Wywiad Larry’ego Kinga z Carrie Prejean

Tło: Carrie Prejean była Miss Kalifornii wystąpiła w środę 11 listopada 2009 w krótkim, ale interesującym programie Larry King Live, w którym odmówiła odpowiedzi otwarcie homoseksualnemu rozmówcy i zagroziła odejściem z programu, po tym jak King zadał jej pytanie, dlaczego ona i organizatorzy konkursu Miss Kalifornii niedawno zawarli ugodę. Pytanie było dla niej kłopotliwe, bo źródłem tej sądowej potyczki było lesbijskie erotyczne wideo które nagrała w wieku 17 lat i wysłała chłopakowi, o czym rozmawiała dzień wcześniej w programie „Today” stacji NBC. Kontrowersyjna królowa piękności pozwała organizatora konkursu po tym, jak została pozbawiona tytułu. Przedstawiciele konkursu złożyli pozew wzajemny, domagając się pieniędzy, które pożyczyli jej na implanty piersi.

Wywiad Larry'ego Kinga z Carrie Prejean 

Larry King: Wracamy do naszego gościa, Carrie Prejean, autorki książki “Still Standing”, dostępnej w sklepach w całym kraju, za chwilę będziemy przyjmować telefony do Carrie.

Carrie, pozwałaś organizatorów konkursu piękności po tym, jak cię zwolnili, teraz oni wystosowali kontr pozew. Oskarżyłaś ich o kilka rzeczy, w tym dyskryminację religijną, jak się zdaje rzecz dla ciebie ważną. Dlaczego zgodziłaś się na ugodę? Nie musisz mi mówić o warunkach ugody, ale dlaczego, skoro tak o to walczyłaś?

Carrie Prejean: Larry, wszystko, co zostało omówione w mediacji, powtórzę to jeszcze raz jest całkowicie poufne i nie będę o tym rozmawiać, zaznaczam to by uprzedzić twoje pytania.

– Nie możesz nawet zdradzić, dlaczego zawarłaś ugodę? W jaki sposób ujawnia to, jakiej wysokości była to ugoda? Nie pytam o warunki ugody, pytam, dlaczego zgodziłaś się na ugodę?

Carrie Prejean: Ta ugoda jest poufna i nie wolno mi o tym mówić.

– Czyli ugoda obejmuje także motywacje strony, by takową zawrzeć?

Carrie Prejean: Larry, zachowujesz się niestosownie. Naprawdę.

Larry King: Przepraszam? Zadałem tylko pytanie.

Carrie Prejean: Nie będę rozmawiać o mediacjach, to jest sprawa poufna, ugoda ma charakter poufny.

– No dobrze, czyli mówisz, ze w trakcie mediacji omawiano przyczyny mediacji?

– Larry, to jest kwestia poufna i zachowujesz się nieodpowiednio.

– W porządku. W porządku. Kontynuujmy zatem program Niestosowny King Live.

– Tak.

– Detroit, witamy.

– Witam, dzwonię z Detroit, Jestem gejem i uwielbiam konkursy piękności. Jestem pewien, że ty, Carrie, masz wspaniałych przyjaciół gejów, którzy pomogli ci wygrać. Co byś im doradziła, gdyby chcieli się pobrać?

– Słyszałaś pytanie, Carrie? Usłyszała pytanie? Opuściła nas, ponieważ zapytałem o przyczyny ugody?

– Przepraszam, nie słyszałam pytania.

– Czy słyszałaś pytanie?

– Przepraszam, nie słyszałam pytania.

– Czy słyszałaś pytanie?

– Nie, nie słyszę cię.

– Zdjęłaś mikrofon, załóż go z powrotem, to będziemy się słyszeć.

– Tak, myślę, że zachowujesz się teraz wyjątkowo niestosownie i za chwilę opuszczę twój program.

– Zmieniłem przecież temat. Mieliśmy telefon od widza, który miał do ciebie pytanie. Tamten temat odpuściłem. Według ciebie moje pytanie było niestosowne? Nie miałem złych intencji, sądziłem, że to logiczne pytanie. Bez mikrofonu się nie dogadamy. Z kim rozmawiasz? Halo? Do programu Larry King Live wrócimy po krótkiej przerwie.

 

Wywiad Larry’ego Kinga z Carrie Prejean