważniejsze w budowaniu tej umiejętności sprowadza się do bardzo prostej rzeczy. Jedna zmiana natychmiast pozwoli ci rozwinąć swoje umiejętności społeczne, a jest nią poziom pożądania.
W jaki sposób rozwijam swoje umiejętności społeczne?
Zacznę od tego, że należy sobie uświadomić, jak bardzo istotne są umiejętności społeczne. 95 proc. naszego życia poświęcamy na interakcjach międzyludzkich, a które mają olbrzymi wpływ na nasze emocje, samopoczucie, zdrowie, prawda? Co ciekawe, nie postrzegamy tych interakcji w kategoriach wyuczonej umiejętności. Niestety.
Gdy się głębiej zastanowisz na tym, pewnie potraktujesz to zbywająco. Pomyślisz sobie, że jest to coś naturalnego, że nie musisz niczego się uczyć czy ćwiczyć.
Idę w świat i wchodzę w interakcje tak, jak najlepiej potrafię. Nie traktujesz tego w kategoriach umiejętności takich ja gra na pianinie czy szachy, czy rzucanie do kosza, ot, to część bycia człowiekiem. Otóż nie, to jest umiejętność, umiejętność, którą należy rozwijać.
Obecnie, gdy tak dużo czasu spędzamy w świecie wirtualnym, umiejętność ta zaczyna zanikać, gdyż jest to umiejętność wymagająca wchodzenia w interakcje z ludźmi.
Jeśli chcesz zostać bardzo dobrym koszykarzem, nie będziesz oglądał na YouTubie filmików z nieodżałowanym Kobe Bryantem w akcji. To droga donikąd. Wyjdź z domu i ćwicz rzuty do kosza dniami i nocami. Spędzanie czasu przed durnym smartfonem nie pozwoli ci rozwinąć umiejętności społecznych.
Musisz iść do baru by poznać mężczyznę czy kobietę, musisz wyjść do ludzi, wchodzić z nimi w interakcje, więcej i więcej, wyjść ze świata wirtualnego.
Najważniejszym jest uświadomić sobie, że to jest umiejętność i to taka, która bardzo ułatwi ci życie. A to dlatego, że w życiu osobistym pozwoli ci budować wartościowe związki, bez tych wszystkich kłótni itd., będziesz potrafił wybrać właściwego partnera czy partnerkę i będziesz w stanie obcować z nim czy nią w sensowny sposób.
W pracy, gdzie bezustannie są jakieś konflikty czy napięcia, zamiast roztrząsać, dlaczego ta czy tamta osoba to czy tamto powiedziała, będziesz w stanie zapomnieć o całej tej dramie, uwolnisz swój umysł od tych myśli. Dlatego jest to ważna umiejętność.
Kiedy mówię „nie”, czuję się winny – dr Manuel J. Smith
Koniec bycia Miłym Gościem! – dr Robert Glover | Sprawdzony plan na zdobycie tego, czego chcesz w miłości, seksie i życiu
Najważniejsze w budowaniu tej umiejętności sprowadza się do bardzo prostej rzeczy. Jedna zmiana natychmiast pozwoli ci ci rozwinąć swoje umiejętność społeczne, a jest nią poziom pożądania.
Co przez to rozumiem? Gdy wchodzisz z inną osobą w interakcję, w kawiarni, barze, pracy czy w domu, najczęściej połowicznie słuchasz swojego rozmówcę, poświęcasz drugiej osobie 30 proc. 25 proc., może jeszcze mniej uwagi. Gapisz się w telefon, myślisz o swoich sprawach, roztrząsasz swoją przeszłość, czasami to co druga osoba mówi aktywuje epizody z twojej przeszłości. Tylko ty, ty, i ty. Dlaczego? Powód jest taki oto, że bardziej skupiasz się na sobie, niż na innych.
Jesteś bardziej zaabsorbowany własnymi problemami, własnymi pomysłami, doświadczeniami, niż tymi innych osób. Ważne, by zrozumieć, że człowiek z natury dąży do rzeczy przyjemnych i unika rzeczy bolesnych.
