Amerykańskie siły powietrzne szukały spray’u, który zmieniałby wroga w geja – bomba gejowska
„Kochaj, a nie walcz [Make love not war]” może być nieprzemijającym sloganem antywojennych aktywistów, ale w 1994 roku amerykańskie siły powietrzne stworzyły własną wariację na temat tej filozofii.
Co by było, gdyby udało się uwolnić substancję chemiczną, która sprawiłaby, że żołnierze armii przeciwnej myśleliby bardziej o fizycznych atrybutach swoich towarzyszy broni niż o zagrożeniu stwarzanym przez wroga? I tak narodziła się „bomba gejowska”. Dokumenty udostępnione organizacji zajmującej się bronią biologiczną w Austin w Teksasie potwierdzają, że amerykańskie wojsko rzeczywiście badało ten pomysł. Został on zawarty w CD-Romie wyprodukowanym przez amerykańskie wojsko w 2000 roku i przedłożonym Narodowej Akademii Nauk w 2002 roku. Dokumenty pokazują, że zażądano 7,5 miliona dolarów na opracowanie tej broni.
Dokumenty udostępnione Sunshine Project na podstawie wniosku o wolności do dostępu do informacji zatytułowanego „Harassing, Annoying and Bad Guy Identifying Chemicals” zawierają kilka propozycji wojskowego wykorzystania chemikaliów, które mogłyby być rozpylane na pozycje wroga. „Jednym z niesmacznych, ale nieśmiercionośnych przykładów byłyby silne afrodyzjaki, zwłaszcza jeśli substancja chemiczna powodowałaby również zachowania homoseksualne” – czytamy w propozycji z Laboratorium Wright Sił Powietrznych w Dayton w stanie Ohio.
Pentagon nie zaprzeczył, że propozycja została złożona: „Departament obrony jest zaangażowany w identyfikację, badania i rozwój nieśmiercionośnej broni, która będzie wspierać naszych mężczyzn i kobiety w mundurach”.
Aaron Belkin, dyrektor Centrum Michaela Palma na Uniwersytecie Kalifornijskim, które bada kwestię gejów w wojsku, powiedział: „Pomysł, że można poddać kogoś działaniu aerozolu i zmienić jego zachowanie seksualne jest niedorzeczny”.
Źródło: Air force looked at spray to turn enemy gay
Bomba gejowska i autorzy BMJ zdobywają nagrody
Nowatorska broń badana przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zdobyła tegoroczną pokojową nagrodę Ig Nobla [humorystyczny odpowiednik]. Nagrody Ig Nobel, przyznawane za naukę, która „najpierw rozśmiesza, a potem zmusza do myślenia”, zostały wręczone odbiorcom z pięciu kontynentów przez sześciu laureatów prawdziwej nagrody Nobla w zeszłym tygodniu na Uniwersytecie Harvarda.
Niezwykła broń, potwierdzona przez źródła Pentagonu, to „bomba gejowska” (http://blog.washingtonpost.com/offbeat, 12 czerwca, „Sunshine project uncovers US military »gay bomb«”). Projekt, który według urzędników został porzucony, miał na celu opracowanie urządzenia uwalniającego nieokreślone hormony, które mogłyby być wchłaniane przez skórę lub płuca, obezwładniając w ten sposób żołnierzy, którzy – zgodnie z planem – byliby zbyt zajęci obściskiwaniem się w homoseksualnej ekstazie, by tracić czas na podkładanie przydrożnych bomb.
Pentagon nie odpowiedział na zapytania BMJ dotyczące możliwych przyszłych planów inicjatywy „Kochaj, a nie walcz [make love not war]”.
Brian Witcombe, konsultant radiolog z Gloucester, zdobył tegoroczną nagrodę Ig Nobla w dziedzinie medycyny za swój artykuł w BMJ „Sword swallowing and its side effects”. Dr Witcombe powiedział: „Interesowałem się zaburzeniami połykania”.
Przyjął nagrodę wspólnie ze swoim współautorem, Danem Meyerem, połykaczem mieczy z Antiochii w stanie Tennessee, który połknął 60-centymetrowy miecz przed zdumioną publicznością podczas ceremonii. Dr Witcombe powiedział, że był zaskoczony, że połykacze mieczy używają prawdziwych mieczy, a nie sztuczek. „Ćwiczą swoje rzemiosło nawet kilkanaście razy dziennie” – powiedział. „Zaczynają od igieł do robienia na drutach i wieszaków”.
Nagrodę w dziedzinie biologii otrzymała Johanna van Bronswijk z Uniwersytetu Technologicznego w Eindhoven w Holandii za przeprowadzenie spisu „wszystkich roztoczy, owadów, pająków, pseudoskorpionów, skorupiaków, bakterii, glonów, paproci i grzybów, z którymi dzielimy nasze łóżka każdej nocy”. Profesor Bronswijk ujawniła publiczności, że jej zainteresowanie pluskwami zaczęło się około 30 lat temu, kiedy była studentką i po raz pierwszy odkryła, że „nigdy nie śpi się samemu”.
Medykamnt na zaburzenia erekcji sildenafil (Viagra) po raz pierwszy pojawił się na tegorocznej ceremonii Ig Nobel. Patricia Agostino i jej koledzy z Departamentu Nauki i Technologii na Universidad Nacional de Quilmes w Argentynie odkryli, że syldenafil może łagodzić objawy związane z jet lagiem [zespół nagłej zmiany strefy czasowej] u chomików. Kolega dr Agostino, Diego Golombek, przyjął nagrodę. W wywiadzie dla BMJ odpowiedział on na obawy, że skutki uboczne leku związane z erekcją mogą prowadzić pilotów do sięgania po niewłaściwy drążek sterowniczy. Dr Golombek powiedział, że chociaż jego zespół nie przeprowadził jeszcze badań klinicznych na ludziach, uważa, że sildenafil może zwiększyć bezpieczeństwo w powietrzu, a nie je pogorszyć, ponieważ lek „przyspiesza produkcję cyklicznego GMP [guanozyno-5′-monofosforan], umożliwiając szybsze ponowne dopasowanie rytmów dobowych”, dzięki czemu piloci nie będą odczuwać jet lagu.
Źródło: Gay bomb and BMJ authors win prizes
Zobacz na: Zatrucie rtęcią sprawia, że ptaki przejawiają homoseksualne zachowania. – Christine Dell’Amore
Queerowa polityka Michela Foucaulta
Najnowsze komentarze