Gdy tylko myślimy o samych sobie, o naszym ego, naszych doświadczeniach, jako czymś przyjemnym, jako że jesteśmy narcystyczni, a każdy człowiek jest narcyzem, wtedy nigdy nie będziemy w stanie skierować uwagi na innych ludzi.
Chciałbym, abyście zrobili coś dokładnie odwrotnego – zamiast zanurzać się we własnych myślach, doświadczeniach, pomysłach, bo to w istocie kompletna nuda, powtarzalność, sprawia cierpienie. To samo każdego dnia, te same problemy, te same pokusy, te same kompleksy, lęki. Pytam zatem, czy chciałbyś udać się w podróż od obcego kraju, w którym wszystko jest takie same jak w miejscu, którym mieszkasz? Nie. Musisz wyjść poza swoją osobę.
Cierpienie to skupianie się na sobie, a przyjemność to skupianie się na innych, na ich historiach, ich doświadczeniach, ich życiu. Gdy jutro udasz się do sklepu, do działu mięsnego – sam często to praktykowałem – zamiast koncentrować się na sobie, na swoim życiu, skupię uwagę na osobie cię obsługującej, postaraj się wczuć w ich życie, co przeżyła ta osoba, jaką ma rodzinę. Jaka jest jej historia. Może porozmawiaj z nią trochę o tym, ponieważ cię to interesuje.
Ludzi potrafią być niezwykli [dziwni], są jak film, mają swoje fantazje, marzenia, doświadczenia które są inne niż twoje. Jeśli zainteresujesz się innymi ludźmi, wszystko się zmieni. Zaczniesz szukać więcej takich interakcji. Kiedy poznasz kogoś w kawiarni, nie gap się w telefon, nie trać na to czasu, nie skupiaj się na swoich myślach, lecz zastanów się, kim jest ta druga osoba, jak wyglądało jej dzieciństwo, zastanów się, jak to jest być tą osobą, żyć jej życiem.
Gdy staniesz się osobą interesującą się innymi ludźmi, będziesz w ten sposób się z innymi komunikował, kierując się myślą, jak to jest być tą osobą, ludzie będą tobą oczarowani, będą cię uwielbiać.
To jest bardzo silna, uwodząca moc. Takie podejście nauczy cię mnóstwo rzeczy o ludziach. Pozwoli ci wyćwiczyć sobie tę umiejętność i da szansę na ciągłe jej doskonalenie. Odniesiesz dzięki niej wielki sukces społeczny.
Skupianie się na sobie jest główną przeszkodą ku budowaniu umiejętności społecznych.
Mógłbym do utraty tchu opowiadać, o tym, jak ważne jest unikanie zapatrzenia się w sobie, ale kluczową sprawą jest przekonanie siebie, że inne osoby są znacznie ciekawsze od ciebie. Nie ważne jak się do tego przekonasz, to pozwoli ci to wynieść swoje umiejętności społeczne na wyższy poziom.
Zobacz na: Nie chcesz być naturalny w stosunku do kobiet
System Operacyjny Umysłu – ROZDZIAŁ III: Cztery proste rozwiązania na każdy problem psychiki i biznesu
Cykl Obserwuj, Zorientuj, Zdecyduj i Działaj [O.O.D.A. Loop]
Patologia pokoleniowa: Narcyzm to nie wielkość [wspaniałość]
Bycie towarzyskim to umiejętność [do rozwijania] – Robert Greene
https://rumble.com/v5x7p6e-bycie-towarzyskim.html
Ludzie zaczynają się zmieniać w czterech różnych sytuacjach.
Ludzie zmieniają się, gdy są wystarczająco zranieni.
Kiedy widzą wystarczająco dużo, że są do tego zainspirowani.
Kiedy nauczą się wystarczająco dużo, że chcą, i kiedy otrzymają wystarczająco dużo, że są w stanie.
To są cztery okresy, w których ludzie się zmieniają.
Najnowsze komentarze